Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ambulans nie musi się spieszyć
Lekarze w wymiętych po nocnym dyżurze fartuchach
Zapominają uśmiechnąć się na „Dzień dobry”
Hospitalizowanym wszystko już jedno
Ergonomiczne kształty ścian
I tłumy odwiedzających- same nierozpoznawane twarze
Miłość nie kocha dolegliwości
Egipskie ciemności bez względu na porę roku- ta nieistotna przecież
Ratunku!- oddajcie im pamięć

Opublikowano

rozpoznanie "choroby" postawione prawidłowo !
natomiast pracowników służby zdrowia którzy nie dbają o pacjentów
lub swoje samopoczucie potraktuje się według funkcji
i zasług !

podpisano :
specjalista chorób patologicznych
dr. Peże !


Pozdrawiam

Opublikowano

temat jakby z moich działań (czytaj:pracy). Ładne, prawdziwe. Tylko...
"bez względu na porę roku- ta nieistotna przecież" nie wygląda dobrze ( bo brzmieć brzmi). Musisz poprawić, bo sugeruje, że zapomniałaś jednego albo i więcej wyrazów. Ten szereg słów nie odwołuje się do pory roku. Aby tak było, musisz dać myślnik, bądż przecinek. rolleyes.gif Można po roku postawić kropkę, albo też przerzuć "ta, nieistotna, przecież" na następną linijkę. Ale to tylko sugestie.Tak mnie uczono. Ty rób, jak chcesz. Pozdrawiam serdecznie. Wiem, że czujesz temat.

Opublikowano

temat jakby z moich działań (czytaj:pracy). Ładne, prawdziwe. Tylko...
"bez względu na porę roku- ta nieistotna przecież" nie wygląda dobrze ( bo brzmieć brzmi). Musisz poprawić, bo sugeruje, że zapomniałaś jednego albo i więcej wyrazów. Ten szereg słów nie odwołuje się do pory roku. Aby tak było, musisz dać myślnik, bądż przecinek. rolleyes.gif Można po roku postawić kropkę, albo też przerzuć "ta, nieistotna, przecież" na następną linijkę. Ale to tylko sugestie.Tak mnie uczono. Ty rób, jak chcesz. Pozdrawiam serdecznie. Wiem, że czujesz temat.

Opublikowano
CYTAT (Krzysia Skrzypczynska @ Jul 23 2003, 06:58 AM)
temat jakby z moich działań (czytaj:pracy). Ładne, prawdziwe. Tylko...
"bez względu na porę roku- ta nieistotna przecież" nie wygląda dobrze ( bo brzmieć brzmi). Musisz poprawić, bo sugeruje, że zapomniałaś jednego albo i więcej wyrazów. Ten szereg słów nie odwołuje się do pory roku. Aby tak było, musisz dać myślnik, bądż przecinek. rolleyes.gif Można po roku postawić kropkę, albo też przerzuć "ta, nieistotna, przecież" na następną linijkę. Ale to tylko sugestie.Tak mnie uczono. Ty rób, jak chcesz. Pozdrawiam serdecznie. Wiem, że czujesz temat.

"-ta nieistotna przecież"
- chodzi o pore roku myślałam że to widoczne, ale przemyslę Twoją sugestię


ale czy ktoś odgadnie jaka jest diagnoza?
Opublikowano
CYTAT (Jolanta Sztejka @ Jul 23 2003, 01:20 AM)
A mbulans nie musi się spieszyć
L ekarze w  wymiętych po nocnym dyżurze fartuchach
Z apominają uśmiechnąć się na „Dzień dobry”
H ospitalizowanym wszystko już jedno
E rgonomiczne kształty ścian
I  tłumy odwiedzających- same nierozpoznawane twarze
M iłość nie kocha dolegliwości
E gipskie ciemności bez względu na porę roku- ta nieistotna przecież
R atunku!- oddajcie im pamięć

skoro to takie widoczne to dlaczego nie wszyscy na to wpadają mimo podpowiedzi w ostatnim wersie?
Opublikowano
CYTAT (Jolanta Sztejka @ Jul 23 2003, 07:27 PM)
skoro to takie widoczne to dlaczego nie wszyscy na to wpadają mimo podpowiedzi w ostatnim wersie?

Ponieważ czytają i nie rozumieją. Nie wgłębiają się w tekst. Najwygodniej napisać w komentarzu cokolwiek i już. A najlepiej, że nie podoba się, jest do kitu i nie przemawia. smile.gif
Poproszę coś trudniejszego do rozszyfrowania wink.gif
Pozdr.
Opublikowano
CYTAT (Mirosław Serocki @ Jul 24 2003, 02:39 AM)
CYTAT (Jolanta Sztejka @ Jul 23 2003, 07:27 PM)
skoro to takie widoczne to dlaczego nie wszyscy na to wpadają mimo podpowiedzi w ostatnim wersie?

Ponieważ czytają i nie rozumieją. Nie wgłębiają się w tekst. Najwygodniej napisać w komentarzu cokolwiek i już. A najlepiej, że nie podoba się, jest do kitu i nie przemawia. smile.gif
Poproszę coś trudniejszego do rozszyfrowania wink.gif
Pozdr.

obiecuje że sie postaram wink.gif

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Whisper of loves rain    Wiersz maluje przytulną koegzystencję w mansardzie, wśród dachów lubelskich kamienic pokrytych puszystym śniegiem.   Miało to specyficzny koloryt- przypominający emigrację w Paryżu albo stan wojenny.   Pełne uroku miejsce, poświęcenie sztuce, a przede wszystkim młodość i miłość unieważniały fakt trudnego życia (na stole tylko herbata i chleb). Dla peela były to najlepsze chwile.   Ostatnia część tekstu jest konstatacją, że wszystko można utracić, poza "chwilą" bliskości. Nawet jeśli nie ma już człowieka z którym dzieliło się ten wspólny świat.   Końcowe stwierdzenie, stanowi piękną puentę. Zostało napisane na przekór bezlitosnej rzeczywistości...
    • @Mel666 W tym wszystkim zastanawia jedno. Czemu tak się dzieje? Czemu jeden zginie od ugryzienia mrówki, a drugi żyje sto lat. No i ta bezsensowność, która aż krzyczy w Twoim wierszu. Może to po to, by komuś było łatwiej, albo by zrobić miejsce drugiej mrówce. Nie wiem. Ale to pytanie pewno zostaje na długo w człowieku. Pozdrawiam. 
    • Dzięki. Pozdrawiam. 
    • @Poet Ka Och ...

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @andrew Rwany sposób przechodzenia od myśli do myśli imituje chaos, którego doświadcza człowiek w codziennym życiu.   Wiersz jest próbą, a raczej wezwaniem do stworzenia sobie własnego świata i ostrzeżeniem przed tłumem.   Dwa ostatnie, krótkie wersy, niczym zaklęcia, dookreślają, że „swój mały świat” to „swój kawałek podłogi” i „azyl”.   Myśl oraz wezwanie są kierowane do bliskiej osoby (nie w całym utworze- ponieważ pojawia się forma "z nią", jest to element tej rwanej struktury), ale także do wszystkich ludzi – a właściwie do każdego z osobna.   Moim zdaniem ten urywany sposób pisania oraz powtórzenie myśli stanowią największą siłę utworu, nadając mu indywidualny rys.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...