Co Ania robiła w domu pani Hammond?

Autor Inny
Autorką opracowania jest: Marta Grandke.

Lucy Maud Montgomery to autorka powieści zatytułowanej „Ania z Zielonego Wzgórza”. Dzieło to opowiada o losach jedenastoletniej dziewczynki, tytułowej Ani Shirley, która zostaje adoptowana przez pomyłkę zamiast chłopca. W ten sposób trafia na Zielone Wzgórze, czyli do domu Maryli i Mateusza Cuthbertów, starszego rodzeństwa. Przed tym wydarzeniem Ania doświadczyła wielu trudów życia.

Ania Shirley w wieku kilku miesięcy została sierotą i nie miała bliskich krewnych, którzy by się nią zajęli. Przez to trafiła najpierw pod opiekę pani Thomas, a następnie pani Hammond. Była to żona mężczyzny pracującego w tartaku, zatem Ania zamieszkała wraz z jej rodziną na niewielkiej porębie. Pani Hammond przygarnęła Anię nie z powodu troski o jej los, a raczej umiejętności dziewczynki w opiece nad małymi dziećmi. Pani Hammond doczekała się bowiem ośmiorga dzieci, w tym trzech par bliźniaków. Mała Ania zmuszona była opiekować się nimi i opowiadała, że była bardzo zmęczona od nieustannego dźwigania kolejnych maluchów. Ania pomagała zatem pani Hammond w prowadzeniu domu, co wymagało bardzo wiele pracy i było zadaniem ponad jej wiek. Wszystko to trwało dwa lata, aż do momentu śmierci pana Hammonda. Jego żona rozdała wówczas swoje dzieci po krewnych i wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Ania nie miała się gdzie podziać znów, trafiła zatem do Domu Sierot, a stamtąd na Zielone Wzgórze, pod opiekę Maryli i Mateusza.


Przeczytaj także: Elf - charakterystyka

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.