Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Zmarł dział Z. dlaczego?


Oscar Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi wyjaśnić, czemu na przykład mało kto komentuje w dziale Z i co ważniejsze, czemu autorzy wierszy w tym dziale nie odpowiadają na komenty? Właśnie takie ich zachowanie wydaje mi się być genezą zjawiska.

Przepraszam z góry tych nielicznych, jak Flickan i B. Cybula, którzy się ustosunkowują. Przepraszam tej Julie, którą wysłałem w miejsce nieodwiedzane, ciche i samotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sam podział na P i Z miałby sens, gdyby na P publikowano wyłącznie same "młode" wiersze - jakieś tam kasztany o miłości i smutku, a każdy, kto już trochę popisze i ma coś do powiedzenia, publikowałby w Z. Ale:
1. wrodzona skromność, czy raczej konformizm połączony z brakiem poczucia własnej wartości każe niektórym zaawansowanym uważać sie za debiutantów.
2. skutkiem tego większość pisze na P, więc wiersze tam są lepiej i częściej komentowane - a to przecież o komenty chodzi.
3. obecnie - moim zdaniem - ogólny poziom działu P jest wyższy niż działu Z, co zapewne jest skutkiem dwóch powyższych. Choć fakt, w Z nie ma wierszy beznadziejnych, które trafiają się w P.

Reasumując: dajmy sobie spokój z działem Z!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to były czasy.
Gdy wróciłem zobaczyłem szereg nowych nicków w dziale Z (w dziale P również) i się trochę przeraziłem. Co do wierszy beznadziejnych w Z - to są one - czytałem już jakieś o kasztanach, miłościach, liściach , karetkach pogotowia, czy czym tam jeszcze i jestem w szoku. Moim zdaniem powinno robić się odsiew tak jak było kiedyś. Czyli wiersze słabe wrzucać do niższych działów - bez względu kto taki wiersz napisał. Byłby święty spokój i więcej komentarzy.
Powiedziałem co wiedziałem, teraz pewnie się do mnie przyczepi ktoś kto się zawsze przyczepiał.
Pozdrawiam i życzę wszystkim (sobie także) dobrego humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wyrzucania perełek z P do Z, to by mobilizowało i dowartościowywało poetów umieszczających w P
ostatnio świetny wiersz Juli Zakochanej wylądował w Z, ale to jest tak rzadki przypadek, że człowiek woli umieścić wiersz w P niż podnosić swoje ego w Z i nie mieć wcale komentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu dochodzimy do spraw gustu - bo jak dla mnie ten wiersz z "zinterpretuj mnie namietniej" to było połączenie kiczu z tragedią i żadną miarą nie należało mu się miejsce w Z. Może lepiej zlikwidować Z, za to poszerzyć jakieś "the best of" i na przykład umieszczać tam najciekawszy wiersz dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiersze dnia będziemy podawali na kolację:). Ja jednak nie jestem wielkim entuzjastą konkursów popularności. Polecam zajrzeć na inne fora i zobaczyć co "znakomita" wiekszość uważa za najlepszą poezję:). Na przyklad na jest-lirycznie. ble. wiekszosc wybiera drób, kaczki, ptasie móżdźki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...