Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

polityka, polityka...


ula

Rekomendowane odpowiedzi

a ja się nie wstydzę, głosowałem na tego na kogo głosowałem i się cieszę, że mamy takiego prezydenta jakiego mamy, bo on wygrał i już... każdy z nas (oczywiście powyżej 18 lat) ma dokładnie takie samo prawo decydować o tym kto siedzi w parlamencie czy na stołku prezydenta, więc po co marudzić

jeśli ktoś chce coś zmienić to na jesień mamy wybory samorządowe, proszę iść do urn i zacząć naprawiać to co się nie podoba, a jak jest aż tak bardzo źle i wy wiecie jak to naprawić to wystartujcie w wyborach

Yasiek- w tygodniu poprzedzającym wybory parlamentarne PiS wyprzedziło PO w sondażach i analogiczna sytuacja miała miejsce przed druga turą prezydenckich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

mam pytanie ale mam nadzieje że nikt sie nie urazi?
ile osob z tych ktorzy tak strasznie wsytdzą się kaczynskich ma jakiekolwiek pojecie o polityce poza tym wyrobionym przez tvn-fakty i mtv??
bo jakoś to dziwnie brzmi - takie "wstydze się" albo "co sie w tym kraju dzieje" .. tak jakby sie działo od wczoraj...
jeszcze rozumiem że mozna sie czpeiac wychowania patriotycznego w szkolach, ale ciekawe juz jest że żadna z tych strasznie wstydzących się (zwlaszcza przed naszymi lepszymi bracmi z usa) osob nie była w takim szoku po wprowadzeniu 2giej godziny religi do publicznych szkoł - wtedy jakos nikt nie pisknął, a co by sie działo w mediach gdyby teraz to wprowadzono??
naprawde nie macie głuopiego wrazenia że jestescie stadem baranów gnanym przez kilku ludzi z telewizji i jeszcz kilku innym którym sie to oplaca?

skoro was nigdy polityka nie interesowala, to nie zajmujcie sie nią tylko dlatego że na interii albo innym radiuZet powiedzieli że teraz to jest tak samo trendy jak pigulki antykoncpecyjne, glosne rozmowy w tramwaju o seksie i parady homoseksualistów...

bo to naprawde śmieszne i straszne jak kolejna osobka pisze tekst typu "Tak .... mi jest wstyd za naszego prezydenta - nawet w Stanach śmieją się z niego i z nas"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dupie całą to polityke. a wstyd mi jest tylko dlatego ze mama mi zabroni wyjsc i kopac smietniki. ale to co gadasz klaudiusz to głupoty i nie wiem po co ten post. jak wstyd to wstyd, nie trzeba siedziec w dupie u kanczyskiego i wszystko wiedziec.

musze sie znać? mi jest wstyd za jego morde i zone?
starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


i to jest piękny przykład że można coś wiecej niż powtarzać regułki zasłyszane w mtv :))
no i fajna klasa i fajna dyrekcja

co niez zmienia faktu że to całe narodowe oburzenie wyglada jednak jak kolejna medialna akcja typu "płaczemy po WTC/papieżu" albo "wspólnie przeciwstawiamy się sylikonowym cyckom dody" - ot żeby było o czym gadać na nudnych spotkaniach towarzyskich (albo na forum :)) )
a to oburzenie na rzadzocych i sytuacje w kraju rzeczywiscie ma mniej wiecej takie podstawy jak napisał Tera - bo mu sie ryj kaczynskiego nie podoba :))
w przyszłych wyborach mam nadizeje zaglosujesz na beckhama :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież ten człowiek – prezydent, ma tytuł naukowy w końcu jest doktorem habilitowanym (bo profesorem to tylko uczelnianym chyba, że sobie teraz sam nada belwederskiego) więc jak by nie było jest polskim intelektualistą, ale na Boga jeśli tak mają wyglądać polscy intelektualiści to ja dziękuje, ten człowiek nie umie się ubrać, to mu krawat wystaje, to rozporka nie zapnie, wysłowić się nie umie, mówi nie wyraźnie robi wiele błędów, w dodatku jakoś dziwnie mlaska między wypowiadanymi słowami, przed ważnym spotkaniem międzynarodowym dostaje sra.... znaczy rozwolnienia i nie jedzie wystawiając sobie i niestety nam odpowiednią opinie na świecie. Jakiegoś dziennikarzynę co napisał o nim i jego bracie obraźliwy co by nie było artykuł, w mało poczytnej i mało nakładowej gazecie, chce ścigać międzynarodowym listem gończym, o czym już piszą duże niemieckie dzienniki. Ten człowiek bardziej nadaje się na sołtysa jakiejś zapyziałej wioski (choć i tego nie jestem pewny) niż Prezydenta tak dużego państwa. Przykro mi ale nie mogę powiedzieć o tym panu, że jest moim prezydentem, bo prezydenci mogą być gorsi lub lepsi ale on przynosi wstyd mojej ojczyźnie.
P.S. Wracając do inteligencji jeśli tak ma wyglądać polski inteligent, intelektualista no to proszę państwa chyba zacznę namawiać ludzi aby nie kończyli studiów bo jak widać na załączonym obrazku po prostu nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak -trzeba sie absolutnie zgodzić - co to za inteligent z TAKĄ mordą, sokrates też przecież był tępym wijskim imbecylem - z takim ryjem!! nie mówiąc już o napoleonie, któy przeciez zapłacił za reklame w podrecznikach do historii, bo jakżeby taki konus mógł sokolwiek w życiu osiągnąć :))
jedyne czego sie polacy wstydzic powinni to siebie - wtej dyskusji ładnie to wyszło - wszyscy narzekają jaki to straszy prezydent a jak przyjdzie co do czego to jedyne co umieją powiedzieć to to że jest brzydki albo mlaska... brawo - więcej takich ludzi, to moze któryś zostanie prezydentem :)
ps. rozumiem że wyzej wymieniei najchetnie połaczyliby wybory prezydenckie z wyborami Miss? - tamte wszytskie ładne, wszystkie płynnie mówią a co najwazniejsze wszystkie chcą walczyc o pokój i dobrobyt na świecie :))

żednada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



to, ze ktoś kończy studia, wcale nie znaczy, że jest inteligentny, albo chociażby mądry. niestety. osobiście już się z tym pogodziłam, choć czasem nadal boli (lub zaskakuje).



ale wiesz co, już mi się po prostu odechciewa robienia czegokolwiek i pewnie innym też. dlatego chętnie zagłosuję na jakiegoś przystojniaka :)))) (ktoś kandyduje?:P)

pozdr. a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz a Ty jestes antymtv cokolwiek nie powiedzą. Stary przesadzasz. Mi za niego wstyd bo jest brzydki jak noc listopadowa. Czy ja mówie ze to zły prezydent i podaje taki argument. Nie - mówie ze mi wstyd. Rozumiesz? Czy jeszcze zczyms wyjedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kto wcześniej pisał, ja napiszę swoje.

Jeśli nie jesteśmy patriotami - to uczmy się nimi być. A jeśli jesteśmy, to takie lekcje w niczym nie zaszkodzą. Religia na maturze? Ci, którzy protestują i tak nie będą jej zdawać, więc dlaczego jest to dla nich niewygodne? Ja nie narzekam na obecność na maturze niemieckiego czy łaciny, mimo, że za oboma językami nie przepadam. A dlaczego akurat religia katolicka? Może dlatego, że 95% społeczeństwa jest (statystycznie) właśnie tego wyznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Niestety nie zarzucam tylko panu Prezydentowi, ze mlaska albo ze ma fizys jakie ma, mówiąc że przynosi wstyd Polsce ma mu dużo więcej do zarzucenia, a wspomniana już nieobecność na szczycie, a wspomniane również zachowanie po artykule w niemieckiej bulwarówce. A jak się zachowywał nasz włodarz podczas wizyty Benedykta, ustawianie papieża do zdjęcia to było po prostu komiczne. Fajnie też wygląda jak podczas jakiś spotkań z wysłannikami innych rządów, kiedy oni coś do niego mówią, ten się uśmiecha a i tak wszyscy wiedzą, że nic z tego co mówią nie rozumie bo nasz prezydent nie zna ani jednego języka obcego a i z ojczystym sobie nie radzi, a to, że brat pana Prezydenta wielki patriota nie zna hymnu własnego kraju to co prawda nie jest jego wina ale mógłby mu napisać prawidłową wersje, jest w dzienniku ustaw i tak jeszcze trochę by się tego znalazło...
A co do Sokratesa, to się w grobie przewraca po takim porównaniu, bo on nie był doktorem habilitowanym posługujący się, moim zdaniem nie słusznie, tytułem profesora, ale wychował zastępy wielkich filozofów na czele z Platonem z którego czerpało wielu późniejszych i na podstawie, którego filozofii po części zbudowana jest nasza kultura, z pana Kaczyńskiego kto czerpie...?
Napoleon przynajmniej podbił pół Europy i co ważne dla nas, dał nam jakąś namiastkę wolności i nie tylko jest w podręcznikach do historii ale także we wspomnianym już wcześnie naszym hymnie państwowym.
A nasz włodarz...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Na Boga ale co to za przedmiot religia?! Co będziemy badać kto bardziej kocha Boga a kto mniej. Czym innym jest religioznawstwo ale tu już nie wystarczy znać katechizm kościoła katolickiego, tu już potrzebna jest wiedza o chrześcijaństwie, o jego podstawach, o filozofii, historii, bo to w końcu jest nauka taka jak matematyka czy wspomniana łacina. Natomiast na lekcjach religii uczy się przeważnie modlitw, sprawdza się zeszyt i odpowiada się na pytanie: „czy byłeś w niedziele na mszy” i z tego ma być matura??
A co do tych 95% to chyba chodzi o chrześcijan, bo katolików to aż tylu nie ma w naszym kraju a i te 95% chrześcijan jest lekko przesadzone. Mniejsza jednak z tym, nie sztuka w końcu powiedzieć, że się jest katolikiem założę się, że co najmniej 20% deklarujących wiarę nie ma pojęcia jakie imię nosi Bóg, a to daje do myślenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


LOL
już widze pytania na maturze :D

1.jak na imie ma bóg
a)tadeusz
b)george
c)pani bozia
d)bóg jest niezbadany, rzuć na tace

2. jakiej płci jest bóg
a)k
b)m
c)homoseksualista
d)bóg jest niezbadany rzuć na tace

/przynajmniej nikt by nie narzekal ze tak malo ludzi zdaje mature :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


ale (jak to mowila moja była) -człowieczku - mnie chodzi o to żebyś nie wstydził się wtedy kiedy Ci w telewizji powiedzą że powinieneś sie wstydzić tylko żebyś powiedzial skad ten nagły wstyd... bo skoro wstydzisz sie za obecnego prezydenta to znaczy że doskonale znasz poprzednich i z nich byles dumny (bo jesli nie to wtedy musialbys narzekać na "naszych prezydentów" - że CIĄGLE kicha a kaczka nie lepsza, a Ty narzekasz tylko na kaczynskiego -znaczy że dostrzegasz kontrast) 2. skoro wstydzisz sie za jego zachwoanie na arenie miedzynarodowej - tzn. ze doskonale sie w niej orientujesz i tu znowu zdziwnie bo nie wiem jakim cudem wstydzisz sie naszego prezydenta przed amerykanami którzy mają buscha (zbrodniarz, klamca i toatlny idiota, ktory dostal urzad po ojcu i koneksjach - tak w porownaniu z nim to rzeczywiscie trzeba sie wstydzic przejezyczenia kaczynskiego w hymnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


to ja przeciez nie do Ciebie pisze - skoro uwazasz ze nie powinien byc prezydentem, ewentualnie wstydzisz sie go przed braćmi z usa bo jest brzydki to przeciez masz pelne prawo do takiego odczucia i pisania o tym...
ja "wyjechalem" tylko do tych co atakuja go jako złego prezydenta nie umiejac potem powiedziec nic ponad to że jest "brzydki"
papież też był brzydki i seplenił - a co gorsza odwołał sporo spotkan bo dostał sraczki albo innego parkinsona -a jakoś gdyby ktoś tak napsiał to spaaliliby go żywcem na stosie... i jakos nikt by nie mowil że to "podrzedny niemiecki brukowiec" i że nie ma sie o co fochować...
ta obłuda mnie od zawsze śmieszy i juz zawsze sie z niej bede smial...
Ty piszesz wprost i szczerze wiec nie do Ciebie wyjeżdżam - też go nie lubie i uważam że jest strasznie smieszny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Do której klasy podstawówki chodzisz, że tak wyglądają twoje lekcje religii?

w mojej podstawówce tak było. później już tak sobie nie pogrywali, bo wiedzieli, że przestaniemy chodzić. w ogóle te lekcje były żenujące, bo kolesie, którzy co tydzień pędzili do kościoła wrzucali siostrze tak, że już nie wiedziała gdzie się schować.tak wygląda w Polsce poszanowanie religii. i "reformy"- typu wprowadzenie religii na maturze tego nie zmienią. coś jest chyba nie tak. zboczyliśmy z tematu - a propos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • W świecie groteski, to tuż za progiem, Budują piękną donikąd drogę.  O pustce mówią, że jest pełna rzeczy, Lekarstwo truje, trucizna leczy. Mądrość głoduje, prawda cicho krwawi, Głupota zabawą miliony bawi. Szkoły są piętnem zbędnej tortury,  z kwiatów i słodyczy - kajdany i mury. W tym tyglu z lodu miłość nędzą płonie, By ślepców zachwycić światłem swej agonii. Jedynie ona, trwając choć przez chwilę,  Ma sensu tyle, że aż się wahałem,  Po której stronie progu ja sam stałem.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       
    • @Waldemar_Talar_Talar @agfka Dziękuję bardzo za pozytywny odbiór. Pozdrawiam.    A co do flagi...  ...trudno być obojętnym... 
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Oj tam, oj tam :) Ale spokój by był z kolejnymi pytaniami :) Miałam na studiach kolegę, który na wykładzie z chemii organicznej, kiedy prowadząca powiedziała o tym, że etanol źle wpływa na połączenia nerwowe odpowiedzialne za erekcję powiedział: Dlatego go nie piję!  I owszem, cała sala w śmiech, ale i wszystkie dziewczyny (a u nas na roku to istny babiniec był :)) zauroczone :) Czy ja wiem? Ciąża na etapie biochemicznym się broni ;) Można być w ciąży, a później spontanicznie poronić. I tak parokroć ;) Chociaż z często imprezującymi to faktycznie jest problem.  No to dobrze :)))   :)
    • Sytuacja wyglądała tak, że nad zmasakrowanymi zwłokami, pod lampą przypominającą tę nad stołem chirurgicznym, stał były lekarz, kardiochirurg, i czekało go złączenie dwóch kawałków człowieka w jedno. To jak leczenie, ale wyglądu. Na dworze błysnęło. Spojrzał w kierunku okna. Wiatr się wzmógł, łamał małe gałęzie, a deszcz się tak rozpadał, że po szybie spływała gruba warstwa wody. Było ciemno, zupełnie jakby już zapadł zmierzch. Zagrzmiało. Aż zatrzęsły się szyby. Spojrzał na zwłoki. Zmarły miał otwarte oczy. Nie wiadomo, czy otworzyły się dopiero chwilę wcześniej, czy cały czas były otwarte. Wydawało się, że samobójca patrzy na Marka, człowieka, który przeszedł na martwą stronę życia, i błaga o cud. Marek poczuł się jak doktor Frankenstein. Dreszcz przebiegł mu po plecach. Natychmiast sięgnął do oczu zmarłego i zamknął mu powieki. Przez chwilę wydawało mu się, że wiatr na zewnątrz śmieje się z niego. Wicher gwizdał w gałęziach, zaułkach i na krawędziach budynków, jakby kibicował niemożliwemu: wskrzeszeniu umarłego. Ciało nagle drgnęło. Jakby spięły się mięśnie. Światło zamigotało. Odskoczył. Ale natychmiast oprzytomniał. Oto on, Marek Olkuń, kiedyś pan życia, a teraz pan śmierci. Szukał swojej przeszłości. Zdawało mu się, że słyszy wydobywający się z czeluści śmiech. I echo, które temu towarzyszyło. Wszystko wybrzmiało razem: śmiech, wycie wiatru i dźwięk uderzającego pioruna. Marek opadł bezsilnie na stojący obok stołek. Zaczerpnął głęboko powietrza. I odczekał dłuższą chwilę. W końcu za pomocą grubych nici chirurgicznych połączył dwa fragmenty ciała tak dobrze, jak to było możliwe.
    • Tylko mi tu nie pucuj Gdzie wysiądziesz Z pęcherzem pełnym Pośród zgliszcz Nie oszukiuj mnie Gdzie zajdziesz wśród pachnących tępo Wśród sztucznej nocy Wysiadam Nic nie czuję   W końcu 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...