Jakie tajemnice miała Nika? Dlaczego je ukrywała przed znajomymi?

Autorka opracowania: Adrianna Strużyńska.
Autor Rafał Kosik

Jedna z pierwszoplanowych bohaterek powieści Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, Nika Mickiewicz, miała przed swoimi przyjaciółmi kilka tajemnic. Chociaż kłamstwo nie zasługuje na pochwałę, dziewczyna miała ważny powód, aby od razu nie opowiadać całej prawdy na temat swojego życia.

Jedną z największych tajemnic Niki była śmierć jej ojca. Dziewczyna początkowo powiedziała przyjaciołom, że jej tata jest akwizytorem i ma problem z alkoholem. W ten sposób tłumaczyła bardzo skromne warunki, w których żyła. Nie była to jednak prawda – mama dziewczyny zmarła, gdy Nika miała sześć lat, a tata zmarł przed dwoma laty. Jego śmierć nie została nigdzie zgłoszona, dlatego Nika żyła z jego renty i nie trafiła do domu dziecka. Powód kłamstwa był oczywisty – Nika bała się, że przyjaciele gdzieś zgłoszą, że mieszka sama, mimo że jest nieletnia. 

Niedługo po śmierci ojca, Nika zaczęła przejawiać wyjątkowe zdolności, które stały się jej kolejną tajemnicą. Dziewczyna miała zdolność telepatii i telekinezy. Prawdopodobnie była to kwestia rodzinna, ponieważ jej prapra... prababcia była oskarżona w jednym z ostatnich polskich procesów czarownic. Nika bała się przyznać przyjaciołom, że ma zdolności nadprzyrodzone, ponieważ spodziewała się odrzucenia. Na szczęście Felix i Net nie odwrócili się od niej, a nawet zachęcali ją do używania wyjątkowych zdolności w kryzysowych momentach.

Kolejną tajemnicą Niki, którą wyjawiła tylko Felixowi i Netowi, była jej znajomość z niedźwiedziem-albinosem. Kiedy dziewczyna, nie kontrolując swoich zdolności do telekinezy, wjechała na nartach głęboko w las, nikt nie był w stanie jej odnaleźć. Na szczęście nie zamarzła, ponieważ spędziła noc w niedźwiedziej norze. Felix i Net w pierwszej chwili myśleli, że to yeti lub niedźwiedź polarny, ale okazało się, że miś jest po prostu albinosem. Wiedziała jednak, że nikt z nauczycieli jej nie uwierzy, dlatego wymówiła się zmęczeniem przed opowieściami o minionej nocy.

Nika Mickiewicz to interesująca postać – z jednej strony zazdrosna o inne dziewczyny, a z drugiej – całkiem od nich inna. Z czasem udało jej się nawiązać tak silną więź z Felixem i Netem, że wyjawiła im swoje tajemnice.


Przeczytaj także: Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - morał

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem lub wyślij maila: [email protected]. Bardzo dziękujemy.