Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - najważniejsze wydarzenia

Autorka opracowania: Adrianna Strużyńska.
Autor Rafał Kosik

Powieść Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi przedstawia przygody trójki przyjaciół. Utwór został skierowany do młodych czytelników, dlatego akcja jest bardzo dynamiczna i pełna zaskakujących, a czasem niebezpiecznych perypetii głównych bohaterów.

Spis treści

Rozpoczęcie nauki w Gimnazjum im. profesora Kuszmińskiego

Felix, Net i Nika trafili do klasy IA w tym samym warszawskim gimnazjum. Poznali się na początku roku szkolnego i zostali nierozłączną paczką przyjaciół.

Odkrycie kryjówki Marcela i Rubena

Od pierwszego dnia szkoły, Felix wszedł w konflikt ze szkolnymi chuliganami i złodziejami – Marcelem i Rubenem. W końcu przyjaciołom udało się odnaleźć ich kryjówkę, a uczniowie odzyskali skradzione przedmioty.

Odkrycie sposobu Gangu Niewidzialnych Ludzi na ucieczkę

Dzieciaki rozwikłały zagadkę, z którą nie mogła poradzić sobie policja – przyjaciele rozwikłali, że rabusie wjeżdżają po rampie do ciężarówki i w ten sposób znikają z miejsca zdarzenia.

Stworzenie Manfreda przez Neta

Korzystając z pracy swojego ojca, Netowi udało się stworzyć sztuczną inteligencję, której nadał imię Manfred. Początkowo AI wymknęło się spod kontroli, ale w końcu Manfred posłużył do rozładowania ogromnych korków w mieście.

Rozwikłanie zagadki duchów w szkole

To Felix, Net i Nika odkryli, że na strychu znajdują się szczątki pilota i jego rodziny. Gdy zmarli zostali godnie pochowani, w szkole przestało straszyć.

Wycieczka do zamku na Kociej Skale

Przyjaciele pojechali na wycieczkę do zamku, gdzie udało im się znaleźć strażnika pilnującego skarbu. Nie zdobyli jednak bogactwa, ponieważ ten majątek nie był przeznaczony dla nich.

Odnalezienie skarbu babci Lusi

Felix podjął się trudnej misji odnalezienia rodzinnej pamiątki swojej babci – złotego pierścionka z rubinowym oczkiem straconego podczas powstania warszawskiego. Z pomocą przyjaciół i sztucznej inteligencji udało mu się tego dokonać. 

Zaginięcie Niki podczas wycieczki w góry

Dziewczyna wjechała w las i zniknęła, a przyjaciele wybrali się na nocną wyprawę, aby ją odnaleźć. W końcu Nika się znalazła i powiedziała kolegom całą prawdę na swój temat – przyznała się do ponadnaturalnych zdolności.

Rozwiązana zagadka latającego spodka

Podczas poszukiwań Niki, Net i Felix trafili na tajemniczy obiekt latający, który wzięli za UFO. Okazało się jednak, że to statek z napędem antygrawitacyjnym, nad którym pracował tata Felixa.

Wyprawa bohaterów do Silver Tower

Przyjaciele udali się do Silver Tower, żeby nie dopuścić do wpadnięcia notatek profesora Kuszmińskiego w ręce zbuntowanej sztucznej inteligencji – Mortena. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, nastolatkom udało się go pokonać.

Rozwiązanie zagadki Gangu Niewidzialnych Ludzi

Felix, Net i Nika w końcu dowiedzieli się całej prawdy – okazało się, że to Morten stał za Gangiem Niewidzialnych Ludzi. Udawał różnych ludzi za pomocą robotów modułowych.

Transmisja z ekspedycji na Marsa

Tata Felixa i tata Neta współpracowali przy stworzeniu łazika marsjańskiego, którego podróż potem całe rodziny oglądały w telewizji.


Przeczytaj także: Napisz list do jednego z bohaterów powieści Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi w którym przedstawisz się, opowiesz za co go podziwiasz i zaproponujesz przyjaźń​

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem lub wyślij maila: [email protected]. Bardzo dziękujemy.