Napisz list do jednego z bohaterów powieści Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi w którym przedstawisz się, opowiesz za co go podziwiasz i zaproponujesz przyjaźń

Autorka opracowania: Adrianna Strużyńska.
Autor Rafał Kosik

Droga Niko,

jeszcze się nie znamy, ale zwracam się tak do Ciebie, bo mam wrażenie, że świetnie byśmy się dogadały. Mam na imię Ania i podobnie, jak Ty, mam trzynaście lat. Domyślam się, że masz sporo zajęć, ale będzie mi bardzo miło, jeśli znajdziesz czas, żeby odpisać na mój list.

Podziwiam Cię, że dajesz sobie radę sama bez rodziców i nie zaniedbujesz szkoły. Ja zazwyczaj odrabiam lekcje, dopiero kiedy przypomni mi o tym mama, ale nie ma się czym chwalić. Jeśli mogę Ci jakoś pomóc, napisz, czego potrzebujesz – postaram się to zdobyć i podesłać, kiedy będę pisać następnym razem.

Jestem bardzo ciekawa, jak to jest mieć paranormalne zdolności. Zawsze marzyłam o przenoszeniu przedmiotów siłą woli, ale niestety, nie mam takiej mocy. Widocznie w mojej rodzinie nie było żadnych czarownic. Może to dobrze, ale uwierz mi, że ja nie jestem z tego zadowolona. Zazdroszczę Ci też umiejętności telepatycznego przekazywania myśli, na pewno to ułatwia dogadanie się ze znajomymi na odległość. Zastanawiam się tylko, czy nie oczekują od Ciebie, że będziesz im telepatycznie podpowiadać na kartkówkach. Doskonale wiem, że chłopcy nie zawsze mają motywację do nauki i w sumie im się nie dziwię. Gdybym miała tyle ciekawych przygód, co wy, na pewno też nie miałabym głowy do nauki.

Podziwiam Cię, że masz tyle odwagi, ja na pewno nie odważyłabym się rozwiązywać zagadki duchów ani włamać się do biurowca i zmierzyć się ze sztuczną inteligencją. Nie znam się zbyt dobrze na technologii, z resztą podobnie, jak Ty. Masz za to inne talenty, których bardzo Ci zazdroszczę. Ja uczę się malować i trenuję kilka dyscyplin sportowych, na przykład siatkówkę, ale trudno to porównać z telekinezą czy telepatią. 

Wiem, że masz dwóch bardzo dobrych przyjaciół i z dziewczynami nie zawsze Ci po drodze, ale wydaje mi się, że każda nastolatka potrzebuje dobrej koleżanki. Z chłopakami nie można porozmawiać o wszystkim i nigdy nie wiadomo, czy naprawdę chodzi im tylko o przyjaźń. Oczywiście zrobisz, jak będziesz chciała, ale jeśli znajdziesz czas, mam nadzieje, że odpiszesz mi na ten list i poznamy się lepiej. Jeśli nie zraziłaś się do jazdy na nartach, możemy wybrać się w góry. Bardzo lubię jeździć na nartach i snowboardzie, dlatego mogę udzielić Ci kilku lekcji. Tylko proszę – nie wjeżdżaj w las, bo ja niekoniecznie dobrze dogaduję się z niedźwiedziami i wolałabym nie szukać Cię w środku nocy. Chętnie posłuchałbym na żywo o Twojej znajomości z misiem-albinosem, trudno było mi uwierzyć, że coś takiego naprawdę jest możliwe. Nie oczekuję, że od razu zdradzisz mi swoje tajemnice, ale chętnie dowiedziałabym się więcej.

Nie zajmuję Ci już więcej czasu, ale mam nadzieję, że mój list Cię ucieszy. Jeśli znajdziesz czas, żeby odpisać, będzie mi bardzo miło, bo chętnie poznałabym Cię lepiej – jesteś naprawdę interesującą osobą. 

Pozdrawiam,
Ania


Przeczytaj także: Napisz inne zakończenie lektury Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem lub wyślij maila: [email protected]. Bardzo dziękujemy.