Napisz zaproszenie na spotkanie z autorem Małego Księcia

Autorką opracowania jest: Marta Grandke.

Uwaga, ogłaszamy spotkanie autorskie z ze znanym pisarzem!

Antoine de Saint-Exupéry to francuski autor bestsellerowej powieści dla ludzi w każdym wieku, jakim jest znany z pewnością wszystkim „Mały Książę”. Sprzedała się ona w ponad 140 milionach egzemplarzy na całym świecie, a dziś zalicza się ona już do klasyki literatury. Każdy powinien zapoznać się z tym dziełem, jest ono także pozycją obowiązkową dla wielu uczniów, ponieważ stała się częścią kanonu lektur.

Na spotkanie zapraszamy więc wszystkich, którzy są zainteresowani tą niezwykłą historią. Antoine de Saint-Exupéry to nie tylko pisarz, ale także pilot i poeta. Jego życie pełne było ciekawych wydarzeń - zajmował się przewozem poczty, brał udział w powietrznych walkach w czasie II wojny światowej i odbył wiele podróży po świecie.

W trakcie wydarzenia pisarz będzie opowiadał swoim czytelnikom o tym, jak wyglądał proces powstawania książki, w jaki sposób przygotowywał się do jej pisania i jak wygląda jego codzienna praca. Będzie można zadawać także pytania, na przykład na temat tego, skąd Antoine de Saint-Exupéry czerpał inspirację, dlaczego zdecydował się, że akurat ten tekst ma przybrać formę baśni i dlaczego uznał, że konieczne w tym przypadku będą ilustracje. Na pytania zostanie poświęcona mniej więcej godzina, w trakcie której każdy będzie mógł przekazać pisarzowi swoje pytania. Do dyspozycji uczestników pozostanie bowiem profesjonalny tłumacz, którego zadaniem będzie bieżący przekład treści rozmowy między autorem a osobą prowadzącą spotkanie.

Organizator wydarzenia zapewnia również niewielki poczęstunek po rozmowie, w którym Antoine de Saint-Exupéry również weźmie udział. Będzie to kolejny moment, w którym będzie można podjąć rozmowę z pisarzem i zapytać go między innymi o kwestię wyznawanej przez niego filozofii oraz o źródła jego pomysłów.

Interesujące mogą być także pytania o całą twórczość Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, ponieważ oprócz „Małego Księcia” stworzył on jeszcze inne dzieła, na przykład „Poczta na południe”, „Nocny lot” czy „Pilot wojenny”. Teksty te nie zdobyły tak wielkiej sławy jak wspomniany „Mały Książę”, a z pewnością warto jest poświęcić im odrobinę uwagi i dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat.

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z autorem „Małego Księcia” zapraszamy w tę sobotę po południu do lokalnej biblioteki, gdzie odbędzie się to niezwykłe, kulturalne wydarzenie, tak istotne dla życia miejscowej społeczności.


Przeczytaj także: Napisz opowiadanie, w którym opowiesz o ciekawej przygodzie z danym bohaterem literackim

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.