Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Ładna siostra z brzydkiej dzień cały szydziła,

wytykała braki i nie była miła.

Brzydka jej odparła, nie mam buzi ładnej,

lecz pupa i nogi wielce u mnie zgrabne,

jeśli się domyśli cudnej ich urody,

będzie odtąd czekać wieczornej nagrody.

Gdy choć raz mi złoży miłosną wizyte,

wnet pokocha piękno pod szatami skryte.

 

W hołdzie wielkiemu Janowi Kochanowskiemu

 

 

 

Edytowane przez Marek.zak1 (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

Lubię twoje wiersze, chociaż niektórymi się nie zachwycam. Ale Ten nie był dla mnie :)

...Niech Kochanowski skomentuje

 

Pozdrawiam :)

Opublikowano

@Kot

Dzięki za komentarz. Już są wszystkie 12, bo źle wpisałem i bez "ę".. Dla mnie Mistrz Jan był największym polskim poetą ever,   więc moja skromna fraszka tylko hołdem być może. Pozdrawiam.

P.S. Także z uznaniem dla tych ćwiczących, biegających i dbających o figurę, bo za nią każdy odpowiada sam.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Podobno facet jak jest ładniejszy od diabła to może … .

Nie skończę bo zaraz będzie atak ślicznych feministek.

 

Pozdrawiam.

 

P.S

One wszystkie są piękne.

 

Czy one są piękne, po co to pytanie

to ósmy cud świata z piany morskiej dzieło

stworzony przez Boga w Edenie nad ranem

żeby Adamowi już się nie nudziło

 

samotny mężczyzna nawet jak jest w raju

tak naprawdę będzie tylko małym chłopcem

 który chce oglądać tych, co w piłkę grają

ciekawsze doznania pozostają obce

 

liga mistrzów mundial polska ekstraklasa

o wszystkim zapomni jak Ewę zobaczy

ugryzie łapczywie duży kawał jabłka

podany przez węża na złocistej tacy

 

potem się zaczyna to prawdziwe życie

kobiece zachcianki nowe obowiązki,

wiecznie niewyspany wstawanie o świcie

dom rodzina praca i tak od początku

 

ale nie narzeka, chociaż udręczony

taki są realia na tym boskim świecie

koledzy na piwo on musi do żony

przecież ma dziś rumbę chyba rozumiecie

 

dzieci same w domu ktoś musi je niańczyć

obiad przygotować dopilnować lekcji

ona nie pomoże, bo wieczorem tańce

nudzi ją rodzina chce od życia więcej

 

poprzednie epoki ich nie rozpieszczały

Adam twardo rządził Ewa kuchnia dzieci

i w każdą niedzielę pędem do kościoła

tylko w sumie, kiedy biedna miała grzeszyć

 

chyba, że jej facet ciągle w nocy pijany

a potem narzeka, że nie rodzisz dzieci

wtedy poszukała jurnego sąsiada

in vitro nie było też to rozumiecie

 

teraz, gdy masz kłopot jak zjawi się Parys

młody elokwentny i przyprawia rogi

udaj, że nie widzisz twój problem jest mały

nie bądź Menelaos nie zdobywaj Troi

 

cóż biedaku zyskasz wyrok w zawieszeniu

a jak Parys silny to jeszcze oberwiesz

pomiń ten epizod najlepsze milczenie

jesteś zarobiony i niczym nie wiesz

 

takie mamy czasy jest okres pokuty

płacimy rachunek za poprzednie wieki

ten dwudziesty pierwszy nie musi być smutny

jeżeli będziemy wciąż  kochać kobiety

 

Opublikowano (edytowane)

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Dlaczego? Każda liszka swój ogonek chwali. Ja mogłem mówić o sobie w taki sam sposób. Czy to w czymś uwłacza, zwłaszcza, gdy podane żartobliwie?

 

Twarzy ładnej nie mam,   nie musi być to w cenie,

lecz gdy koszulę zdejmę,  robi to wrażenie:).

Edytowane przez Marek.zak1 (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

hehehe, a to teraz zajrzałem do ciebie Marku, co widzę, ty we fraszkach specjalizujesz, fajne, zabawne (bo takie ma być), zrymowane i z puentą, klasyczna fraszka obyczajowa. Ta brzydka gra bez atu, to znaczy zbiera wszystkie wiątki u nas, co nie? ;D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • @beta_b... Beatko.... trochę przewrotnie w tym.. wyborze... bo skoro... ona jest w porządku, on tak samo... to skąd to piekiełko, lęki, boje i kłótnie oraz ślizganie się 'po życiu'... ktoś jednak jest - był nie w porządku.  Dobre jest to, że peelka po tym wszystkim już się nie boi. To wyraźny sygnał na odbudowanie siebie, dlatego szepnę jej, od serca, powodzenia... :)  
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      ... chyba zgubiło się.. j.. ... a gdyby dać... zużyte (?)... jak by Ci takie brzmienie.?   Zakończenie całości... celne. Dajesz nam obraz współczesności, miałkiej, głupiej i... drażniącej.... te 'gadżety', pazury "ciężarne" rzęsy itp... to obrazy wariactwa, dla mnie, że nie wspomnę o wulgaryzmach na ulicy, niestety ciągle się je słyszy. Tekst dobry na piosenkę... w tej formie byłoby ok. Treści samej w sobie, tak.  
    • @.KOBIETA., @violetta, dziękuję - dziewczyny :)
    • @LessLove  bardzo dziekuję za tak piękny i  wrażliwy komentarz. Dziś pierwszy Dzień Ojca bez mojego  Taty. Trzeba iść dalej, to jedyna droga i nie przestastawać kochać.  Pozdrawiam       @Poet Ka szczerze przyznaję, że była to długa i trudna  droga. Dziekuję za odczytanie  odzyskiwania  siebie i nie materialnego bogactwa. To właśnie chciałam tu ukazać.  Usciski🪻🪻🪻     @Alicja_Wysocka Alu masz rację. To takze wiersz o tym, że po każdej stracie trzeba też odnaleźć w tym siebie.  Bardzo ciepło pozdrawiam i dziękuję 🪻🪻🪻
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      ... to prawda. ........... :) możliwe... Chyba lepiej by zabrzmiało... między garażami (?)...  Śmieci ci u nas dostatek, to prawda... zresztą, nie tylko u nas. Czas mija... może coś się zmieni na lepsze.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...