Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Współczesność


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Czy to czasem nie szukanie traumy...a może na odwrót poezja poleciał za głęboko i czas zrzucić ją z dachu... Może to wyświechtane, że "tchórzostwo jest równe odwadze" na progu... Brakuje konkretnego powodu... a może pozostaje w domyśle...(już tylko żałośnie wychodzi...) Jeśli to drugie i efekt zamierzony - jestem za...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poranna kawa przekształca
się w kocią poezję
kartki toną w używkach
zanim zostanie na nich
znak

ktoś może nie tolerować
rozmów które nie są na telefon
by zaraz potem pójść na dach

to próg w którym
tchórzostwo jest równe odwadze

Tak sobie zmieniłam, żeby się nie plątać w szczegółach.
Wiele razy zastanawiałam się czy to tchórzostwo czy odwaga, ale pewnie w każdym przypadku jest inaczej. Może to kwestia wytrzymałości.
Wiersz dobrze uszyty, zaskakująca pointa daje wiele do myślenia. Dla mnie obrazowo bez pseudo - traumy i nadmuchania. Dobrze rozwinięty self-preservation potrafi wiele zdziałać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



...wa - znowu mam problema ze skojarzeniem - się mi przypiął Hołdys z Autobiografią i puścić nie chce - się nie mogę o_trzepnąć ..;)
w tej sytuacji - byłam, czytałam, mam pypcia na zwojach i się "obiektywnie" wypowiedzieć niestety -nie mogę ;)

ale może o to w tym chodzi?
pi(E)wnie ----> Żubrze

kasia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Czy to czasem nie szukanie traumy...a może na odwrót poezja poleciał za głęboko i czas zrzucić ją z dachu... Może to wyświechtane, że "tchórzostwo jest równe odwadze" na progu... Brakuje konkretnego powodu... a może pozostaje w domyśle...(już tylko żałośnie wychodzi...) Jeśli to drugie i efekt zamierzony - jestem za...

Pozdrawiam
Wybacz, nie bardzo Cię rozumiem. Niemniej - bądź za:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



...wa - znowu mam problema ze skojarzeniem - się mi przypiął Hołdys z Autobiografią i puścić nie chce - się nie mogę o_trzepnąć ..;)
w tej sytuacji - byłam, czytałam, mam pypcia na zwojach i się "obiektywnie" wypowiedzieć niestety -nie mogę ;)

ale może o to w tym chodzi?
pi(E)wnie ----> Żubrze
Życzę pozbyć się pypcia jak najszybciej, bo się przerzuty zrobią:)
kasia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...