Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

nie zbudujemy fosy w ogródku


Rekomendowane odpowiedzi

[wybaczcie jej bo nie wie co czyni]


w środku lipca spadł śnieg
a ja taka nieumalowana
another story about Madlen
piję piwo zamiast szampana

w butelce jest wielkie morze
czas krzywym kołem się toczy
nie zbudujemy fosy w ogródku
bo puenta strzeli jak z procy



_____________________________
bezczelnie przekleiłam z warsztatu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym śniegiem to wypraszam sobie! Ja protestuję. :D
I to piwo zamaist szampana, niewybaczalne. Ale przynajmniej ta butelka może w morzu i morze w butelce wynagradzaja śnieg, nieumalowanie i piwo:)
A wiersz cud, miód o bąbelki (z tego szampana oczywiście:). Bardzo, bardzo na tak.

dygusiam, Kaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Stasiu, fosę w ogródku? nie lepiej tak dzikie róże naokoło posadzić,
to też niezła barykada, a kto chce do księżniczki - to i drogę cierniową
przejść musi? :P

a, no i róże ładnie pachną :p zwłaszcza te dzikie. rosną u sąsiada, ach,
będzie ze mnie złodziejka ;P
s-cmokam



ja też absolutnie obstaję przy szampanie! ew. winie, dobrym winie :))
nie wiem czy zasłużyłam na "bąbelki" :D ale fajnie, fajnie, zostaw, nie zabieraj :D
zdrówko, Kaś



jasne, że "może" powiększa możliwości interpretacji, ale niech już zostanie "morze" :P
zawsze chciałam napisać wiersz o wielkiej wodzie (ku uciesze Freuda:P ) hehehe :>
dzięki Maruś za pamiętanie o wierszyku :p

pozdrawiam serdecznie
endżi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Madlen wie, co czyni, gorzej z angie ;P
pamiętam Babo Twoją wersję
to jest dopiero cud miód i orzeszki :D



Teresko, b. mi miło, że wiersz Cię nie znudził :P
ja czytam go teraz i się śmieje z samej siebie :P
a interpretację z W pamiętam doskonale, uprzedziłyście,
kobiety kochane, moje marzenia ;P

pozdrawiam całuśnie
angie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Jacek_Suchowicz  "Niech smartfonowe dzieci poznają całą prawdę". Żeby tylko chciały. @Natuskaa @agfka Niestety żyjemy w strefie zgniotu.  Dziękuję za wszystkie ślady zainteresowania, pozdrawiam. 
    • @Leszczym wszędzie dobrze, a w domu najlepiej, gdy ma się partnera z lazurowymi oczami, a partner ma z piwnymi i zastępuję piwo:)
    • @befana_di_campi Witaj-:) Naturszczyk w treści na pewno! Co do tego nie mam żadnych wątpliwości, poza jedną, którą musiałem wybadać zarówno w części opisowej 'kami no ku 5-7-5' jak w części refleksyjnej z puentą 'shimo no ku 7+7', by szczerze ci napisać, co przyciągnęło moją uwagę obok treści Wzór zastosowany, jaki nieco odbiega od tego w Tance, powinien być 5-7-5 7-7, chyba że koleżanka kocha modyfikacje, jakie zupełnie mi nie przeszkadzają, w tym wypadku są uzasadnione obcowaniem na łonie przyrody, jak to bywa w Tankach, które kiedyś studiowałem i obserwowałem pod kątem szkieletu. Zauważając bardzo istotną rzecz, mianowicie ilość użytych czasowników w 31 sylabach; nadaje płynności wierszowi — bo brak dobrze wstawionego czasownika doprowadził, do jakiejś tamy czy zatoru i nie wiem, jak odniesiesz się do mojego komentarza? Pod nim wstawię, jeśli pozwolisz podpowiedź, ok?   'z zimowym wejściem ... żywiczny oddech chłodu (tu warto pokombinować z czasownikiem) jaśminem z miodem...  by później jak narkotyk dmuchnąć rześkim eterem'   Zainspirowałaś mnie tym wierszem, do napisania swojego.   Pozdrawiam cię!
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Nijak nie może być "czekała", bo czeka(ł) tylko sprawca. Dr Alban no ciekawe to było. Swego czasu miał sporą rzeszę wyznawców ;)   Dzięki za kilka słów pod tekstem. Pozdrawiam :)     Może mi przejdzie... może się przyzwyczaję... może... nie sądzę. Jeździłam do pracy własnym samochodem przez wiele, wiele lat... miesiąc w komunikacji miejskiej dużego miasta,  dał mi  dużo spostrzeżeń na temat naszego społeczeństwa. Polecam każdemu szukającemu odpowiedzi na pytania o społeczeństwo typu "dlaczego?" Wiem, że mądrośc i inteligencja to dwie różne sprawy. Ja ich tutaj nie stawiam na równi... ale są sytuacje hmm... wybacz, ale zachowam to dla siebie, może kiedyś zdarzy się coś w Twoim życiu, że zrozumiesz  o co mi tu chodzi. Z wymienionej przez Ciebie mieszanki, szczególnie interesujący jest dla mnie "gen niewolniczy" - im dłużej żyję, tym większą mam pewność, że coś takiego istnieje.   Możliwe, że jest napisane emocjonalnie. Nie miałam zamiaru tego nigdzie publikować, ale tak jakoś wczoraj mi się zachciało go tu wrzucić.   Dziękuję za szczery komentarz Pozdrawiam :)            
    • @Dagmara Gądek Dziękuję za polubienie i obszerny komentarz. Ligota - dzielnica Katowic i nazwa wielu wsi. Lim F to u mnie limeryk frywolny. Pozdrawiam.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...