„Kubuś Puchatek” to powieść z roku 1926, a jej autorem jest Alan Alexander Milne. Skierowana jest ona głównie do najmłodszych czytelników, czyli dzieci. Pisarz opowiedział w niej historię tytułowego Kubusia Puchatka, czyli pluszowego misia o bardzo małym rozumku. Przeżywa on liczne przygody w Stumilowym Lesie wraz ze swoimi przyjaciółmi, takimi jak na przykład Krzyś czy Prosiaczek. Puchatek jest główną postacią.
Kubuś Puchatek ma bardzo specyficzny charakter. Jest pluszowym misiem i nie można o nim powiedzieć, by wyróżniał się ogromnym sprytem, za to często wpada w tarapaty. Na przykład podczas polowania na słonia, sam wszedł w zastawioną pułapkę i wyjadł miód, a garnek utknął mu wówczas na głowie. Kubuś potrafi się też narażać pszczołom, by zdobyć swój ulubiony przysmak. Pewnego razu tropił własne ślady na śniegu i był przekonany, że podąża za łasicą.
Kubuś nie zawsze potrafił się odnaleźć w towarzystwie, na przykład nie rozumiał odmowy Królika, gdy ten nie chciał spędzać z nim czasu i wprosił się do jego norki, po czym utknął na tydzień w jej drzwiach. Oprócz tego jednak czasami Kubuś okazywał się być naprawdę dobrym przyjacielem. Na wieść o urodzinach Kłapouchego natychmiast złożył mu życzenia i pobiegł po prezent. To także on rozpoczął poszukiwania zaginionego ogonka osiołka i znalazł go w domu Sowy. Był też wesoły i poczciwy, najczęściej miał dobry humor i jeszcze lepszy apetyt. Spotkanie z Kubusiem oznacza przygotowanie ogromnego poczęstunku.
Kubuś jest zatem postacią, która ma sporo zalet, ale także i wad, które sprawiają, że jego towarzystwo może bywać nieco męczące. Ma on wielu przyjaciół w Stumilowym Lesie, ale warto zastanowić się, czy mógłby się też zaprzyjaźnić ze swoimi czytelnikami. Osobiście uważam, że przyjaźń z Kubusiem byłaby bardzo ciekawym doświadczeniem, ale należy w niej być przygotowanym na różne sytuacje. Nie ulega wątpliwości, że Kubuś to postać, która chętnie pomaga swoim przyjaciołom, jest im lojalna i zawsze obecna oraz zdarza mu się wpaść na dobre pomysły. To są jego niewątpliwe zalety. Jednak jego roztrzepanie, brak sprytu i skłonność do wpadania w rozmaite tarapaty to kwestie, które nie każdy da radę dźwignąć.
Przyjaźń z Kubusiem wymaga zatem ciągłej uważności oraz opieki nad tym roztrzepanym i łakomym misiem. Często trzeba tłumaczyć mu świat i wyciągać go z rozmaitych kłopotów. Dla niektórych może być to powód, dla którego nie chcieliby wchodzić z nim w bliższą relację.
Ja bym chciała Kubusia poznać. Uważam, że w każdej przyjaźni są takie momenty, że trzeba pomóc drugiej osobie i Kubuś pod tym względem nie jest wyjątkiem. Dlatego chciałabym się z nim zaprzyjaźnić i poznać go lepiej. Uważam, że to mogłoby być bardzo ciekawe doświadczenie. Kubuś z pewnością jest dobrym przyjacielem, jeśli poczuje do kogoś sympatię i ją odwzajemni.
Aktualizacja: 2024-10-02 17:13:36.
Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem lub wyślij maila: [email protected]. Bardzo dziękujemy.