Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Berenika97

 

Nika:)

 

to jest protest przeciw ekonomii zapominania!!!

 


jakbyś mówiła że czas nie leczy
tylko negocjuje z naszą pamięcią.

 


bo tu cholerne doswiadczenie nie chce stać się pojęciem 


ciało nie zgadza się na abstrakcje
a ogień nie daje się przetłumaczyć na chlodne zdania.


Twoja luiza wybiera trwanie zamiast ulgi
jakby wiedziała ze sens nie rodzi się z pocieszeń
ale z wiernosci.

 

 

i jeszcze coś.

 

podoba mi się jak Twoja Nika  poezja schodzi coraz głębiej w egzystencje  nie tracąc przy tym intensywnosci tylko ją zagęszczając .

 

to jest po prostu świetna poezja.

 

uśmiecham się do Ciebie:)

 

 

 

 

 

Opublikowano

@Berenika97

Nie da się zagadać żałoby,
nie da się jej zracjonalizować,
nie da się jej wymienić jak mebla.

Bo to nie jest brak „kogoś nowego”.
To jest obecność konkretnego śladu.

 

I trochę smutne, trochę piękne,
że mądrość przychodzi zawsze po czasie,
nigdy na moment, kiedy byłaby najwygodniejsza.

Pozdrawiam serdecznie, wreszcie da się odetchnąć, dzisiaj chłodniej :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...