Jak wyglądał kapelusz pani wrony zanim został gniazdem?

Autor Inny
Autorem opracowania jest: Grzegorz Paczkowski.

Kapelusz Pani Wrony był kapeluszem o najwykwintniejszym smaku i guście. Było to nakrycie głowy z absolutnie najwyższej półki, co zresztą zauważane i doceniane było przez wszystkich mieszkańców lasu, w tym przez panią Lisicę, która słynęła ze swoich wykwintnych strojów oraz ze znawstwa mody i obecnie panujących w świecie trendów. Niewiele wiadomo o tym jak konkretnie wyglądał ów słynny kapelusz przed wypadkiem, jakiego ofiarą padł. Można jednak wyjść z założenia,że był on wykonany z najdroższych materiałów, był przewiązany wstążką, którą powiewała na wietrze za jego właścicielką, musiał również wyróżniać się barwą. Owo nakrycie głowy było piękne i zachwycające do tego stopnia, że nim i jego posiadaczką zainteresowała się nawet lokalna prasa, drukując zdjęcie pani Wrony w jednej z najbardziej popularnych rubryk miejscowej gazety.

Po wypadku kapelusz wyglądał zupełnie inaczej. Nic dziwnego - został przez rodzinę Ptaków przerobiony na gniazdo, więc został oblepiony mchem, pokłuty małymi gałązkami, pognieciony i podeptany tak, by jeszcze bardziej i lepiej spełniał swoją funkcję. Narrator wspomina, że ten, kto nie widział kapelusza wcześniej, prawdopodobnie by go w ogóle nie rozpoznał, jednak zwierzęta z lasu bardzo dobrze znały kształt, rozmiar i fason kapelusza Pani Wrony, dlatego doskonale wiedziały co się stało. To również świadczy o tym, że kapelusz musiał być niezwykle charakterystyczny i rzucający się w oczy, skoro można go było bez trudu rozpoznać nawet po tak doszczętnym zrujnowaniu go i przekształceniu w gniazdo dla ptaków.


Przeczytaj także: Który bohater lektury "Kapelusz Pani Wrony" podobał ci się najbardziej?

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.