Napisz list do rodziców Nemeczka w którym pochwalisz ich syna za odwagę

Autorką opracowania jest: Marta Grandke.

Szanowni rodzice Nemeczka,

piszę do Państwa ten list, ponieważ uważam, że charakter Erno zasługuje na upamiętnienie chociażby w takiej skromnej formie. Znałam Państwa syna ze szkoły i obserwowałam wiele wydarzeń, w których brał on udział ze swoimi kolegami i zawsze w cichości ducha podziwiałam to, jak ze wszystkich sił walczył za każdym razem z licznymi przeciwnościami losu.

Nemeczek zmagał się z wieloma trudnościami, co było widać, jego koledzy nie zawsze go doceniali. To pchało go do kolejnych ryzykownych czynów, za które ostatecznie tak niesprawiedliwie zapłacił swoim zdrowiem i życiem. Dla Nemeczka Plac Broni i koledzy to było wszystko, co cenił i o co chciał walczyć. Czuł jednak, że inni są zawsze od niego odważniejsi czy też bardziej poważani, co sprawiało, że ciągle od nowa udowadniał im swoją wartość.

Można pomyśleć, że czyny takie jak wyprawa do Ogrodu Botanicznego czy udział w bitwie o Plac Broni były ze strony Erno błędem, ponieważ to one sprawiły, że ostatecznie chłopiec od nas odszedł. Ale warto odpowiedzieć na pytanie, czy z jego charakterem Nemeczek w ogóle mógł postąpić inaczej? Czy cokolwiek powstrzymałoby go przed przybyciem na plac, kiedy jego koledzy walczyli tam o coś najważniejszego dla nich wszystkich? Plac Broni to było coś więcej niż miejsce spotkań i Państwa syn wiedział o tym. Dlatego też jego odwaga skłoniła go do obrony tego, co było dla niego właściwie bezcenne.

Nemeczek był więc jedną z najodważniejszych osób, jakie znałam. Wiem, że Państwu nie przyniesie to wielkiego ukojenia w bólu po jego stracie, ale nie czułabym się w porządku, gdyby ten aspekt jego życia nie został wyszczególniony i doceniony chociażby w liście. Wszyscy powinniśmy go takim zapamiętać - odważnym, bez wahania walczącym za to, co było dla niego najważniejsze.

Jeszcze raz przesyłam wyrazy współczucia z powodu straty tak odważnego i niezwykłego syna.

Przyjaciółka Nemeczka


Przeczytaj także: Napisz list w imieniu Janosza Boki w którym okażesz współczucie rodzicom Nemeczka

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.