Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

„Hej, tu jestem! Czy mnie słyszysz?
Nie odpływaj!” – zawołała.
Ocknął się z tej błogiej ciszy.
Myślał o nadmorskich falach.

 

Chciałby taką czuć swobodę,
znaleźć czas na próżne zbytki,
lecz skok na głęboką wodę
zawiódł – związek był za płytki.

 

Dość! Bo będzie tylko gorzej!
Spojrzał na nią. „Nie tym razem!”.
I odpłynął, hen, za morze.
Czas wciąż płynie, a on z czasem.
 

Opublikowano

@Pisarzowiczka Ucieczka, po spełnieniu męsko tchórzliwa. A czy czasu w życiu mu starczy, żeby się kiedyś "nauczyć odwagi"?

Związek buduje się na "chciałbym", a nie "umiem." Z autopsji :-) 

Zgrabny i bardzo prawdziwy wierszyk. Pozdrawiam.

 

 

Opublikowano

Starzejemy się i stajemy przed pytaniem co dalej. Ile chwil zmarnowanych, ile słów niewypowiedzianych. Szukamy nieraz sensu w życiu. A taka miłość, (o której chyba piszesz) może być korzystna. Tylko, żeby z czasem nie igrać, bo może być w końcu za późno. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...