Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Jacek Mucha

Użytkownicy
  • Postów

    490
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Treść opublikowana przez Jacek Mucha

  1. Oto mój komentarz. Nie ma tu, jak to zwykle bywa 'przy badaniu języka', słowotwórstwa bez podążania za czymś głębszym. Bardzo lubię Twoją refleksjość w werszach, sprawia, że człowiek zwalnia. Od jakiegoś czasu, zawsze gdy jadę autobusem czy trwamwajem "jestem wpatrzony w półrzezroczystość ludzi za szybą" (cytat z pamięci, może być więc mało dokładny:) Przyjdą lepsi, to więcej napiszą dobrego w swoich komentarzach :) Pozdrawiam.
  2. Kiedy zestawienia słów okazują się dwuznaczne, lubię gdy owe dwuznaczności są mi 'ładne'. Bo co np mam myśleć o tym: kiedy otwieram spojrzenie siadasz mi na rzęsach :) Pozdrawiam.
  3. Obchodzę razem z nim urodziny. Rzecz jasna, zachodzi między nami różnica wieku :) Sto Lat samotności to... ech, słowa nie oddadzą.
  4. Co by tu jeszcze dodać po Oscarze? ... a gdzie choćby słowo o solówce na gitarze. Ech, co to za piekna prostota. Zresztą to moja ulubiona solówka muzyczna :) Pozdrawiam.
  5. Jeśli organizuje się kursy jak osiągać szczęście, to czemu nie nauka pisania dzieł? Jeśli ktoś czuje potrzebę, to ja nie bronię. Podobno wszystkiego można się nauczyć. Aha, i jeszcze jedno - ja wierzę bardzo umiarkowanie :)
  6. Najważniejsze jest uzgodnienie definicji jako fundamentów udanego dialogu :) indywidualizm m IV, D. -u, Ms. ~zmie, blm 1. «poczucie niezależności i odrębności osobistej; postępowanie odbiegające od ogólnie przyjętych wzorów, rozpowszechnionych sądów, stosowanej praktyki (czasem nie liczące się z normami społecznymi)» Wybujały indywidualizm. 2. filoz. «doktryna filozoficzna przyznająca istotne znaczenie tylko jednostkom, traktująca różnorodność rzeczy i zjawisk świata jako rezultat istnienia obok siebie nieograniczonej liczby odrębnych, indywidualnych bytów» 3. jęz. «wyraz, wyrażenie itp. będące czyimś indywidualnym tworem lub użyte przez kogoś w sposób szczególny, tylko u niego stwierdzony» Myślę, że trzeba być nieprzeciętnie inteligentnym aby myśleć, co następnie może skutkować w działaniu, w sposób inny od przeciętnego. Jednak oprócz wysokiego ilorazu trzeba chyba jeszcze posiadać charakterek pozwalający człekowi owe poczucie niezależności osiągnąć. ;)
  7. Proponuję wiersze zadedykować Prezydentom Stanów Zjednoczonym, złotymi agrafkami przytwierdzając kieszonkowe podobizny takowych. ;)
  8. Ciekawe czy można wykorzystać wyraz 'pan' i nie narazić się na owo porównanie?
  9. Jacek Mucha

    Spacer

    Michale, a kto powiedział, że ja tak powiedziałem?
  10. Jacek Mucha

    Spacer

    A ja zawsze na spacery sam wolę chodzić. Może dlatego śpię jak niemowlę. :) Pozdrawiam.
  11. Jacek Mucha

    Granda

    Zgaduję Michale, że zostałeś wampirem albo wilkołakiem, co można w wierszu odczuć :) Trochę agresji, ale myślę, że w 'dobrą stronę'. To ja może nie będę pisał co w wierszu jest dla mnie dobre, a co złe. Wiersz do przemyślenia, zatem podoba mi się. Pozdrawiam.
  12. Ciekawe dlaczego tyle tutaj zwrotów typu: 'profesorze kant'? Chyba go lubisz. :) Niestety, nie można uciec od apriorycznych form zmysłowych. :( Szkoda :( Poprzednie przypadki Pana X bardziej mi się podobały. Pozdrawiam. PS. A ja poproszę w następnym wierszu o Heglu :)
  13. Wszystko mogłem opisać prostymi słowami tudzież wyrażeniami. A teraz komplikuję wszystko na potęgę. Dochodzi już do tego, że metaforyzuję metafory :D Pzdrwm.
  14. Czy Tyś częścią tej siły co wiecznie zła pragnąc wieczne czyni dobro ? :) Chyba rozumiem, ale to przez moją wybujałą wyobraźnię ;) Pozdrawiam.
  15. Jacek Mucha

    Po burzy

    Zastanawiam się nad logiką wersów Rozbitych myśli korowodom ptak skrzydłem niebo tnie na pół. ... no ale to przecież poezja :) Nie będę się czepiał. Nawet rymy mi nie przeszkadzają. Wiersz nie przejdzie do klasyki, ale mi się podoba ;) Pozdrawiam.
  16. Lubie takie wiersze. Przypominają mi, że kiedyś też tak podchodziłem do poezji. No ale wszystko się popsuło. Chlip, chlip. Pozdrawiam. :)
  17. Jacek Mucha

    Przekaz

    Bardzo spodobały się mi owe zaimkowe wersy. Resztę można by jeszcze dopracować, ale to może tylko moje subiektywności. Ogólnie uważam wiersz za wiersz z pomysłem. :) Pozdrawiam.
  18. I co ja powiem w przyszłości moim dzieciom, gdy zapytają w związku z tym wierszem - Tato, a skąd się biorą oślice? Ja takich wierszy nie komentuję, nie mogę nabrać dystansu. Nie mogę być jednocześnie czytelnikiem i komentatorem. ;) Pozdrawiam.
  19. I za to lubię czytać Twe wiersze! Zawsze oryginalnie, no i mądrze (przynajmniej jak dla mnie :) Pozdrawiam.
  20. Gdyby Krzysztof Kolumb przeczytał powyższy wiersz, odkryłby Amerykę nie z chęci poznania drogi do Indii, lecz z konieczności zaspokojenia instynktu autodestrukcyjnego poprzez skok w czeluści końca naszej płaskiej planety. Jestem na nie!
  21. Jak to śmierdzi?! Jak ja nie znoszę takich wrażliwości! ;( A można przecież o kwiatkach, motylkach. ;) Pozdrawiam.
  22. Jacek Mucha

    50 ml.

    Pajęczyn snów - co to za abstrakcja, w 'realistycznym' wierszu?! W zasadzie nic nowego chyba już nie powiem o powyższym utworze - posłuchaj tedy poprzednich komentarzy. Muchę do słoika, do czego to doszło. Wyprowadź go/ją na spacer :) Pozdrawiam.
  23. Hej, a gdzie ten dreszczyk? Zwroty zużyte ale jeszcze nie wypalone. Może być, ale mogłoby być lepiej. Tedy, do dzieła z pisaniem. Pozdrawiam.
  24. Sama metaforyzacja to nie wszystko, a szkoda :) W wierszu nie czuję żadnej estetyki, żadnych emocji. Widzę jedynie kolejne sceny na szarym tle. Powodzenia na przyszłość. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...