Wyjaśnij w jaki sposób Alicja znalazła się w fantastycznym świecie, wyznacz jej trasę wędrówki

Autorka opracowania: Marta Grandke.

„Alicja w Krainie Czarów” autorstwa Lewisa Carrolla to chyba jedna z najbardziej znanych na całym świecie powieści fantasy. Opowiada ona bowiem o przygodach siedmioletniej dziewczynki w niezwykłym, magicznym miejscu, do którego niespodziewanie się ona przenosi. Alicja przeżywa tam liczne przygody i spotyka mnóstwo niewiarygodnych i fantastycznych postaci, o których istnieniu do tej pory nie miała nawet pojęcia.

Alicja dostała się do Krainy Czarów w bardzo oryginalny sposób. Siedziała z siostrą nad brzegiem rzeki, gdy nagle ujrzała Białego Królika. Był spóźniony i umknął do króliczej nory. Alicja, niewiele myśląc, podążyła za nim i także do niej wskoczyła. Leciała potem przez dłuższy czas, mijając pod drodze liczne regały oraz książki. Zastanawiała się, czy uda jej się przeżyć upadek z takiej wysokości. 

Ostatecznie Alicja wylądowała w pomieszczeniu, gdzie stał stał szklany klucz, a na nim leżał złoty klucz. Dziewczynka odkryła też małe drzwiczki prowadzące do pięknego ogrodu. Alicja zmieniała swój rozmiar, próbując się tam dostać, aż wreszcie była zbyt duża i utworzyła sadzawkę z własnych łez. Dopłynęła następnie do brzegu z innymi zwierzętami.

Następnie Alicja trafia ponownie na Białego Królika, który wysyła ją do swojego domu. Po licznych przygodach tam udaje się w dalszą podróż do grzyba, na którym spoczywa Pan Gąsienica. Po rozmowie z nim dziewczynka udaje się do kolejnego domu, tym razem należącego do Księżnej. Stamtąd wyrusza w podróż do domu Marcowego Zająca, gdzie odbywa się podwieczorek z Szalonym Kapelusznikiem. Wreszcie Alicja dopasowuje też swój rozmiar i udaje jej się wejść przez drzwi do pięknego ogrodu. Potem z kolei wraz ze Smokiem udaje się do Niby Żółwia oraz bierze udział w procesie sądowym z powodu kradzieży ciastek. Po tych przygodach ponownie budzi się w Anglii, nad rzeką, ponieważ wszystko to było snem.


Przeczytaj także: Opisz przyjaźń Alicji i Kapelusznika

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem lub wyślij maila: [email protected]. Bardzo dziękujemy.