W imieniu Janosza Boki napisz zaproszenie na zwiedzanie przez klasę Placu Broni

Autorką opracowania jest: Marta Grandke.

Dzień dobry,

nazywam się Janusz Boka i chciałbym serdecznie zaprosić całą Waszą klasę, łącznie z wychowawczynią, na zwiedzanie naszego niepowtarzalnego Placu Broni! Zapewniam, że to będzie niezwykła wycieczka, w trakcie której opowiemy Wam wszyscy wiele ciekawych rzeczy na jego temat, zobaczycie, jak on naprawdę wygląda i sprawdzicie, jak doskonale się na nim gra w palanta!

Słyszałem ostatnio, że Plac Broni stał się znanym miejscem wśród uczniów z różnych szkół, dlatego chcielibyśmy Was zapoznać z nim, z jego historią oraz pokazać Wam, że to nie jest tylko zwykły plac. To nasze najlepsze miejsce, w którym zawsze się spotykamy i możemy razem bawić się i grać i robić wszystkie te rzeczy, które są niedozwolone w domu, bo rodzicom coś się nie podoba. Na pewno mnie zrozumiecie. Wasze mamy pewnie mówią Wam to samo codziennie.

Zwiedzanie chcielibyśmy zacząć już od rana, dlatego powinniście wszyscy przyjechać dzień wcześniej. Rano bowiem Plac Broni jest najpiękniejszy, jest cicho i pusto, wokół nie ma żadnych dorosłych i można do woli biegać i krzyczeć. Nikt wtedy nie przychodzi i nie mówi, że mu przeszkadzamy.

Potem, gdy już pokażemy Wam wszystkie świetne miejsca na Placu Broni, możemy rozegrać mecz w palanta. Nasza drużyna na Waszą. Gramy, aż wszyscy się zmęczymy. Tylko w ten sposób dowiecie się, jaki wspaniały jest nasz Plac Broni. Musicie go wypróbować. Pokażemy Wam także nasze miejscowe atrakcje, na przykład naszą szkołę i klasy, bo wiemy, że pewnie na tym zależy też Waszej wychowawczyni. Pójdziemy tam, gdy już zmęczymy się graniem na placu. To on jest przecież najciekawszy i musicie wypróbować wszystkie jego możliwości. Szkoła i klasy nie są nawet w połowie tak fajne, jak jest nasz Plac Broni.

Mamy nadzieję, że w trakcie tego zwiedzania nie spotkamy Czerwonych Koszul, które ciągle próbują nam odebrać teren. Wydaje im się, że mogą przejąć Plac Broni i grać tam w palanta, bo są lepsi od nas. My jednak tam byliśmy pierwsi i to nasze miejsce. Nie pozwolimy go sobie odebrać, będziemy walczyć o niego za wszelką cenę! 

Odpiszcie nam, proszę, jak najszybciej, czy jesteście zainteresowani zwiedzaniem naszego słynnego Placu Broni i kiedy możecie przyjechać. Czekamy na Waszą odpowiedź z niecierpliwością!

Janosz Boka


Przeczytaj także: Napisz wypracowanie na temat ulubionych zabaw Twoich i Twoich kolegów. Zastanów się, czy spędzacie wolny czas podobnie jak bohaterowie lektury Chłopcy z Placu Broni. Czym się różnią Wasze zabawy, a w czym są podobne?

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.