Napisz rozprawkę "Czy warto jeździć na wycieczki szkolne?".

Autor Inny
Autorką opracowania jest: Marta Grandke.

Jednym z ciekawszych aspektów szkolnego życia jest uczestnictwo w wycieczkach szkolnych. Zawsze wywołują one ogromne poruszenie wśród uczniów i cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród nich. Oznaczają one bowiem kilka dni bez szkoły, które będzie można spędzić ze szkolnymi kolegami, daleko od rodziców, zwiedzając nowe, ciekawe miejsca. Często pojawia się pytanie, czy warto jeździć na wycieczki szkolne, ale odpowiedź zdaje się być właściwie oczywista. Warto korzystać z nich i to nie podlega żadnej wątpliwości. Można podać na to wiele argumentów.

Z wycieczek szkolnych warto korzystać przede wszystkim dlatego, że są one doskonałą okazją do poznawania świata w młodym wieku. Zdarza się bowiem, że nie wszyscy rodzice zajmują się organizowaniem wyjazdów ze swoimi dziećmi, nie mają na to bowiem czasu lub chęci. W takiej sytuacji korzystanie z wycieczki szkolnej to dla dziecka doskonała forma poznawania własnego kraju przy pomocy wydarzenia, które planowane jest przez innych.

Po drugie warto jeździć na szkolne wycieczki, ponieważ są one świetną formą integracji z innymi dziećmi w klasie. Można wówczas spędzić czas ze swoimi znajomymi ze szkoły, zacieśnić relacje z innymi uczniami, czy nawet poznać nowych kolegów, jeśli wyjazd łączy ze sobą więcej niż jedną szkolną klasę. Z takich wyjazdów dzieci mogą więc wrócić zadowolone i cieszące się z perspektywy spędzania czasu z nowymi przyjaciółmi i przyjaciółkami, co mogłoby nie wydarzyć się na szkolnym korytarzu. 

Wycieczka szkolna to także sposób na rozszerzanie horyzontów dzieci. Często bowiem mogą one odbywać się w miejscach wcześniej im nieznanych, dlatego tki wyjazd często ukazuje im nowe perspektywy - sposobu życia innych ludzi, ich kultury i obyczajów, otwierając ich jednocześnie na inne sposoby myślenia i światopoglądy. Mówi się, że podróże kształcą człowieka, dlatego warto brać w nich udział, nawet w młodym wieku, ponieważ korzyści, jakie z nich płyną, zostaną z dzieckiem już na zawsze. Ich wpływ jest nie do przecenienia.

Są one także znakomitą okazją do wypoczynku. W trakcie ich trwania dzieci mogą odpocząć w swoim towarzystwie, wspólnie bawić się i poznawać świat oraz oderwać się od codziennych obowiązków, które nawet dla dzieci potrafią być obciążające i wyczerpujące. W trakcie wycieczek stała rutyna ich dnia zmienia się, co sprawia, że mogą odetchnąć i wrócić potem do nauki ze świeżym umysłem. Warto więc wyjeżdżać wraz z klasą, by zaznać wypoczynku

Jak widać, wiele argumentów przemawia za tym, że warto jeździć na wycieczki szkolne. Przynosi to mnóstwo korzyści dla dzieci, które w trakcie podróży zyskują wiele korzyści, które czasami mogą mieć na nie pozytywny wpływ przez wiele lat. To dla nich doskonała okazja, by poznać świat, nauczyć się nowych rzeczy i spędzić czas ze swoimi rówieśnikami, jednocześnie odpoczywając od codziennych obowiązków.


Przeczytaj także: Satyryczny obraz średniowiecznego społeczeństwa. Omów zagadnienie na podstawie znanych Ci fragmentów Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią. W swojej odpowiedzi uwzględnij również wybrany kontekst.

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.