Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zauważeni przez Europe


Rekomendowane odpowiedzi

nie podzielam;
byliśmy potężnym państwem w Europie, sytym i bogatym, zanim Azja (Rosja) pospołu z tą Europą (Prusy - Niemcy) nas nie okradły, oszukały po wielokroć i poniżyły;
nie mam kompleksu europejskości - ale Norwid myślał o Europie wspólnych wartości na której wzrastała jej cywilizacja: grecko-łacińsko-chrześcijańskich;
tych wartości współczesna Europa się wypiera;
to nie moja Europa;
to Europa polityków i urzędników służących politykom bez wyobraźni;
w tej Europie człowiek jest sam, łupiony przez fiskus, tumaniony przez pseudo-prawo, bezbronny wobec Administracji, Sądów i media;
w tej Europie nie ma człowieka - jest płatnik;
tylko i wyłącznie;
Buzek jest rzecznikiem płatników i Skarbówki - tej rodzimej i tej gorszej po stokroć - brukselskiej;
teraz będą mierzyć szerokość gumek do majtek - natomiast nosiciel tych majtek jest ostatnim elementem zainteresowania euromaniaków -
z wielkich marzeń i Idei pozostały tylko papierki - tony papierków;
a człowiek - chyba już tylko bytuje w poezji...
"z rzeczy tego świata zostaną tylko dwie - poezja i dobroć, dobroć i poezja" - C.K. Norwid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to jak daliśmy się zrobić włochom.

Oni zagrali na przewodniczącego i chcieli oddać ważną teke w komisji, to myśmy się wtedy (przewidywalnie) do naszego przewodniczacego przytulili że on jest cacy i cudny i że nie oddamy, a włosi wtedy odpowiedzieli "to nie" i pokazali nam język. Przez co my zostaliśmy przez całe to tałatajstwo namaszczeni na "hojnie obdarowanych w tej kadencji"

I teraz włosi mają dobre miejsce w komisji a nasz komisarz bedzie mógł krzywizne ogórków co najwyżej sprawdzać. Straciliśmy jakieś resztki formalnej rzeczywistej władzy, ponieważ europarlamaent nadal jest instytucją mocno "symboliczną" a "honorowy" przewodniczący "mocno symbolicznej" instytucji (w dodatku na pół kadencji) to wojny innemu pańśtwu sam nie wypowie (że to tak łagodnie ujme)

ZAJEBISTY SUKCES !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


O, bardzo przepraszam, jeszcze wcześniej byliśmy dzikusami z pogańskimi bożkami, może i sytym, bogatym państwem, gdzie występowały bagna, lasy i tam - tamy. Mnie tam osobiście zawsze przyroda pociągała, ale jak zaboli paluszek to wolę iść do lekarza pierwszego kontaktu niż wioskowego szamana, to się ponoć nazywa cywilizacja. Owszem, ma wady i zalety. Zamiast mieszkać w grodzie nad Odrą i pilnować przeprawy, przed Wieletami czy inszym złem wszelakim i czekać zza którego krzaka strzałę puszczą, wolę jechać sobie tu i tam, bez ochrony, wozów i taborów oraz danin. Mnie tam rozwala, kiedy ktoś szuka szczęścia na zewnątrz, czy to w Europie, Polsce czy małżeństwie. Po to jest poezja, e poeci, ile Wam to tłumaczyć trzeba? Wracając do tematu, Buzek został, Zielonka dał nogę. Dla mnie remis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ostrożna, jeśli chodzi o politykę, coś jak obserwator. Przyglądali się Państwo kiedyś pracowniom szkolnym/uczelnianym, do których wchodzicie? Jak dużo stolików, krzesełek, komputerów, książek zaopatrzonych jest w naklejeczkę z napisem WIDDOK? Czasem nawet przed pracownią jest tabliczka z tym napisem, co to oznacza? Głównie fakt, że po wejściu do takiej pracowni można zauważyć wyremontowane pomieszczenie z nowymi oknami, podłogami i meblami. To samo jest z boiskami, pływalniami szkolnymi/uczelnianianymi, akademikami. A co z ogromną pulą przeznaczaną na badania na uczelniach. Granty i stypendia dla doktorantów. Jeśli uczycie się na Politechnice Wrocławskiej, Śląskiej, czy Łódzkiej, sprawdźcie jak dużo kosztownych sprzętów, które wykorzystujecie „na laborkach”, ma naklejki WIDDOK. Jestem w tej grupie ludzi, która sporo korzysta ze współpracy EFS, więc być może dlatego widzę więcej tych dobrych stron.

www.pi.gov.pl/upload/dokumenty/ris/Ewaluacja_raport/Baza_danych_projektow_realizujacych_cele_RSI.xls
To baza raportów RSI do 2008 roku. Sporo tych przedsiębiorstw i uczelni. A to tylko jedna gałąź (bo podstawą RSI są wytyczne Strategii Lizbońskiej, które podkreślają rolę wiedzy w procesie konkurencyjności gospodarki regionalnej). No i dochodzi też fakt umiejętności „wyciągania” pieniążków z unijnej kieszeni przez lokalne władze.

Tak sobie myślę, jeśli dzieciaki w zapyziałych gminach mogą pracować w szkołach na laptopach, jeśli sąsiedzi mogą pokiwać na nowym boisku i można dojechać do Ustrzyk Górnych bez rozbicia podwozia (drogi remontowane z funduszy WIDDOK [edit: SPOT nie WIDDOK]), to mogą mi mierzyć szerokość gumek do majtek, jak to zgrabnie ujął Jacek. Jako robaczek nie widzę tyranii, o której piszecie. Ale robaczki mają nisko osadzone oczka i patrzą głównie pod liczne nogi.

czółko

Ps. a to jak skutecznymi politykami są Polacy, to już inna bajka. I nie nazwałabym tego zauważeniem przez Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kryzys - ale jakby łapać tych brudasów co ich psy srają gdzie popadnie, to mielibyśmy pełny budżet. I nagle opiekunowie zaczną zbierać dówna po swoich pupilach, (albo się ich pozbywać, co przy znajomości moich rodaków będzie bardziej stosowane) automatycznie będzie czysto - i mamy dwa w jednym - pieniądze i porządek.
Tyle co do polityki krajowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Skiba, na temat Przewodniczącego już kiedyś swój pogląd wyraził, ale to były inne czasy inna funkcja. Myślę, że dla nas - wtedy, ważniejsza niż ta obecnie
Dlatego i to "wyrażenie" miało tak radykalną formę ;)
Posmotrim - uwidzim, cafnąć z Unii i tak się nie da. Trza robić swoje, jak śpiewał Wojtek - jak zawsze i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


może być gorzej - rejon polskojęzyczny jeszcze przez dwa wieki będzie funkcjonował
a teraz trzeba obniżać poziom nauki, wyprowadzać ze szkół przedmioty typu historia by w końcu o powstańcach mówić jako o terrorystach ograniczać nauczanie przedmiotów rozwijających samodzielne myślenie ( żeby przypadkiem nikt nie stworzył nowej Solidarności ) w zarodku tłamsić wszelkie zapędy narodowe i czynić to pod pozorem preferowania tolerancji i niszczenia antysemitów itd.
a przede wszystkim tak powiązać gospodarczo kraje europejskie aby żadna wycofajka z tej modernkomuny nie była możliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...