Napisz rozprawkę pt. Czy warto wyjeżdżać na wakacje za granicę?

Autor Inny
Autorką opracowania jest: Marta Grandke.

Wiele osób zastanawia się, czy warto wyjeżdżać na wakacje za granicę, podczas gdy w rodzinnym kraju jest tyle pięknych miejsc do zobaczenia i poznania? Odpowiedź oczywiście brzmi - tak, warto. Jest to kwestia oczywista dla każdego, kto choć raz opuścił granice swojego kraju i zanurzył się w zupełnie innej codzienności oraz zobaczył, jak zupełnie inaczej mogą przeżywać swój dzień ludzie, od których dzieli nas często raptem kilkaset kilometrów. Warto więc wyjeżdżać na zagraniczne wakacje i przemawia za tym jeszcze kilka argumentów.

Przede wszystkim zagraniczne wakacje oznaczają właśnie poznanie zupełnie innej rzeczywistości. Jest to więc doskonały sposób na poznanie odmiennych perspektyw i punktów widzenia, a co za tym idzie także poszerzenie własnych horyzontów. Pobyt w innym kraju rzuca wiele światła na sprawy, które wydają się być w ojczyźnie oczywiste, jednak w trakcie wyjazdu okazuje się, że można od do nich podejść inaczej, często spokojniej i z większym dystansem.

Wakacje za granicą to także doskonały sposób na poznanie innych kultur, systemów politycznych, społeczeństw oraz historii danego kraju. Odwiedzanie lokalnych zabytków, rozmowa z miejscowymi społecznościami czy nawet próbowanie lokalnej kuchni - wszystko to sprawia, że człowiek lepiej może zrozumieć to, jak rozwijał i zmieniał się otaczający go świat, nie tylko w jego najbliższej okolicy. To również kolejny sposób na poszerzanie własnych horyzontów. Kontakt z kulturą obcego kraju, z jego historią, potrafi być bardzo pouczającym przeżyciem, a zwiedzanie zabytków na długo zostaje w pamięci.

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że warto spędzać swoje wakacje za granicą, jest z pozoru banalna kwestia klimatu. Nie wszyscy ludzie na świecie żyją w miejscach, w których przez większość roku jest ciepło i słonecznie. Urlop zazwyczaj nie trwa długo, dlatego warto spędzić go w miejscu, w którym ma się większą pewność, że pogoda będzie sprzyjać wypoczynkowi i aktywności na świeżym powietrzu. Nikt bowiem nie chce spacerować przez tydzień po plaży w deszczu. Dlatego osoby, które żyją w klimacie, w którym słonecznych dni jest mniej, chętnie spędzają swoje wakacje za granicą.

Powyższe argumenty z pewnością jasno pokazują, że spędzanie wakacji za granicą może być wartościowe, zarówno z powodów związanych z rozwojem człowieka, jak i dlatego, że często jest to jedyna gwarancja, że będzie można z tych wakacji w pełni korzystać. Każdy jednak sam powinien zdecydować, na jakiej formie spędzania wolnego czasu najbardziej mu zależy.


Przeczytaj także: Kogo możemy nazwać współczesnym Prometeuszem? Uzasadnij swoje zdanie.

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.