Napisz list do Adasia Niezgódki w którym poinformujesz go że bardzo chciałbyś się z nim zaprzyjaźnić

Autor Jan Brzechwa
Autorką opracowania jest: Marta Grandke.

Cześć, Adasiu!

Piszę do Ciebie ten list, ponieważ niedawno poznałam Twoją historię i to, jak opisywałeś swoje życie w Akademii Pana Kleksa. Wszystko to było tak ciekawe, interesujące i wspaniałe, że postanowiłam skontaktować się z Tobą. Chciałabym bowiem zaproponować Ci przyjaźń, ponieważ wydajesz się być bardzo żywym, ciekawym i mądrym chłopcem, a kogoś takiego właśnie chciałabym mieć za przyjaciela. Uważam, że Twoje przeżycia są wspaniałe i to także chciałabym Ci tym listem przekazać. 

Z tego, co udało mi się dowiedzieć, to bardzo chwalisz sobie pobyt w Akademii Pana Kleksa i opowiadasz o tym w niezwykle zajmujący sposób. To właśnie to przyciągnęło moją uwagę do Ciebie. Opisujesz swoich kolegów w taki sposób, że aż chciałoby się z Tobą zaprzyjaźnić i razem z Tobą brać udział w tych wszystkich przygodach, jakie przeżywacie razem codziennie w Akademii. Podoba mi się przygotowywanie potraw z kolorowych szkiełek, odwiedziny w psim raju czy leczenie chorych sprzętów. Koniecznie napisz mi, która z tych przygód jest Twoją ulubioną i dlaczego! Nie mogę się doczekać Twojej opowieści o tym, jak radzisz sobie na co dzień w Akademii Pana Kleksa. Czy trudno było się do niej przyzwyczaić? Jak to jest być jego pomocnikiem? Jak wiele masz w związku z tym obowiązków? I jak dogadujesz się na co dzień ze szpakiem Mateuszem?

Wiesz już, że chciałabym się z Tobą zaprzyjaźnić, więc może zainteresuje Cię kilka słów na mój temat, byś mógł mnie trochę lepiej poznać, zanim zdecydujesz się odpisać na mój list. Chodzę do zwykłej szkoły, gdzie mam trochę znajomych - lubimy się i często razem spędzamy czas po lekcjach i pomagamy sobie w zadaniach domowych. Lubię czytać książki fantastyczne i jeździć na wycieczki z moimi rodzicami. Myślę, że mógłbyś któregoś razu zabrać się na jedną z nich razem z nami! Może to nie byłaby przygoda rodem z Akademii Pana Kleksa, ale nadal byłoby fajnie. Lubimy razem zwiedzać stare zamki i inne takie miejsca. Na pewno by Ci się to spodobało. W wolnym czasie lubię jeszcze rysować i kolorować. Nie jest to co prawda gotowanie z kolorowych szkiełek, ale także bawię się przy tym bardzo dobrze. 

Gdybyś chciał ze mną nawiązać kontakt, to przedstawiłabym Cię moim znajomym. Razem poszliśmy na łąkę obok szkoły, gdzie często się bawimy i gdzie nie przeszkadza nam żaden dorosły. To świetnie miejsce! A potem byśmy razem coś poczytali albo porysowali. Zapraszam Cię codziennie, będę czekać na Twoją odpowiedź - oby nadeszła szybko!

Mam nadzieję, że spodobała Ci się moja propozycja i będziesz chciał zostać moim przyjacielem. Mam przeczucie, że razem będziemy się świetnie bawić i to nie tylko w trakcie przygód z Panem Kleksem, ale zawsze i wszędzie! Odpisz szybko, bo już nie mogę się doczekać naszego pierwszego spotkania. Daj znać, kiedy mógłbyś się ze mną zobaczyć i w jakim miejscu.

Pozdrawiam Cię serdecznie

Twoja być może przyszła przyjaciółka


Przeczytaj także: Opracuj przewodnik po psim raju, podaj informacje o czekających tam atrakcjach, nie zapomnij o ostrzeżeniach dla źle obchodzących się ze zwierzętami

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.

Ostatnia aktualizacja: 2022-10-28 17:06:11