Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)


Dla Kazika Staszewskiego - Poety i Piosenkarza - za piękny i szczery wywiad,
który udzielił Redaktorowi Bogdanowi Rymanowskiemu.
Wywiad ten stał się dla mnie inspiracją do napisania niniejszego wiersza.

J. J. Zieleziński


 

*******

Dla Kazika S.

 

Opowiem wam, kochani,
o cząstce mego życia.
Jak czasem w starej bani
dochodzi do odkrycia.

 

Wpierw, nim wam powiem morał,
gdym prawie już umierał:
brzuch coraz bardziej bolał,
a ból wstrętny doskwierał.

 

W mym życiu nastał niebyt,
swój ból w wódce topiłem,
na coraz większy kredyt
w nieświadomości żyłem.

 

Koncert w Zielonej Górze...
Przyzwyczajenia podłe...
Przepraszam was, kochani...
Tak bardzo was zawiodłem...

 

W szpitalu z bólu kwiczę,
zwijam się nieprzytomnie,
wtem głos kojący słyszę:
„Oddaj część bólu dla mnie...”

 

I wnet pojąłem słowa,
które to Biblia głosi:
musimy być jak Chrystus,
bo każdy krzyż swój nosi.

 

Rzekł Pan z należną chwałą
(gdy bólu już nie czułem):
„Duszę twą skamieniałą
swą łaską ci umyłem...”

 

I wnet ja wyzdrowiałem!
(na Duszy - nie na ciele)
Ja wiem, że Bóg istnieje
i jest w Nim dobra wiele.

 

*******

 

Film z YouTube zawiera dodatkowe wyjaśnienia, polecam obejrzeć.
 



 

Edytowane przez jjzielezinski (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

@jjzielezinski... teraz trzeba tę piosenkę - prawda.? Kazikowi Staszewskiemu wysłać.... :) bo fajna jest.

Szalony nieco facet, ale zaistniał na naszej polskiej scenie.

Ludzie z wiekiem, chyba zmieniają się... na lepsze.. dojrzewają do pewnych przemyśleń o życiu, w ogóle.

Opublikowano (edytowane)

@Nata_Kruk
Wysłałem już jakiś czas temu, ale -nie wiem- może jest zajęty, albo coś. Na razie zero odpowiedzi. Raczej zastanawia mnie to czy nie będzie na mnie zły, że taki wiersz o nim ułożyłem. Gdyby był to ten wiersz zniknie, bo moim zamiarem było złożenie mu hołdu za to co powiedział i o czym opowiedział u Red. Rymanowskiego, a nie robienie mu smutku, czy w jakikolwiek sposób żerowanie na jego tragedii. Za kasę tego nie robię, a gdyby chciał wykorzystać ten tekst to droga wolna. Co prawda miło by mi tylko było, gdyby gdzieś na okładce płyty wspomniał kto napisał tekst, ALE... gdyby miały być jakieś problemy z tego powodu to jak dla mnie może być i bez tego - ostatecznie to historia pana Kazika Staszewskiego, a nie moja. Ja wyraziłem jedynie swoją twórczą ekspresję i tyle.

Dziekuję za komentarz i za to, że piosenka/wiersz/tekst się podoba. :)

Pozdrawiam serdecznie! J. J. Zieleziński

 

@Poet Ka
Dokładnie takie mam odczucie ilekroć go słucham. :)

Pozdrawiam serdecznie! J. J. Zieleziński

 

Edytowane przez jjzielezinski (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

@LessLove
Dziękuję za komentarz. Ja także go słucham od czasu do czasu. Niektóre jego teksty (pomimo tylu lat) dopiero teraz do mnie trafiają (zapewne za sprawą nieoczywistego, często enigmatycznego, przesłania).

Pozdrawiam serdecznie! J. J. Zieleziński

 

Opublikowano

@jjzielezinski

 

Nie znam tego wywiadu, ale wiersz jest bardzo poruszający, ma duży ciężar emocjonalny. Zwykłe, ludzkie zagubienie i słabość zderzają się tu z ogromną nadzieją na odrodzenie. Przepiękny, poetycki hołd dla Kazika i dowód na to, jak cudze świadectwo może inspirować. 

Opublikowano

@Berenika97
Dziękuję Bereniko za piękny komentarz. Polecam obejrzeć wywiad w wolnej chwili (wiem, jest długi...), ale warto. W wierszu próbowałem zawrzeć to, o czym opowiadał Kazik. Tamtem wywiad wzruszył nie tylko mnie, ale zdaje się, że i samego prowadzącego -pana Redaktora Bogdana Rymanowskiego- także.

Pozdrawiam serdecznie! J. J. Zieleziński

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...