Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Prośba ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ten rok, jest dla mnie rokiem maturalnym i dlatego chciałbym poprosić Was o pomoc. Mam nadzieję, że się nie obrazicie na taką prośbę ;)
A mianowicie, wybrałem sobie temat, na ustny polski, związany z fantastyką, ponieważ od jakiegoś roku bardzo lubię ją czytać, jednak mam problem z wybraniem lektury :(
I dlatego chciałbym się spytać, czy ktoś mógłby mi polecić fantastykę(niezbyt trudną), która nawiązuje fabułą do jakiegoś mitu lub legendy?
Za pomoc będę bardzo wdzięczny :))
Serdecznie pozdrawiam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapkowski jest dość zużyty, jeśli chodzi o maturę - ale polecam Ci np. z cyklu o Narnii "Lew, Czarownica i Stara Szafa" (książka, nie film!), w której Lewis nawiązuje do pewnej popularnej legendy, jaką jest Chrześcijaństwo :)

Oprócz tego nada się Andre Norton, Tolkien, Pratchett (choć raczej parodystycznie), Gailman, mogłabym poszperać i nawet wynaleźć Ci parę opowiadań Kinga o takiej tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jets taki miedzynarodowy projekt literacki "Mity", w którym autorzy współcześni próbiują na swój sposób interpretować te opowieści. z polskich autorów wzięłą udizał w projekcie m.in. Olga Tokarczuk ze swoją "anną in w grobowcach świata"
(mit o inannie)
bardzo polecam
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruffle_puffle: Dziękuję bardzo :))
mały dzielny toster: Dziekuję bardzo za tylu pisarzy :) napewno z któregoś skorzystam :))
a. mrozinski: Dziękuję, sprawdzę i tego pisarza :)))
avals: Dziekuję, skoro mówisz, że ciekawe,to poszukam i może uda mi się znaleźć :)
dzie wuszka: Dziękuję Bardzo :)) napewno poszukam tej pisarki, może to być dobry przykład na ukazanie współczesnej strony tematu :)))

Dziękuję, bardzo pomogą mi Wasze odpowiedzi w pracy :)
Serdecznie pozdrawiam... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




a po co ci ten ustny, chyba nawet na uczelnie humanistyczne nie patrzą na jego wynik ^^ tylko na pisemną ^^ skup się na mtmie ;p ;p ;p ;p ;p bo ją musisz zdac buahhahahahahahahahaha :) ;p ;]

a co do tematów najlepoiej weź taki co jest w opracowaniu albo po porstu kup od kogoś, ale zeby tak samemu, odtwórczo> -= PODZIWIAM :)))

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


hehe no może będzie pod jego znakiem, ale któż to zgadnie :D
Właśnie czyżby jakieś przecieki? :D to ja chętnie miske podłożę :D heh

A jeżeli chodzi o "niezbyt trudną" to miałem na mysli o niezbyt zawikłanej fabule i nie spod trudnego pióra ;) np. S.Lem(chociaż to science-fiction,ale tylko tak przykładowo ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



hahaha oj tak właściwie to ona robi tylko za sztuczne zajmowanie miejsca na liście,no ale wg mnie to tak głupio kupować czy iść na prościzne.Jak już, to uważam, że warto pokazać, że na wiele kogoś stać i nie idzie na skróty :))
A matma niestety mnie nie zadawala :( ale i tak muszę się za nią wziąć bo potrzebuję jej żeby się dostać ,tam gdzie bardzo bym chciał :)))
Więc wezmę ją szturmem :D hehehe

Pozdrawiam... :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


hehe no może będzie pod jego znakiem, ale któż to zgadnie :D
Właśnie czyżby jakieś przecieki? :D to ja chętnie miske podłożę :D heh

A jeżeli chodzi o "niezbyt trudną" to miałem na mysli o niezbyt zawikłanej fabule i nie spod trudnego pióra ;) np. S.Lem(chociaż to science-fiction,ale tylko tak przykładowo ;) )
Dziecię Drogie.... Lem - powiadasz, niezawikłany, niezbyt trudny.... hmm....
Lema radziłabym jednak odpuścić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...