Kubuś Puchatek - bohaterowie

Autorką opracowania jest: Marta Grandke.

„Kubuś Puchatek” to książka dla dzieci, której autorem jest Alan Alexander Milne. Opisał w niej przygody zwierząt zamieszkujących Stumilowy Las. Głównym bohaterem jest tytułowy Kubuś Puchatek, a wszystkie zwierzaki należą do chłopca o imieniu Krzyś. Wszyscy razem przeżywają razem wiele bardzo ciekawych przygód. Postaci zwierząt są wzorowane na pluszowych zabawkach, jakie należały do syna autora. 

Kubuś Puchatek to główny bohater powieści. Jest pluszowym misiem o futerku o kolorze podobnym do miodu, który bardzo lubi jeść. Jest okrąglutki i często przygotowuje sobie małe co nieco. Puchatek zwany jest misiem o bardzo małym rozumku, bo rzeczywiście, nie wykazuje się zbyt dużym sprytem. Jest za to bardzo miły, sympatyczny i poczciwy. Zawsze spieszy innym z pomocą. Jego najlepsi przyjaciele to Krzyś i Prosiaczek. Miś często pakuje się w różne dziwne sytuacje, na przykład wchodzi do pułapki na słonie. Nie umie czytać i pisać. Często układa różnego rodzaju piosenki, zwane mruczankami i popada w zadumę. Każdego ranka ćwiczy przed lustrem, ponieważ próbuje schudnąć. Zdarza mu się wpadać na dobre pomysły i wykazywać się odwagą.

Krzyś to chłopiec, do którego należą wszystkie zwierzęta w Stumilowym Lesie. To postać inspirowana synem pisarza, czyli Christopherem Robinem Milne. Bardzo lubi spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi w lesie. Jest ciekawy świata, to właśnie on organizuje wyprawę na Biegun Północny. Tłumaczy też Kubusiowi Puchatkowi otaczający go świat. Jest pomocny, rozsądny i wesoły. Mieszkańcy lasu polegają na nim i bardzo go szanują. Mimo to Krzyś bardzo lubi beztrosko się z nimi bawić i często to robi.

Prosiaczek to mała świnka, która mieszka w wielkim buku i je żołędzie. To także najlepszy przyjaciel Kubusia Puchatka. Prosiaczek to istota nieśmiała, lękliwa, ale także bardzo pracowita i rozsądna. Często się czegoś boi, gdy przeżywa przygody ze swoimi towarzyszami. Jednak zbiera się też w sobie i próbuje być odważny. Prosiaczek jest bardzo empatyczny, życzliwy i pomocny w stosunku do innych.

Kłapouchy to osiołek, który zawsze jest w ponurym nastroju. Jest pesymistycznie nastawiony do świata. Wiecznie ogarnia melancholia i dostrzega wszędzie problemy. Ma doczepiany ogon, który często się gubi. Często wygłasza także sarkastyczne uwagi. Żywi się ostem.

Królik to brązowe zwierzątko, które żyje w swojej norce. Jest świetnym organizatorem, jest też bardzo uporządkowany i poukładany, przez co nie lubi Tygryska i jego chaosu. Królik jest zdecydowany, praktyczny i bardzo rozsądny, lubi przejmować dowodzenie.

Sowa Przemądrzała to bardzo uczona i stara sowa, która używa wielu trudnych i niezrozumiałych słów. Mieszkańcy lasu często przychodzą do niej po poradę, kiedy mają jakiś problem. Potrafi czytać i pisać. Często snuje trochę zbyt długie opowieści i lubi się wymądrzać.

Mama-Kangurzyca to pluszowy kangur, który pewnego dnia przybył do lasu wraz z Maleństwem. Mama-Kangurzyca bardzo troskliwie zajmuje się swoim dzieckiem i jest wyjątkowo opiekuńcza. Przyjmuje do swojego domu Tygryska, gdy ten pojawia się w lesie. Początkowo mieszkańcy lasu są do niej nastawieni sceptycznie, ale z czasem zaczynają do niej żywić sympatię.

Maleństwo to dziecko Kangurzycy. Jest bardzo energiczne, ciekawskie oraz chce poznawać otaczający je świat.

Tygrysek przybywa do lasu jako ostatni. Jest energiczny, wesoły, rozbrykany i czasami chaotyczny i męczący. Przyjaźni się z Maleństwem i mieszka u Kangurzycy.


Przeczytaj także: Kubuś Puchatek - główne wątki

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.