Napisz list w którym pocieszysz cierpiącego kolegę. Wskaż, że z trudnej sytuacji w której się znalazł może wyniknąć dobro

Autor Inny
Autorką opracowania jest: Marta Grandke.

Drogi przyjacielu,

piszę do Ciebie, ponieważ wiem, że ostatnio cierpisz z powodu tego, że nie dostałeś się na wybrany kierunek studiów. Domyślam się, że to dla Ciebie tragedia i bardzo przeżywasz to wydarzenie. Doszły mnie również wieści, że Twoi rodzice nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw. Chcę, żebyś wiedział, że możesz liczyć na mnie w tej trudnej chwili, jeżeli potrzebujesz czegoś - po prostu napisz i daj znać! Moja intencją jest jednak pokazanie Ci, że być może Twoja sytuacja nie jest aż tak tragiczna, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Po pierwsze - zdaje się, że miałeś wątpliwości, czy wybrany przez Ciebie kierunek studiów jest tym właściwym, czy może aplikowałeś na tę uczelnię, ponieważ tak życzyli sobie tego Twoi rodzice. Zastanawiałeś się, czy w ogóle dasz sobie na tym kierunku radę i czy będzie Cię interesowała wiedza, jaka jest tam przekazywana. Dzięki temu, że nie przyjęto Cię na te studia masz co najmniej rok czasu, by zastanowić się, co tak naprawdę chcesz studiować, a nawet czy w ogóle chcesz to robić! Nie każdy potrzebuje bowiem studiów do tego, by osiągnąć sukces w życiu. Teraz masz chwilę, by złapać oddech i zastanowić się nad tym, co Cię interesuje, jakie masz zainteresowania i gdzie chciałbyś później pracować.

Dodatkowo, jeśli jednak zdecydujesz, że spróbujesz swoich sił w kolejnej rekrutacji na studia, to możesz ten rok spędzić na poszukiwaniu pracy i na zarabianiu pieniędzy, jakie potem przeznaczysz na codzienne wydatki, gdy będziesz już zajmował się nauką. Zgromadzisz oszczędności i wyprowadzisz się dzięki temu od rodziców, zamieszkasz sam i zyskasz niezależność, a to jest wartość, której nie da się przecenić.

W trakcie tego roku możesz także poświęcić czas na naukę, ponownie podejść do matury i poprawić swoje wyniki albo nawet wybrać nowe przedmioty i tym samym otworzyć sobie drogę do zupełnie innych kierunków studiów. To także niepowtarzalna okazja do rozwijania swojego hobby i pasji, które mogą przerodzić się w pracę zarobkową. Rok to naprawdę sporo czasu, w trakcie którego wiele może się zmienić, jeśli tylko zdecydujesz się poświęcić go na swój rozwój, zamiast zamartwiania się. Na pewno dasz radę wymyślić coś niezwykłego i pasjonującego.

Mam nadzieję, że mój list choć trochę Cię pocieszył i pomógł Ci dostrzec otaczające Cię możliwości. Możesz zrobić ze swoim życiem teraz tyle rzeczy! 

Trzymam za Ciebie kciuki i serdecznie pozdrawiam!


Przeczytaj także: Napisz przemówienie skierowane do swoich rówieśników, w którym przekonasz ich, że we współczesnym świecie ważne jest kierowane sercem

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.