Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
bliź do niego miłość

ść moja miło
omija temat
paczam by wy
strzelić czasami
przed supermarketem
trzę na pa
z gór wysoka
wolno wołowym głosem
wię mu
"możesz wózek odprowadzić"
gaty bo w to
świadczenie do
domu wracam
wię pra żonie
jaki jestem bry
do (dla) ludzi
Opublikowano
CYTAT (Krzysia Skrzypczynska @ Aug 24 2003, 07:29 PM)
zabawa słowem doprowadzila do  nowotworów ;wię mu=muwię, a wierszyk o flarskim  pan to czym ni, mi też lość mi. wiam dra poz, le o

Wię Pani, że to nie nowotwór. Nie rozumiemy się. I dobrze!


Adam
Opublikowano
huh.gif


Kiedys w supermarkecie oddalam starszej pani koszyk, a ona byla tak wzuszona ze dala mi za to czekolade wczesniej zakupiona w Biedronce:)
.No coz, moze przez to ze "Biedronka jest tak blisko", to zbliza ludzi:)

Co do tresci nic nie mam, pomoc blizniemu to niezly pomysl.Niezly tez pomysl miales drogi Adasiu na ujecie tej tresci w forme.Przyciaga czytelnika, choc musze przyznac ze mnie to duzo czasu i trodu kosztowalo by do konca przeczytac i zrozumiec ten wierszyk
Opublikowano

ja też się zabawiłam. nowotwór to nowy twór, czasem w organiźmie ludzkim, czasem w każdym innym działaniu czlowieka. Przeskakiwanie, przestawianie liter, sylab, słów też daje nowy twór, czyli nowotwór. A że się nie rozumiemy, pewnikiem i to od jakiegoś czasu. Howk. biggrin.gif Mamy inne doswiadczenia i tyle.

Opublikowano


mówimy słowa, potoki słów
nie rozumiemy ich
nie umiemy powiedzieć sobie prawdy
między nami szyba niezrozumienia...choć wypowiadamy te same sylaby
między nami fruwają strzępy słów
tak żyjemy
o tym jest wg mnie ten wiersz
jak malarstwo impresjonistyczne
pojedyncze kropki tworzą barwę...obraz
może i my się nauczymy
mnie ten wiersz...zachwycił
tyle dopowiada

ukłony

seweryna


Opublikowano

nie lubię supermarketów, jest w nich wiele rzeczy zbędnych i przeterminowanych, jak w życiu;
takie słów cięcie- gięcie jest jak...właśnie tego nie dopowiem; rozwarstwiamy się pomalutku, koszyk tu, koszyk tam, nawet nie zauważamy, kiedy ktoś wsadzi nas do takiego koszyczka i kupi jak liofilizowany towar-
nie ma zbędnych słow, ani znaczeń, ale wcale mnie to nie dziwi, wrócę do wiersza na pewno, aga

Opublikowano
CYTAT (Tommy Jantarek @ Aug 25 2003, 01:02 AM)
A mi to brzmi jak bełkot pijanego tatuśka, który strzelił sobie piwko i pozwolił łaskawie synkowi wózek odprowadzić, co by się mały zabawił i w myśleniu nie przeszkadzał - ale będzie się matce chwalił, jaki tatuś kochany

A ja widzę bezdomnego, który łaskawie dostał pozwolenie na odprowadzenie wózka za dwa złote, które są potrzebne do jego "odłańcuchowania". Dziwne, że za drobne próbujemy bardzo często sobie kupić spokój i beztroskę. Przecież mamy co jeść i gdzie mieszkać. Dopóki nie opowiemy komuś o naszej "dobroczynności", to pamiętamy tego obdartego i brudnego człowieka, który nieraz jak cwaniak, a nieraz ze wstydem na nas patrzy. I mimo wszystko chce żyć.
Kto jutro dołączy do odprowadzających wózki? Warto sobie zadać takie pytanie...
Pozdr.
P.S. I dlatego właśnie nie miałem żadnych uwag do tematu i treści tego wiersza.
Opublikowano
CYTAT (oyey @ Aug 25 2003, 09:20 PM)
CYTAT (Adam Szadkowski @ Aug 24 2003, 09:22 PM)
CYTAT (oyey @ Aug 24 2003, 08:42 PM)
gra sylab niczemu nie służy

Nietzschemu kłaniam się....


Adam

panu H. również ? niesmaczny żart

Jaki żart? Jestem nazistą, wiernym wyznawcą Hitlera! Czerpię z niego, co widać w moich działaniach, a Ty to tak pięknie i delikatnie wychwyciłeś...



Adam
Opublikowano
CYTAT (oyey @ Aug 25 2003, 09:32 PM)
CYTAT (Adam Szadkowski @ Aug 25 2003, 09:28 PM)
CYTAT (oyey @ Aug 25 2003, 09:20 PM)
CYTAT (Adam Szadkowski @ Aug 24 2003, 09:22 PM)
CYTAT (oyey @ Aug 24 2003, 08:42 PM)
gra sylab niczemu nie służy

Nietzschemu kłaniam się....


Adam

panu H. również ? niesmaczny żart

Jaki żart? Jestem nazistą, wiernym wyznawcą Hitlera! Czerpię z niego, co widać w moich działaniach, a Ty to tak pięknie i delikatnie wychwyciłeś...



Adam

a wiesz z jakich to filozofii czerpali swoje pseudomądrości naziści ?

Jak to pseudomądrzy? Nazizm to wspaniała sprawa! Urodziłem się z brunatną pupą i tak pozostanie!
Drogi Panie, nie masz Pan za grosz poczucia humoru, a ten brak połączony jest z ślepym zapałem do zdegradowania mnie w oczach innych użytkowników forum. Słabo sie to Panu udaje jednak - jakoś się trzymam. Wylecz się z Pan z tego, albo daj Pan chociaż na wstrzymanie. Jeśli chce Pan dyskutować ze mną to zapraszam na inny dział, bo Hitler i filozofowie w małym stopniu, chyba, wiążą się z moim wierszem.


Adam
Opublikowano

Jak to pseudomądrzy? Nazizm to wspaniała sprawa! Urodziłem się z brunatną pupą i tak pozostanie!
Drogi Panie, nie masz Pan za grosz poczucia humoru, a ten brak połączony jest z ślepym zapałem do zdegradowania mnie w oczach innych użytkowników forum. Słabo sie to Panu udaje jednak - jakoś się trzymam. Wylecz się z Pan z tego, albo daj Pan chociaż na wstrzymanie. Jeśli chce Pan dyskutować ze mną to zapraszam na inny dział, bo Hitler i filozofowie w małym stopniu, chyba, wiążą się z moim wierszem.


Adam

.............................................................................................................

ponieważ powinna być ocena...utworu....to powiem..krotko..że ...nie smagnął mnie na wskroś...nawiasem mowiąc..jedyny..ktory tego nie uczynił...
...........................................................................................................

i teraz już mogę...

panie Adamie...wydaje mi się...że Pan...jjako jedyny jest w stanie sdyskredytowac siebie....w oczach odbiorców. Znam świetny sposob. Trzeba pisać kiepskie wiersze biggrin.gif
o czym ja piszę..to jakieś "sajęsfikszyn".. cool.gif

no to...nie ma o czym mowić..prawda? blush.gif


Opublikowano
CYTAT (oyey @ Aug 25 2003, 09:20 PM)
CYTAT (Adam Szadkowski @ Aug 24 2003, 09:22 PM)
CYTAT (oyey @ Aug 24 2003, 08:42 PM)
gra sylab niczemu nie służy

Nietzschemu kłaniam się....


Adam

panu H. również ? niesmaczny żart

Oyey. Popełniasz bardzo poważne zaniedbanie. Nietzsche nie jest odpowiedzialny za nazizm, ani za hitleryzm. Kazdą doktrynę filozoficzną, każdy dogmat religijny można wykoślawić i nagiąć. I podać masom w papce. Nietzsche stworzył kawał switnej i ciekawej filozofii, która nie ma nic wspólnego z pogardą ani z poniżaniem ludzi, ani ludzkości. Poczytaj sobie. Np. Jaspersa o Nietzschem. Warto. Ale już choćby Tatarkiewicz starczy.

To tak na marginesie, bo drażni mnie sztampowość. Sprawdź zanim osądzisz.
Opublikowano

Tak, on wymyślił, ale w innej odrobinę postaci, subtelna acz znaczna różnica. Naziści wzięli co chcieli, co im pasowalo jako podporka, resztę zostawili dla filozofów. Wyjęty z kontekstu mit nadczłowieka i reszta filozofii Nietzschego, do niczego się nie nadaje smile.gif Nie ważne, tutaj nie kólko filozoficzne smile.gif Nie widzę nic nazistwowskiego w wierszu Adama, więc proponuję zakończyć dyskurs. Pozdrawiam serdecznie biggrin.gif

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @jjzielezinski   Nie, proszę pana, pan Grzegorz Braun w Parlamencie Europejskim podniósł kwestię palestyńską - to współczesny Rejtan i został potępiony jako antysemita uchwałą Zgromadzenia Narodowego - uchwała nie ma mocy prawnej i to dzięki panu Grzegorzowi Braunowi inni nabrali odwagi.   A liberum veto wprowadziłbym do ustawy zasadniczej - Konstytucji Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej jako uregulowany prawnie akt sprzeciwu jednostki personalnej - za nadużywanie liberum veto groziłby Trybunał Stanu - teraz ten urząd de facto jest martwy.   Wspieramy wschodniego wroga Narodu Polskiego - banderowskich nazistów żydowskiego pochodzenia, oddaliśmy im około trzydzieści procent uzbrojenia, władowaliśmy około dwieście miliardów polskich złotych i wciąż istnieje centrum logistyczne w Jasionce niedaleko Rzeszowa, nomen omen: moi przodkowie przed Drugą Wojną Światową mieli Dwór w Jasionce niedaleko Rzeszowa - w sensie historycznym lotnisko jest po prostu moje i gdyby istniało liberum veto - zostało stworzone po to, aby ten jeden sprawiedliwy mógł zaprotestować i wtedy pan Grzegorz Braun:   - Liberum Veto!   A pan prezydent Karol Nawrocki dopiero teraz zaprotestował - odbierając Order Orła Białego żydowskiemu błaznowi na stanowisku prezydenta Ukrainy, de facto: współczesnej - Chazarii - Wołodymyrowi Żełeńskiemu, nomen omen: szef kancelarii prezydenta - Kuryło Budanow (ma pochodzenie żydowskie) - jest zbrodniarzem wojennym, podobnie jak premier Izraela: Benjamin Netanjahuj - jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze.   Jeśli chodzi o pana premiera Donalda Tuska, to: dzięki niemu minister spraw zagranicznych - pan Radosław Sikorski miał odwagę zaprotestować przeciwko aresztowaniu aktywistów, którzy płynęli do Palestyny w celu udzielenia im pomocy humanitarnej - zostali oni z naruszeniem prawa międzynarodowego aresztowani przez służby bezpieczeństwa Izraela - Szin Bet i Aman.   Pułkownik: Tajnego Ruchu Oporu - Hrabia Łukasz Wiesław Jan Jasiński Herbu Topór 
    • @Poet Ka Twój wiersz jest jak sznur perełek haiku, refleksów lata. Zmysłowy obraz. umiesz się cieszyć latem i... życiem. (dla mnie 20 lat jest przereklamowane, ale Ty wiesz, CO wspominasz. Pozdrawiam :-)
    • @jjzielezinski   Moja logika jest oparta na filozofii arystetolizmu, która mówi o tym, że dokumenty biurokratyczne muszą mieć oparcie w realnej rzeczywistości - z tym różnie bywa.   Miałem kiedyś do zapłaty dwa tysiące polskich złotych "długu" i nic w tej sytuacji nie mogłem zrobić - sąd by uznał rację administracji, a nie spłacając "długu" - miałbym jeszcze większy "dług" z powodu odsetek - ktoś próbował mnie złapać w pułapkę zadłużeniową i tutaj dochodzimy do kolejnego wniosku - w systemie działają lichwiarze.   Jeśli ktoś mówi, że ma pasywny charakter - kłamie - jest po prostu leniem i pragnie, aby to druga osoba była aktywna - energetyczna, tymczasem: osoba aktywna musi mieć czas, kasę i plan - to też wymaga wysiłku fizycznego, intelektualnego i duchowego, wniosek? Osoby pasywne to nic innego jak pasożyci...
    • @Nata_Kruk   Tak, powinno: dwa razy być po pe, a jednak - chodziło mi o estetykę - estetyzację, natomiast: środkowe wersy nie mają rymów, wolność (walka o wolność), mrok (po walce każdy człowiek ma w sobie cząstkę mroku) i herbata (odpoczynek - niech nowe pokolenie walczy) i dziękuję za komentarz.   Łukasz Jasiński 
    • Gorąco w ZAiKS   Co tam się dzieje w tym całym ZAiKS? Aj aj! Aj aj! Aj aj! Aj iaiks! *** Źródła/inspiracje:        
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...