Napisz zaproszenie na podwieczorek do Szalonego Kapelusznika

Autorka opracowania: Marta Grandke.

Drogi przyjacielu,

zapraszam Cię dziś na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest podwieczorek u Szalonego Kapelusznika. Możesz przybyć na niego o dowolnej porze, ponieważ zaczyna się on i kończy o godzinie szóstej, która trwa na tym przyjęciu zawsze. Przed przybyciem posmaruj swój zegarek masłem, aby dobrze chodził, ale uważaj na okruchy i nie spóźnij się. Dla pewności zanurz jeszcze zegarek w herbacie.

Podwieczorek u Szalonego Kapelusznika odbywa się ciągle w domu Marcowego Zająca, zatem to on jest gospodarzem, ale zaprasza Cię Kapelusznik. Oprócz tego obecny tam będzie Suseł, ale nim nie trzeba się przejmować, ponieważ on zawsze śpi. Czasami budzi się, by opowiedzieć o trzech siostrach, które jadły syrop i go rysowały. 

Strój, w jakim powinieneś przybyć, jest właściwie dowolny, ale powinien być elegancki. Możesz założyć kapelusz. Przygotuj się, że możesz zostać oblany herbatą, zatem nie zakładaj swoich najlepszych ubrań. Weź też własne krzesło, bo przy stole nigdy nie ma miejsca, ponieważ zajmują je inne wolne fotele. Możesz też stać, ale to będzie niewygodne.

Przed przybyciem powinieneś też ostrzyc włosy. Pamiętaj o tym, by poznać rozwiązania zagadek, które zada Ci Szalony Kapelusznik, a na które on sam nie zna odpowiedzi. To z pewnością ułatwi Wam rozmowę. Lepiej nie pytaj go też o tę historię z Czasem, bo to może go nieco urazić, a wtedy robi się jeszcze bardziej niesympatyczny. To bardzo ważne, zatem miej to na uwadze!

Na szczęście całość skończy się - tak jak już wspominałam - o szóstej, zatem zdążysz wrócić do domu o przyzwoitej porze. Przygotuj się na to, że podawana będzie tylko herbata, zatem najedz się porządnie przed wyjściem. Inaczej kolejny posiłek zjesz dopiero po godzinie szóstej!

Przybądź punktualnie na zaplanowany podwieczorek i oczekuj nieoczekiwanego. Szalony Kapelusznik na pewno o to zadba. Do zobaczenia!


Przeczytaj także: Alicja w Krainie Czarów - przykłady fantastycznych zdarzeń w powieści

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem lub wyślij maila: [email protected]. Bardzo dziękujemy.