Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marcin Katulski

Użytkownicy
  • Postów

    600
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Treść opublikowana przez Marcin Katulski

  1. :) A to dobre: facet musi to wiedzieć, peel to dziecko, stary a wiersz to groteska. Jak szukałeś prawd objawionych to faktycznie źle trafiłeś? Faktycznie. Źle trafiłem. :)
  2. Lufa to nie zabawka. Facet musi to wiedzieć. A co do wierszydła- nie podoba mi się.
  3. Już mi się nie chce czytać o konarach, konwaliach i ptakach. Nudy. Do tego puenta typu: kiedyś było lepiej. Nie dla mnie. Pozdrawiam.
  4. 'Kobiety poznaje się po dłoniach' -słuszna rada, gdy ma się już zarezerwowany wyjazd do Brazylii. ;) Jest tam duże stężenie shemale'ów ;), więc lepiej patrzeć na dłonie, niż mieć niewygodną noc. :D Rozumiem, że wiersz budzi aż takie poczucie humoru. Szkoda trochę bo nie o to szło. Ale przecież nie można zmusić czytelnika żeby zechciał czytać. Jednak dzięki za wizytę Pzdm ;) LadyC, przeczytałem Twój wierszyk, ale nie wiedziałem co powiedzieć. Wybrałem głupkowaty żarcik. ;)
  5. 'Kobiety poznaje się po dłoniach' -słuszna rada, gdy ma się już zarezerwowany wyjazd do Brazylii. ;) Jest tam duże stężenie shemale'ów ;), więc lepiej patrzeć na dłonie, niż mieć niewygodną noc. :D
  6. Marcin Katulski

    człowiek

    Fajnie, że Twoim zdaniem ludzie mnie podziwiają jak śpię. Będę uważała na paparazzi i zasłaniał rolety. ;) Może podziwiają mnie wtedy tylko dlatego, że siedzę cicho. Nie wiem, lepiej, żeby nie. ;P Podsumowując- możesz zamienić treść wiersza na stosunek człowieka do pory roku(treść będzie krótsza), i wysłać do redakcji zajmującej się selekcją wierszy wklejanych do elementarzy. Znajdą coś dla siebie, chyba. ;)
  7. Wyszło na to, że jesteś największą 'gnidą' w rodzinie. ;) Fajny wiersz, z dystansem. Pozdrawiam. ;)
  8. Marcin Katulski

    modlitwa

    Widzisz różnice między odbiorcami poezji, a odbiorcami załóżmy talk showów? Oprócz tego, że kieruje nimi chęć odmienności(błędnie interpretowana jako lepszość)? Jeżeli nie dostrzegasz takiej różnicy, nasze pogaduchy stają się bezprzedmiotowe. Chciałbym widzieć, ale nie mogę. Nie odbieraj tego jako jakieś tam ograniczenie. Raczej pewien pogląd, ale to rzeczywiście na inną rozmowę.
  9. Marcin Katulski

    modlitwa

    Pytam jak to się ma do tego. Czy większy odbiór ma wpływ na tą 'lepszość' I gdy wyliczałeś tam poezje, teatr, opere itp.. czemu nie dodałeś kina, czy telewizji? Przecież publika tylko 'chce być lepsza' tak jak to sam nazwałeś. Marcin, rozmawiamy o poezji, czy o " Tańcu z gwiazdami " ? ; ) Kolejność jest taka : utwór, odbiorca, wartościowanie - dlatego z lepszości wynika większy odbiór, nie na odwrót ( nawet marketing nie zawsze pomaga i z szumnych zapowiedzi wychodzi klapa ). Widzisz różnice między odbiorcami poezji, a odbiorcami załóżmy talk showów? Oprócz tego, że kieruje nimi chęć odmienności(błędnie interpretowana jako lepszość)?
  10. Marcin Katulski

    modlitwa

    Zakładając, że obydwa są pełne. ;) Zakładając, że obydwie są pełne, możemy stwierdzić, że dyrektorzy teatrów dbają o " lepszość " repertuaru... ; ) Myślałem, że pytasz o wartości a ciebie interesuje infrastruktura... : ) Pytam jak to się ma do tego. Czy większy odbiór ma wpływ na tą 'lepszość' I gdy wyliczałeś tam poezje, teatr, opere itp.. czemu nie dodałeś kina, czy telewizji? Przecież publika tylko 'chce być lepsza' tak jak to sam nazwałeś.
  11. Marcin Katulski

    modlitwa

    A jaka różnica jest dla przedstawienia(mam na myśli jej wartość), jeżeli będzie ono wystawione na deskach wielkiego teatru, albo na deskach teatru gdzie jest na przykład 50 miejsc? : )) Równie dobrze mógłbyś spytać, na przykład o to, jakie znaczenie dla wartości przedstawienia ma ilość widzów w krawatach w prążki, czy jakość asfaltu na drogach dojazdowych... ; ) Nie ma żadnej różnicy, są wielkie sale świecące pustkami i małe klitki pękające w szwach - z czegoś to wynika, może z potrzeby " lepszości " ? : ) Zakładając, że obydwa są pełne. ;)
  12. Marcin Katulski

    modlitwa

    Czyli uważasz, że jeżeli coś trafia do większej publiki jest 'lepsze', tak? Poezja ( tak jak opera, teatr, muzyka poważna, sztuki plastyczne itd. ) z założenia nie jest adresowana do " publiki " ( ta ma inne rozrywki )... ; ) Jeżeli pytasz o mniejszość czytającą, to tak - im ona większa, tym lepiej dla autora, tym jego dzieła " lepsze ". A jaka różnica jest dla przedstawienia(mam na myśli jej wartość), jeżeli będzie ono wystawione na deskach wielkiego teatru, albo na deskach teatru gdzie jest na przykład 50 miejsc?
  13. Chodzi mi o idee. Idee mordu. Nie pasuje mi w tym wierszu. ;) Hm, to ciekawe. "Nikt nie gasi słońca" to coś w rodzaju "wstrzymanego Potopu". Jak dla mnie nie byłby to mord. Może raczej kasacja. Bo czy można powiedzieć, że Bóg kogoś "zamordował" zsyłając potop? Mord to przerwanie życia, które miało przed sobą przyszłość. Bezsensowne przerwanie pewnej ciągłości. "Nikt nie gasi słońca", bo życie w jego świetle i cieniu okazuje się mieć sens, wartość, przyszłość - mord jest niespełnioną możliwością, a więc nie ma mordu. Z drugiej strony zaistniałby tylko wtedy, kiedy życie to nie miałoby wartości, więc nie byłby mordem. Widzisz zatem, że "mordu" w wierszu nie ma wcale, ani faktycznie, ani hipotetycznie (w trybie przypuszczającym) ;) Może rzeczywiście mord to za mocne słowo. Odebranie życia. :)
  14. Marcin Katulski

    modlitwa

    Dwa terminy: sztuka i gust. Na początku chciałbym powiedzieć, że mówimy o poetach(nie o jakiś tam kiełkujących talentach) Chodzi mi o to, że nie powinno używać się terminów gorszy i lepszy w sztuce. Przykładem jest Mickiewicz i Słowacki. Jeden żył na wersalu( bo bardziej przypadł do gustów),a drugi umarł w mogile( bo nie przypadł 'aż' tak bardzo). Lecz nie można powiedzieć, że jeden jest gorszy od drugiego. Tak samo z wierszami. Komercja, demokracja jest odpowiedzialna za to, że nazywamy coś lepsze, albo gorsze. W sztuce nie powinno tak być. Tak mi się wydaje. :) Przemyśl to na spokojnie, dobrze? Marcinie zgubiłeś kontekst naszej " lepszości " ; ) Przypomnę : " każdy ma prawo napisać lepszy/ gorszy wiersz ". Mickiewicz i Słowacki również, co też czynili. Chyba, że bierzesz " poetę " w pakiecie, hurtem, bezkrytycznie, za nazwisko ale to już jest estetyczny i intelektualny totalitaryzm ( sięgając do twojej metaforyki ) : ) " Mickiewicz ", to suma pojedyńczych wyborów twórczych o różnej wartości - lepszej/ gorszej... Nieczytany pisarz, poeta ( nietrafiający w gust ), jest pisarzem, poetą nieistniejącym. To, że trafienie w gust jest często funkcją czasu, to już zupełnie inna bajka... Czyli uważasz, że jeżeli coś trafia do większej publiki jest 'lepsze', tak?
  15. Marcin Katulski

    modlitwa

    Oj, to jest stromy temat. Łatwo możesz się zjebać z tą pańską tezą. ;) Czy mógłbym prosić o rozwinięcie myśli lub o tezę alternatywną ? Kiedy piszesz : to jest dobry wiersz (lepszy ), czy nie oznacza to, że przypadł ci do gustu ? Dwa terminy: sztuka i gust. Na początku chciałbym powiedzieć, że mówimy o poetach(nie o jakiś tam kiełkujących talentach) Chodzi mi o to, że nie powinno używać się terminów gorszy i lepszy w sztuce. Przykładem jest Mickiewicz i Słowacki. Jeden żył na wersalu( bo bardziej przypadł do gustów),a drugi umarł w mogile( bo nie przypadł 'aż' tak bardzo). Lecz nie można powiedzieć, że jeden jest gorszy od drugiego. Tak samo z wierszami. Komercja, demokracja jest odpowiedzialna za to, że nazywamy coś lepsze, albo gorsze. W sztuce nie powinno tak być. Tak mi się wydaje. :) Przemyśl to na spokojnie, dobrze?
  16. Ja nie słucham hh. Tylko rocka, jazzu i klasycznej. :) Po prostu słyszy się to na ulicach. Zdziwiło mnie, że kalibra44 nie wymieniłeś. ;)
  17. "Nie jeden porządny facet wylądował przez kobietę pod mostem" Nie lubię czytać o porażkach. Nie lubię o nich słuchać. Puenta jak tandetny hip hopowy kawałek, który leciał mniej więcej tak: "Pocałuj mnie w d*pę i jak gó*no poczuj się.." Nie zachwyciła mnie. Pozdrawiam, Magentowicie R. :)
  18. Marcin Katulski

    modlitwa

    Bea, z całym uszanowaniem, ale nie można ludziom mówić co mogą, czego nie. Jest to po prostu prostackie. ;) ja mówię co mogą, a czego nie ?? o czym Ty u licha mówisz?? 'Nie przeklinaj' -zwrot, który ma na celu ograniczenie mojej wolności słowa. To było także skrót myślowy. Ograniczenie wiąże się z narzuceniem, pewną dyktaturą. Stąd powiedziałem tak, a nie inaczej, Bea.
  19. Marcin Katulski

    modlitwa

    Oj, to jest stromy temat. Łatwo możesz się zjebać z tą pańską tezą. ;) kurczę, to był tylko skrót myślowy. temat mażna rozwlekać w nieskończoność. obiektywność, populizm, czy subiektywność. być może za pół roku złapie mnie rozpad cząsteczkowy i się wierszem zachwycę. czy to ważne? nie przeklinaj !! /b Bea, z całym uszanowaniem, ale nie można ludziom mówić co mogą, czego nie. Jest to po prostu prostackie. ;)
  20. No to mogło być równie dobrze: czemu nikt nie spuścił bomby tak wielkiej, która rozwali ziemię. Tak czy owak nadeszłaby śmierć... ;) Hm, wcześniej w wierszu jest światło, a później przestrzeń, to usprawiedliwia słońce. Bomba pasowałaby raczej do ciemności rozświetlanej światłem i przestrzeni dopiero eksplodującej, a nie cicho zmawianej w katedrze ; Chodzi mi o idee. Idee mordu. Nie pasuje mi w tym wierszu. ;)
  21. Marcin Katulski

    modlitwa

    Bea, poeta nie pisze 'lepszych/gorszych' wierszy. Tylko takie, które mniej, lub bardziej przypadają do gustu czytelnikom. Nie mówię o 'poecikach' ;) Lepszy wiersz, to właśnie taki, który bardziej przypada do gustu czytelnikom... Nie ma innej miary. Oj, to jest stromy temat. Łatwo możesz się zjebać z tą pańską tezą. ;)
  22. Marcin Katulski

    modlitwa

    Bea, poeta nie pisze 'lepszych/gorszych' wierszy. Tylko takie, które mniej, lub bardziej przypadają do gustu czytelnikom. Nie mówię o 'poecikach' ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...