Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

cóż, nowalijka - tautogram powstał wczoraj i dziś (21-22.06.2020r).

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

   graphics CC0

fabularnych fabryk filc

fakultetów falsyfikat

fałszowany fanpejdż fryz

farys flipperami – fika

fuksów filing fort-fawele

fałszerz Faustem fantastyka

figmas fadingował feler

fiesta feta faworyta

filozofia feministek

feldjegerów i folksdojczów

fejsbukowych fatalistek

faksowanie Feli fpiątek

ferment festiwali filie

filakterie filantropów

fotoszopów fotki figle

filokaktus flakiem fkroku

fokstrot figur figi z farmy

flaszka fatum for frasunek

frankowiczów fejk fluwialny

felietonów forum frunie

fajnsznit felgi & ferrari

filmoteka forsy ftórnej

filologów faun fekalił

fotoradar fczasów fulwen

funkcjonariusz fan fryzjera

fotel fosforowy – fornir

fąfla frytkownica fspiera

fladrownika flinta w formie

fiołki farby fajebole

fortun fason full ferajny

finansjera i faszole

ferwor feudałów fajny

farmakolog fantastyczny

fajta formatami faktur

farbowane – fart falliczny

funkcjonują z furią fartu

figurantki fbiegu fakać!

falban flegmatyczne fazki

fkurw flejtucha & flisaka

fartuch flei filomacki

flażoletem forsing – fpapa

fanatyków z ferm flekować!

fantazjuje fakir fiński

fermom furtki fastrygować!

faulowane fetyszystki

figolistne fuks fartowne

flashbackowe formalistki

funt fleksyjny fening – forhend

fotomontaż fonoskopia

fciąż filować fenks – Falklandy

furażuje frykcji ftopa

fermentują farszu farby

Freud furiata fkiszkę fkopał

futuryzmów frajd – furmanka

faryzeuszowskie faux pas

fiuka furczy – fiks-falanga!

*tekst w charakterze żartobliwym, dotyczy absurdalnych i nieuzasadnionych zdaniem autora podziałów społecznych, gdzie ludzie i środowiska dążące do akcentowania własnych przyzwyczajeń, mód i preferencji zwalczają się wzajemnie nie uwzględniając istoty, wymogów i życzliwej potrzeby tolerancji.

 

*Czasem „w” namiętnie podmienione na „f”, wiersz rytmiczy z rymami,

Edytowane przez Tomasz Kucina (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

@Tomasz Kucina  Nie wiem czy przez te podmiany można to dzieło postawić koło np.: ,,W Wiedniu wśród wielorybników", ale niewątpliwie został tu odwalony kawał solidnej roboty.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

A to skradło mi serduszko :)

Pozdrawiam

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

No może "że obok" to za dużo powiedziane, Barańczak to i mój guru, oraz cała "Nowa Fala", choć nie potrafiłbym się zakwalifikować jako czytelnika stroniącego od sztuk i poezji eskapistycznej, to jednak lubię bardzo, bo to jest poezja rzeczywista, ludzko drastyczna, fantastyczna lingwistyka. 

 

a, to dziękuję ślicznie. Dość krnąbrne, przyznaję.

 

Również pozdrawiam. Dziękuję za wnikliwszy komentarz. To miłe ;)

 

 

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

To prawda Grzegorzu, a po napisaniu to łeb jak sklep - ma dość, żeby to wszystko się a'la zrymowało i poszło rytmicznie czasem używałem podmian "w" na "f" - a to już prawdziwy "wf" dla gimnastyki neuronów. Dzięki Grzegorz, to ty jesteś tu SILNY GRACZ, Z RYMEM ZAWSZE ZA PAN BRAT. Pozdrawiam, saluto.

Opublikowano

O! Aliteracja! Dawno nie czytałem, dawno nie pisałem :))))))). Nawet nieźle, aczkolwiek nieco monotonnie, do tego stopnia, że w pewnym momencie przestało mi się czytać, a zaczęło skanować :))). Doceniam jednak nakład pracy co poświadczam przyznanym serdelkiem ;)

Pozdrawiam :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Lubisz drążyć temat, super sprawa :) A może jednak Cię zaskoczę: niekoniecznie może być osobą :) Dziękuję i pozdrawiam:)
    • @Rafael Marius zwłaszcza, że schody druciane i widziałam przepaść pod nogami:) weszłam na jednym wdechu i na takim samym wydechu zeszłam :) inne osoby to odpoczywają, ja weszłam bezpośrednio:) najbardziej brakuje mi słuchań o Bogu:) Słaby internet tu jest:) @LessLove Pozdrawiam i dziękuję, jeszcze jestem tu dwa dni:)
    • Im szybsze mam myśli tym spokojniej chodzę gdy bujam w obłokach leże na podłodze gdy świat mi dopieka piję zimną wodę gdy brzydnie mi życie to dbam o urodę. Gdy hałas mnie goni to uciekam w ciszę gdy ktoś mówi brednie niczego nie słyszę kiedy słowo boli znieczulam milczeniem gdy sen nie nadchodzi uciekam w marzenie. Gdy wkrada się proza to wierszem rymuję gdy coś burzy spokój to azyl buduję gdy deszcz srogi pada to słońcem się śmieję gdy smutek mnie dusi to chwytam nadzieje. I gdy tak pomyślę to jestem sprzecznością świat mnie nie pokochał ja karmię miłością i choć się nie spina z wyobraźnią życie idę swoją drogą w niezmiennym zachwycie.     * z cyklu "Pisanie na kolanie"
    • wzdycha bo wie że piękno na co dzień ulotne                             nie zapomina się chwil uniesień
    • @violetta Rozmarzasz, porażasz... Bardzo ładny wiersz. Widoki także :-)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...