Królowa śniegu - opracowanie

Opracowanie Królowej Śniegu

"Królowa Śniegu" to niezwykła baśń napisana przez Hansa Christiana Andersena w 1844 roku i opublikowana rok później. Historia opowiada losy dwójki dzieci - Gerdy i Kaja, których przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę przez tajemnicze wydarzenie.

Wiosennego dnia do oka Kaja dostaje się tajemniczy odłamek diabelskiego zwierciadła, zmieniając jego spojrzenie na świat. To, co wcześniej było piękne i dobre, staje się dla chłopca brzydkie i złe. Przemienia się on w dziecko krnąbrne i okrutne, całkowicie uzależnione od nieznajomej kobiety - tytułowej Królowej Śniegu.

Gdy Kaj zostaje zwabiony przez Królową Śniegu, opuszczając Gerdę, ta wyrusza na poszukiwania przyjaciela. Nieustraszenie stawiając czoła niebezpieczeństwom, walczy o przywrócenie dawnego Kaja. Jej podróż to pełna perypetii opowieść o odwadze i przyjaźni.

Andersen w swej baśni maluje barwny świat pełen magicznych postaci i niezwykłych wydarzeń. Czytelnik wraz z bohaterami przemierza krainy lodowatej Królowej Śniegu oraz tętniące życiem miasto, być może przypominające Heidelberg. "Królowa Śniegu" to nie tylko opowieść o przygodach i niebezpieczeństwach, ale także o sile przyjaźni i miłości, która pokonuje wszelkie przeciwności losu.