Napisz przemówienie skierowane do swoich rówieśników, w którym przekonasz ich, że we współczesnym świecie ważne jest kierowane sercem

Autor Inny
Autorką opracowania jest: Marta Grandke.

Drogie koleżanki i drodzy koledzy!

Zwracam się dziś do Was, ponieważ chcę poruszyć pewną istotną kwestię, która dotyczy każdego z nas tu zgromadzonych. Wszyscy wiemy, że życie we współczesnym świecie jest trudne, a relacje między ludźmi wciąż zmieniają swoje formy. Przyczynia się do tego rozwój sieci oraz fakt, że życie w naszych nowoczesnych czasach jest trudne. Trzeba nieustannie pilnować wszystkiego, co się ma i dbać o swój byt, inaczej w każdej chwili wszystko można stracić. Ludzie coraz bardziej skupiają się na przeżyciu, co skutkuje tym, że widzą świat przez pryzmat materialnych korzyści, które mogą swoim działaniem osiągnąć. Tymczasem chcę Wam dziś opowiedzieć i przekonać Was do tego, że wciąż warto kierować się sercem, nie zaś korzyścią.

Kierując się sercem, mamy bowiem większą szansę na bycie dobrymi ludźmi, którzy nikomu nie wyrządzili krzywdy w imię zysku. Serce wiąże się bowiem z takimi wartościami jak dobro, zrozumienie, współczucie czy miłość. Są to uniwersalne wskazania, dzięki którym człowiek wie, co jest w życiu dobre, a co złe. Już wielki wieszcz narodowy, Adam Mickiewicz, apelował do swoich czytelników, by mieć serce i patrzeć w serce.

Dodatkowo kierując się w życiu sercem, można przeżyć niepowtarzalne chwile, których nie da się przeliczyć na żadne chłodno wykalkulowany przez umysł zysk. Kierowanie się sercem to bowiem czas spędzony z najbliższymi, dobre uczynki, dzielenie się miłością i radością z innymi. Są to rzeczy, których nie da się kupić za żadne pieniądze świata, nie da ich człowiekowi nawet najbardziej starannie zaplanowana przez rozum akcja. 

Sercem warto się także kierować, bo dobro po prostu wraca. Jeśli otworzycie się na innych ludzi i zrobicie dla nich coś dobrego, to możecie być pewni, że ten właściwy uczynek pewnego dnia do Was wróci. Może ten ktoś odwdzięczy się Wam w trudnej chwili i również Wam pomoże lub zyskacie jego sympatię, a co za tym idzie - wspaniałego przyjaciela? Kierowanie się sercem to bowiem otwieranie się na innych ludzi, pozyskiwanie ich sympatii i życie w otoczeniu osób, które są w stanie wiele dla nas poświęcić. Jest to rzecz nie do przecenienia we współczesnym świecie, w którym większość ludzi dba tylko o siebie i swoje interesy.

Drodzy koledzy i koleżanki, mam nadzieję, że moja przemowa i przedstawione w niej argumenty ostatecznie przekonają Was, że we współczesnym świecie wciąż warto kierować się sercem. Oby od dziś to ono wpływało na Wasze decyzje!


Przeczytaj także: Napisz rozprawkę pt. Czy warto wyjeżdżać na wakacje za granicę?

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.