Tomek Sawyer - opis wątku miłosnego

Autor Inny
Autorem opracowania jest: Grzegorz Paczkowski.

Wątek miłosny w Przygodach Tomka Sawyera Marka Twaina jest jednym z wątków wiodących. Dotyczy on głównego bohatera powieści, Tomka Sawyera, oraz pewnej jego uroczej i ślicznej koleżanki ze szkoły, Rebeki Tatcher, zwanej po prostu Becky. Chłopak zadurzył się w dziewczynce właściwie od pierwszego momentu, w którym ją zobaczył. Od razu też postanowił zdobyć jej zainteresowanie, a potem serce. Sprowokował dziewczynkę do pozostania w szkole po lekcjach i starał się oczarować ją rozmową. Na koniec jednak emocje wzięły górę i po prostu oświadczył się Becky, co - o dziwo - spotkało się z akceptacją z jej strony. 

Nad szczęśliwą miłość jednak bardzo szybko nadciągnęły czarne chmury, gdyż Tomek nieopatrznie przyznał się Becky, że już wcześniej był zaręczony, co spotkało się z zerwaniem ze strony Becky i jej głęboką obrazą. Później dla dwojga młodych zakochanych nastąpił bardzo trudny moment, w którym chęć powrotu jednego do drugiego bardzo często mijała się z możliwościami. Tomek starał sięo odzyskanie względów Becky, lecz ta była głęboko obrażona, a gdy z kolei jej przeminęło, Tomek chciał pokazać, że i on ma swoją godność. Dziewczyna jednak zaczęła interesować się innym chłopcem ze szkoły, co zabolało Tomka, który jeszcze raz spróbował postawić wszystko na jedną kartę i tym razem znowu mu się nie udało. 

Przełomowym momentem dla relacji Tomka i Becky był piknik, na którym wspólnie się bawili i po którym wspólnie trafili do podziemi miasta. Zgubili się i na dziewczynkę padła trwoga, że nie uda im się wyjść z kanałów. Na wysokości zadania stanął jednak Tomek, który nie dość, że dodawał ciągle otuchy przerażonej dziewczynce, to jeszcze tak długo i nieustępliwie szukał wyjścia, że w końcu je znalazł. Przy tym ani na chwilę nie stracił zimnej krwi, co na Becky zrobiło ogromne wrażenie. Ostatecznie udało im się wyjść z podziemi i wszytko skończyło się dobrze, a relacja między dwojgiem młodych w końcu się ustatkowała. 

Wątek miłości Tomka i Becky pokazuje, że miłość nigdy nie jest nam dana raz na zawsze. Relacja jest czymś dynamicznym, tak jak pojedyncze życie ludzkie - zmienia się z biegiem czasu. Nad miłością trzeba więc pracować i ciągle o nią dbać tak, by obie strony zawsze czuły, że im na sobie zależy i że każdego dnia warto starać się od nowa. Wielu czytelników zapewne z nutą pobłażania poznawała historię niewinnego romansu dwojga dziesięciolatków, jednak w ich historii jest wiele prawdy, z której dorośli ludzie mogliby uczyć się postępowania w tych sprawach. Ponieważ miłość działa tak samo niezależnie od tego, w jakim jest się wieku. 


Przeczytaj także: Czy Tomek Sawyer mógłby zostać twoim przyjacielem? Odpowiedz na pytanie używając argumentów

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.