Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Jak to jest


Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie mam w dupie chore pomysły naszych władz, ale teraz nieźle się wkurwiłem. Jak to jest, że na leczenie ciężko chorych ludzi brakuje pieniędzy, podczas gdy na świątynię opatrzności bożej jednym ruchem ręki przeznacza się 40 mln złotych. O ile mi wiadomo w konstytucji istnieje zapis, który mówi o rozdziale państwa od kościoła.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat. Czy tak naprawdę żyjemy w państwie wyznaniowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kasa z podatków idzie na Kościół, to na cholere dawać na tace?
jesli kasa z podatków idzie na Kościół, to na cholere wyznawcom innych religii płacic na katolików?
brakuje na leczenie ludzi ciężko chorych? nie tylko ciężko chorych!
na co w Polsce konstytucja? tegoroczne matury też są niezgodne z konstytucją, tak jak amnestia, ale nadal obowiązuje :/

nic, tylko stąd uciekać... albo niech Korwin sie zamachnie na stan...

Korwin: "Tak: dokładanie z kieszeni podatnika do Świątyni Opatrzności, szpitali, teatrów, skupu wieprzowiny, hektara pola,itd. - uważam za przestępstwo. W sprawie pierwszej w ogóle nie rozumiem problemu: w Polsce jest ponad 20 mln rzymskich katolików - i wystarczy dać po 2 zł na mszy... Niektórzy odmówią lub zapomną, niektórzy, w tym ja, dadzą 20 - i fertig. Jakim prawem ściąga się pieniądze z muzułmanów, żydów, ateistów, protestantów, prawosławnych - a i katolików, którzy tej Świątyni (nawiasem pisząc: to był pomysł masonerii!!) wcale sobie nie życzą?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Niestety w naszym państwie wiara jest ważniejsza niż zdrowie
czego dowiedli nasi politycy którzy lekką ręką podpisali się pod
przeznaczeniem takiej kwoty na świątynie.
A w ogóle to nie mieści mi się w głowie dlaczego władze nie potrafią
poradzić sobie z tym powtarzającym się problemem , i nie wieże
że jakieś pieniądze nawet wielkie ten problem rozwiążą bo po jakimś
czasie służba zdrowia znów zawoła o wsparcie i tak w koło Macieju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



dramatyzujesz:P skoro obywatele wybrali taką "opcję" będzie kasa szła na świątynie itd;)
jak SLD było u władzy, ZHR był dokapitalizowany a o ZHP zapomniano:P to normalne, nie ma się czym przejmować. na marginesie, ta świątynia miała powstać 200 lat temu, więc historii stało się zadość! pozdry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin (bardzo lubię go), jest jednak tylko Don Kichotem. Walczy z wiatrakami. Polska jest, jak mawiał mój kolega(uciekł do Szwecji)jak....Czerwono-Czarni (bez Niemena i Karin Stanek). Generalnie to nie ma znaczenia, kto rządzi. Jest Lewica, pieniądze lecą do Moskwy. Jest Prawica to idą na koscielne Pałace " Prędzej Wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty dostanie się do raju". To po co to bogactwo ?..... To jak w tym reportażu.. Kiedyś we Wrocławskich "Rozmaitościach", bodajże w 94r. jak takie zamieszanie powstało ( na czerwonych głosować czy na czarnych), jakiś mlody reporter pyta starszą wiejską kobietę, tak po 60-tce( w dobrej intencji)..a na kogo odda Pani głos w wyborach? A ona : Na żadnego chuja nie bede głosowac!!! Ino patrzą co by sie do koryta dostać!!! Autentyczne!!! Miałem to nagrane.No coments!!!! "A głos ludu jest głosem sumienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



dramatyzujesz:P skoro obywatele wybrali taką "opcję" będzie kasa szła na świątynie itd;)
jak SLD było u władzy, ZHR był dokapitalizowany a o ZHP zapomniano:P to normalne, nie ma się czym przejmować. na marginesie, ta świątynia miała powstać 200 lat temu, więc historii stało się zadość! pozdry

To nie znaczy, że skoro tak jest, to jest to normalne. Ta świątynia powinna powstać tylko z pieniędzy katolików.
W normalnych krajach wierni płacą składki na swój kościół. Dlaczego u nas tak nie może byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



dramatyzujesz:P skoro obywatele wybrali taką "opcję" będzie kasa szła na świątynie itd;)
jak SLD było u władzy, ZHR był dokapitalizowany a o ZHP zapomniano:P to normalne, nie ma się czym przejmować. na marginesie, ta świątynia miała powstać 200 lat temu, więc historii stało się zadość! pozdry

To nie znaczy, że skoro tak jest, to jest to normalne. Ta świątynia powinna powstać tylko z pieniędzy katolików.
W normalnych krajach wierni płacą składki na swój kościół. Dlaczego u nas tak nie może byc?

dzisiejszych władz nie przekonasz,
nawet jeśli ktoś to z nich czyta
to ma to głęboko ... a ja mam pomysł
na załatwienie tych przybytków
"kościołów" - czemu ich nie zamykają?
skoro rządają aby w budynkach publicznych
był "sracz" czemu go nie ma wlaśnie tam?
ostatnio łażą po wioskowych sklepikach i nakładają
takie kary - ech - a tu? piractwo i samowolka, no nie?
z ukłonikiem i pozdrówką MN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Państwo wyznaniowe polega na szerokich kompetencjach kapłanów (umocowanych prawnie) w dziedzinie sterowania życiem publicznym - teorytycznie polskie prawo nic o tym nie mówi. Ja interpretuję tego typu rozdawnictwo - wznoszenie kolejnego pustego pałacu jako próbę zdobycia punktów u elektoratu prokościelnego (narodowo-katolicko -socjalistycznego/whatever). Jako, że jest to większość, to ze stragicznego punktu widzenia być może jest to nawet słuszne. Konsekwencja demokracji.

Mowiąc szczerze to nie wiedzę sensu tego histerycznego apelu - żyjąc tu, uczę się mieć podobne sprawy w d. i póki mnie to nie dotyka osobiście, nie chcę się do tego ustosunkowywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



dramatyzujesz:P skoro obywatele wybrali taką "opcję" będzie kasa szła na świątynie itd;)
jak SLD było u władzy, ZHR był dokapitalizowany a o ZHP zapomniano:P to normalne, nie ma się czym przejmować. na marginesie, ta świątynia miała powstać 200 lat temu, więc historii stało się zadość! pozdry

To nie znaczy, że skoro tak jest, to jest to normalne. Ta świątynia powinna powstać tylko z pieniędzy katolików.
W normalnych krajach wierni płacą składki na swój kościół. Dlaczego u nas tak nie może byc?

w Polsce to jest normalne. myśle podobnie jak ty; do tego można by dodać fundusze alimentacyjne dla dzieci księży i całą mase innych spraw. ale długo jeszcze będziemy czekać na zmiany w mentalności, niestety większość to katolicy i ta większość dystrybuuje kase.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Mam identyczne odczucia i męczy mnie identyczne pytanie...


A takiego podejścia do sprawy, w niektórych momentach zazdroszczę, ale przeważnie to jednak bardzo się mu dziwię.
Bo co z tego, że nie dotyka mnie to bezpośrednio, skoro tak naprawdę, jak się bardziej zastanowić, to właśnie przeciwnie. Dotyka mnie to całkowicie osobiście, chociażby z tego względu, że jestem człowiekiem.
Jak zaczniemy mieć takie sprawy w d. to się zrobi u nas kolejny Vietnam, Chiny albo coś podobnego. Najgorsze jest to, że ludzie w Polsce(z resztą nie tylko w Polsce) mają tendencje nie do myślenia, ale do kojarzenia symbolicznego. Łatwo im wmówić, że kasa na kościół to kasa wydana dobrze, bo kościół=ich Bóg=dobro najwyższe. Szkoda tylko, że nie dostrzega się tego, że Polska to jest jeszcze cholernie ubogi kraj i że należało by postawić sobie jakieś priorytety. Nie wnikając w to ilu jest w Polsce katolików, chyba wszyscy się zgodzą, że gloryfikacja zdrowia i życia jest jednak wyższą formą pochwały boga niż jakakolwiek świątynia.
Jak wychodzi taka wtopa jak ta sprawa ze szpitalem wrocławskim to chciałoby się potrząsnąć tymi wszystkimi półprzytomnymi u władzy. Nie żadnym marszem milczenia, bo milczenie dociera tylko do przytomnych, tylko jakimś porządnym krzykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...