Opracuj przewodnik po psim raju, podaj informacje o czekających tam atrakcjach, nie zapomnij o ostrzeżeniach dla źle obchodzących się ze zwierzętami

Autor Jan Brzechwa
Autorką opracowania jest: Marta Grandke.

Psi Raj to niezwykłe miejsce, do którego trafiają wszystkie czworonogi, które odeszły już ze świata. Znajduje się on w połowie drogi do Ludzkiego Raju, dzięki czemu wiele osób ma możliwość odwiedzenia tego miejsca, zanim udadzą się w dalszą podróż. Spotykają tam psy, z którymi byli związani za życia. Jeśli masz zamiar odwiedzić kiedykolwiek Psi Raj, to przyda Ci się krótki przewodnik, dzięki któremu będziesz wiedzieć, czego się tam spodziewać i jak poruszać się po tym miejscu.

 • Przybycie do Psiego Raju
 • Jak wygląda Psi Raj?
 • Zwiedzanie Psiego Raju
 • Ciekawostki o Psim Raju
 • Ostrzeżenie
 • Przybycie do Psiego Raju

  Przede wszystkim pamiętaj o tym, że Psi Raj jest otoczony murem z niebieskiego szkła. W zależności od tego, gdzie wylądujesz w trakcie swojej podróży, musisz ten mur obejść, by odnaleźć w nim bramę wejściową. Ziemia w tym miejscu jest przezroczysta, co może być nieco zaskakujące i wzbudzające niepokój, ale szybko się przyzwyczaisz. Po dotarciu do szklanej bramy warto zapukać lub spróbować przywołać swojego czworonoga. Może on być dla Ciebie doskonałym przewodnikiem po tym miejscu. Nie martw się o kwestie związane z komunikacją - w tym miejscu bez problemu zrozumiesz, co mówi każdy psiak. By tam wejść, musisz zostać wpuszczony bramą przez jego mieszkańców. Nie ma więc swobodnego dostępu do Psiego Raju.

  Jak wygląda Psi Raj?

  Po wejściu przez bramę do Psiego Raju ujrzysz schludne uliczki i niewielkie domki. Są to budy, w których pupile na co dzień mieszkają. W ogródkach możesz dojrzeć też rosnące kiełbaski i serdelki, które są smakołykami zjadanymi przez mieszkańców tego miejsca. Napijesz się tutaj także pysznego mleka śmietankowego. Wszystkie rasy psów żyją tutaj ze sobą w zgodzie i przyjaźni. Spotkasz tam na przykład buldogi, jamniki czy pudle, a także wiele innych zwierzaków, które trafiły do tego miejsca.

  Zwiedzanie Psiego Raju

  W Psim Raju znajduje się wiele lokacji, które warto zobaczyć. Będzie to na przykład plac doktora Dolittle, który jest zrobiony z czekolady. Mimo iż jest ona trująca dla psów za życia, po śmierci wszystkie codziennie zjadają ten pomnik i tworzą go na nowo. By dostać się do tego placu, koniecznie udaj się ulicą Białego Kła. Idąc nią, bez trudu trafisz na odpowiednie miejsce. 

  Warto zajrzeć także na ulicę Dręczycieli. Po obu jej stronach na kamiennych postumentach stoją chłopcy, którzy recytują swoje przewinienia wobec zwierząt. Nie znajdują się tam oni jednak naprawdę, ponieważ pogrążeni są w tym czasie we śnie. Po przebudzeniu się już nigdy nie skrzywdzą żadnego psa. Sądzą oni jednak, że ta wizyta tylko im się przyśniła.

  Jeśli masz ochotę na odrobinę zabawy, to koniecznie udaj się na ulicę Robaczków Świętojańskich. Tam znajduje się bowiem wspaniały plac zabaw. Potem z kolei możesz udać się na ulicę Biszkoptową, gdzie przekąsisz doskonałe biszkopty maczane w miodzie. 

  W mieście znajduje się także wiele innych ciekawych miejsc, w których doskonale spędzisz czas. Będzie to więc na przykład słynny psi cyrk, psie kino, ulica Baniek Mydlanych, Zaułek Dowcipny, ulica Konfiturowa, Teatr Trzech Pudli oraz zakład fryzjerski, który mieści się na ulicy Syropowej.

  We wszystkich tych atrakcjach ludzie mogą z powodzeniem uczestniczyć. Psy pozwalają im dołączać się do zabawy, pokazują ludziom swój raj i cieszą się z ich obecności. By jak najlepiej wykorzystać czas, jaki spędzisz w Psim Raju, poproś któregoś z nich o pomoc. Z pewnością z radością oprowadzi Cię po wszystkich ulicach, pokaże najlepsze atrakcje lub nawet ugości w swoim domu.

  Ciekawostki o Psim Raju

  Zjadanie i odbudowywanie pomnika doktora Dolittle to dla mieszkańców Psiego Raju sposób na odmierzanie czasu. Spożycie i odbudowa obiektu zajmuje im bowiem jeden dzień, dzięki temu wiedzą bez zegarków, jaka jest pora dnia. To wyjątkowo oryginalny sposób, którego nie spotkasz w żadnym innym miejscu.

  Ostrzeżenie

  Pamiętaj jednak, że ludzie, którzy źle traktują zwierzęta nie będą tam mile widziani. Dowód na to znajdziesz na ulicy Dręczycieli, gdzie młodzi chłopcy muszą przyznawać się do tego, co zrobili swoim zwierzętom. Jeśli masz na sumieniu jakieś grzechy popełnione wobec czworonogów, to być może lepiej będzie, jeśli zrezygnujesz z tej wizyty.


  Przeczytaj także: Plan dnia w Akademii pana Kleksa

  Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.

  Ostatnia aktualizacja: 2023-07-12 01:30:31