List zachęcający do przeczytania książki Alicja w Krainie Czarów

Autorka opracowania: Marta Grandke.

Drodzy koledzy ze szkoły!

Piszę dziś do Was list, by zachęcić Was do przeczytania konkretnej książki. Nie jest to byle jaka powieść, a sama „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. To naprawdę niezwykła lektura i zasługuje ona na Waszą uwagę. Opowiem Wam zatem dlaczego powinniście po nią sięgnąć i co sprawia, że jest ona tak wyjątkowa.

Przede wszystkim w powieści „Alicja w Krainie Czarów” spotkacie wielu niezwykłych bohaterów, którzy wyróżniają się na każdym kroku. Królowa Kier, Szalony Kapelusznik czy Kot z Cheshire to niesamowite postaci, jakie z pewnością zapadną Wam w pamięć. Ich przygody są barwne, a one same wyróżniają się cechami, jakich nie spotkacie wśród mieszkańców prawdziwego świata. Z pewnością zafascynują Was podczas spotkania na stronach książki i sprawią, że będziecie chcieli dowiedzieć się o nich jeszcze więcej. 

Po drugie główna bohaterka książki, Alicja, to postać, z którą możecie się utożsamiać. Ma ona siedem lat i sądzi, że twardo stąpa po ziemi. Wizyta w Krainie Czarów sprawia, że cały jej światopogląd zaczyna się chwiać w posadach i musi ona odpowiedzieć sobie na pytanie, kim właściwie jest. Doświadcza także trudów dorastania, które prędzej czy później spotkają każdego z nas. Warto zatem dowiedzieć się, jak z tym problemem zmagają się inni. Alicja to dziewczynka i uczennica taka jak my. Można się w niej odnaleźć.

Oprócz tego przygody Alicji są naprawdę barwne i wciągające, przez co warto zapoznać się z tą lekturą. Na każdym kroku spotyka one nieznane jej stworzenia oraz doświadcza wielu bardzo ciekawych sytuacji. Książka o niej to po prostu dobra literatura przygodowa oraz coś w sam raz dla miłośników fantasy.

Jak widzicie, jest wiele powodów, dla których warto przeczytać powieść „Alicja w Krainie Czarów”. Mam szczerą nadzieję, że skutecznie Was dziś do tego zachęciłam i z zapałem zabierzecie się za tę lekturę!


Przeczytaj także: Alicja w Krainie Czarów - przykłady absurdalnych sytuacji w powieści

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem lub wyślij maila: [email protected]. Bardzo dziękujemy.