Jak Mikromił i Gigacyan ucieczkę mgławic wszczęli - problematyka, morał

Autorką opracowania jest: Adrianna Strużyńska.

Utwór przedstawia kosmogonię, wyobrażenie na temat pochodzenia świata. Autor opisał powstanie Wszechświata w znanej człowiekowi postaci. Rozpoczął swoje rozważania od przedstawienia prostych faktów na temat kosmosu. Wszechświat składa się z uciekających od siebie mgławic, gwiazd i galaktyk. Ich ruch sprawia, że Wszechświat wciąż się rozszerza. Utwór jest próbą przedstawienia biegu wydarzeń, który sprawił, że kosmos wygląda właśnie w ten sposób.

Autor doszedł do wniosku, że kiedyś Wszechświat musiał być jednym punktem. Opisana w utworze historia wyklucza ingerencję bogów lub innych istot nadprzyrodzonych. Opowiadanie nie jest spójne z wyobrażeniami, przyjętymi przez różne wierzenia i religie.

Autor skrytykował w pewien sposób osoby wierzące, stwierdzając że są „nierozumne”, a ich opowieści na temat stworzenia świata wynikają z niewiedzy. W utworze pojawia się nawet dowód na prawdziwość historii Mikromiła i Gigacyana. Wszystkie elementy Wszechświata wciąż obracają się wokół własnej osi, podobnie jak kosmolud w momencie rozpadu.


Przeczytaj także: Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła - plan wydarzeń

Staramy się by nasze opracowania były wolne od błędów, te jednak się zdarzają. Jeśli widzisz błąd w tekście, zgłoś go nam wraz z linkiem. Bardzo dziękujemy.