Autorką charakterystyki jest: Marta Grandke.

„Kubuś Puchatek” to wydana w roku 1926 powieść dla dzieci autorstwa Alana Alexandra Milne. Opowiada ona głównie o przygodach tytułowego bohatera, pluszowego misia, który należy do chłopca o imieniu Krzyś. Kubuś Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie i ma wielu przyjaciół, a jednym z nich jest Tygrysek.

Charakterystyka Tygryska

Tygrysek jako ostatni dołączył do grupy zwierząt zamieszkujących Stumilowy Las. Pewnej nocy zjawił się w domu Puchatka. Gdy ten rano poczęstował go miodem, okazało się, że tygrysy nie jedzą takich rzeczy. Nie jadł także żołędzi Prosiaczka czy ostu Kłapouchego. Po wielu próbach okazało się, że Tygrysek je tran. Zamieszkał z Mamą-Kangurzycą i z Maleństwem, które jest jego najlepszym przyjacielem. Kangurzyca traktuje go jak swoje drugie dziecko.

Jak na to wskazuje jego imię, jest tygrysem w czarne i pomarańczowe paski. Oprócz tego jest bardzo energiczny i pobudzony, zawsze wesoły i skłonny do zabawy. Nieustannie chce coś robić i przemieszcza się, brykając lub fikają. Jego żywiołowość i temperament oraz skłonność do wygłupów czasami męczą jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Prosiaczek na przykład nieco obawia się rozhukanego Tygrysa i jego figli. Doskonale za to dogaduje się on z Maleństwem i razem często skaczą. Tygrys bardzo lubi też Królika, ale bez wzajemności, bowiem tamten nie znosi, jak Tygrysek skacze i bałagani w jego domu i ogrodzie.

Tygrys rzadko odczuwa smutek, ale gdy ma to miejsce, to są to bardzo intensywne uczucia. Tygrysek jest także bardzo pewny siebie i nie wątpi w swoje zdolności do robienia wszystkiego. Ma wiele pomysłów i jest zaradny, a swoją wesołością próbuje zawsze zarazić wszystkich wokół. Jest też jednym z najbardziej charakterystycznych zwierząt w Stumilowym Lesie.

Tygrysek jest zatem prawdziwym wulkanem energii, który nigdy się nie męczy. Jego szalone pomysły nie zawsze się wszystkim podobają,, ale trudno jest nie czuć sympatii do tego wiecznie brykającego i skaczącego zwierzaka.

Tygrysek - charakterystyka

Przeczytaj także: Kubuś Puchatek - bohaterowie

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.