Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

pech?


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Oj, powiało optymizmem :)
Ale jak już tak, to dobrze byłoby konkretnie określić kolor kota.
Pozdrawiam ciepło.

:) Tak...wiem. Ale chciałam zachować układ 5-7-5. W sumie brak określenia koloru kota i znak zapytania w tytule powoduje, że czytelnik zastanawia się, czy rzeczywiście chodzi o czarnego kota, który jest zwiastunem pecha:) Chyba można to zinterpretować tak?:))
Pozdrowionka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



W haiku nie ma czasu przeszłego ("kot przebiegł drogę"). Ale sam obraz jest b. dobry...

weselny orszak
czarny kocur przebiega
przed państwem młodym


Może coś w tym stylu? Pozdrawiam.

Super! Podoba mi się bardzo:))) Nie wiedziałam, że nie można używać czasu przeszłego. Będę pamiętać o tym w przyszłości. Dzięki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Oj, powiało optymizmem :)
Ale jak już tak, to dobrze byłoby konkretnie określić kolor kota.
Pozdrawiam ciepło.

:) Tak...wiem. Ale chciałam zachować układ 5-7-5. W sumie brak określenia koloru kota i znak zapytania w tytule powoduje, że czytelnik zastanawia się, czy rzeczywiście chodzi o czarnego kota, który jest zwiastunem pecha:) Chyba można to zinterpretować tak?:))
Pozdrowionka:)

Tak Kasiu, można i tak odczytywać, ale w haiku nie ma tytułów, które dodatkowo naprowadzają na właściwą nterpretację. Trzeba ją określić tylko w tych trzech wersach, bez tutułowych "pomocników", i tu właśnie sztuka :)

Jeśli chodzi o czasy, to można stosować z powodzeniem przeszły NIEDOKONANY, którego skutki trwają nadal. Jest zresztą wiele pięknych haiku w tym stylu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



:) Tak...wiem. Ale chciałam zachować układ 5-7-5. W sumie brak określenia koloru kota i znak zapytania w tytule powoduje, że czytelnik zastanawia się, czy rzeczywiście chodzi o czarnego kota, który jest zwiastunem pecha:) Chyba można to zinterpretować tak?:))
Pozdrowionka:)

Tak Kasiu, można i tak odczytywać, ale w haiku nie ma tytułów, które dodatkowo naprowadzają na właściwą nterpretację. Trzeba ją określić tylko w tych trzech wersach, bez tutułowych "pomocników", i tu właśnie sztuka :)

Jeśli chodzi o czasy, to można stosować z powodzeniem przeszły NIEDOKONANY, którego skutki trwają nadal. Jest zresztą wiele pięknych haiku w tym stylu.

Dzięki serdeczne:) Zastosuję się do wskazówek:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...