Opisz jedną z przygód Kubusia Puchatka

Autorką opracowania jest: Marta Grandke.

Pewnego dnia Kubuś Puchatek opuścił swój domek i udał się na spacer po Stumilowym Lesie, w którym mieszkał. Wędrował tak sobie, aż dotarł na polanę, gdzie rósł wielki dąb. Uwagę Puchatka przyciągnęło bzyczenie pszczół w jego koronie. Z pewnością tam owady trzymały swój cenny miód. Ich gniazdo znajdowało się bardzo wysoko, ale mimo to miś zaczął wspinać się po gałęziach dębu, ponieważ bardzo chciał się dostać do miodowej słodyczy.

Niestety jego plan się nie powiódł. Gdy się wspinał i mruczał pod nosem piosenkę, przydarzyło się nieszczęście. W połowie drzewa pod jego łapką złamała się gałąź. Ponieważ na niej stał, to niestety spadł z tej wysokości prosto w krzaki pod dębem. Gdy miś wydostał się z nich, uznał, że nie poradzi sobie sam. Postanowił zatem zwrócić się po pomoc do swojego najlepszego przyjaciela, chłopca o imieniu Krzyś. Puchatek udał się zatem do jego domku. Powędrował zatem przez las i wreszcie dotarł do swojego celu.

Gdy Krzyś mu otworzył drzwi, to Puchatek wystosował swoją prośbę. Chodziło bowiem o pożyczenie od chłopca balonika. Puchatek planował go bowiem trzymać na sznurku w swojej łapce i w ten sposób wznieść się do szczytu drzewa i zabrać następnie miód pszczołom. Oprócz tego pszczoły miały wziąć balonik za element nieba, przez co Puchatek zyskałby element zaskoczenia. Krzyś miał do wyboru niebieski i zielony balonik, zatem Puchatek zdecydował się na ten pierwszy. Najbardziej przypominał mu bowiem niebo. Gdy Puchatek wziął już balonik, Krzyś zdecydował, że idzie razem z nim pod dąb. Chłopiec zabrał także ze sobą swoją fuzję. 

W drodze do dębu i pszczół Kubuś wytarzał się jeszcze na wszelki wypadek w błocie. Uznał, że w ten sposób stworzy odpowiedni kamuflaż. Pszczoły miały wziąć niebieski balonik za niebo, a misia za burzową chmurkę. Miało to chronić Puchatka przed bolesnym użądleniem, na jakie był narażony podczas kradzieży miodu.

Puchatek i Krzyś dotarli wreszcie pod dąb i miś zaczął wcielać swój plan w życie. Faktycznie udało mu się wznieść przy pomocy balonika. Gdy dotarł na wysokość gniazda pszczół, to zajął się wybieraniem miodu. Powtarzał też, że zanosi się na deszcz, bo sądził, ze to uspokoi owady. Niestety pszczoły nie dały się oszukać i zaczęły bronić swojego domu. Jedna z nich boleśnie użądliła Puchatka. Na dodatek trafiła go w nos. Ten chciał wrócić na ziemię, ale nie wiedział jak. Krzyś z fuzji strzelił w stronę balonika, ale nie udało mu się go przebić. Dopiero drugi strzał ostatecznie ściągnął jego przyjaciela na ziemię. Powietrze uciekało z niego wolno, zatem Puchatek stosunkowo wolno opadał z powrotem na polanę. Łapki mu jednak zesztywniały od trzymania sznurka. Wówczas na nosie usiadła mu mucha i nie mógł jej odgonić łapkami. Zaczął więc dmuchać na nos, licząc, że odleci sobie ona daleko. Tak zakończyła się przygoda Puchatka z miodem, pszczołami i balonikiem.


Przeczytaj także: Którego bohatera Kubusia Puchatka lubisz najbardziej i dlaczego?

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.