Marek_Dziekan Opublikowano 7 Kwietnia 2012 Autor Zgłoś Opublikowano 7 Kwietnia 2012 Z chłodu ust swoich do ust łaknących ofiarowujesz mi cierpki owoc tarniny-słowa. Opowiadasz o przelotach z ramion do ramion, jak ląd gorących. Z niezgrabnych dłoni moich, prostych odlatujesz ptakiem. Posyłam za tobą myśl ulotną, z pomarszczonej skroni.
Oxyvia Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Ładne. Trochę przypomniało mi to piosenkę De Mono:Znów jesteś ze mną Chociaż jesteś tu przez chwilę To na pewno się spóźniłaś W tyle miejsc Tylko twoich miejsc Wciąż kogoś gonisz Bijesz głową w mur na oślep Wszędzie jesteś tylko gościem, Nawet tu... Jesteś gościem tu Znów jesteś ze mną Chociaż jesteś tu przez chwilę To już znudzić się zdążyłaś Bardzo tak Zdążyłaś znudzić się Uciekasz z domu Słyszę kroki już na klatce Ty nie wrócisz zanim zaśnie Cały dom Czy kiedyś zmienisz to? A teraz, kiedy przy mnie śpisz Wybaczam wszystkie te nie najlepsze chwile i dni Dotykam twoich rąk... Wiem, że już jutro daleko będziesz stąd Lubię De Mono z ich muzyką, stylem, z głosem lidera... Ale słowa Twojego wiersza są lepsze. Zapluszam. :-)
maria_bard Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Coś tu bardzo przypadło mi do gustu, a nie potrafię nazwać, co :). Ale jest. Pozdrowienia świąteczne. Elka.
Anna_Para Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Marku, zrezygnowałabym z zaimków (w dodatku archaicznych) i inwersji.Z chłodu ust do łaknących ust ofiarowujesz mi cierpki owoc tarniny-słowa. Opowiadasz o przelotach z ramion do ramion, gorących jak ląd. Z niezgrabnych prostych dłoni odlatujesz ptakiem. Posyłam za tobą ulotną myśl. Tak by to wyglądało. Bo ta pomarszczona skroń jest nieteges. Buziaki. I - wiadomo- wiersz jest Twój:) Cieplutko, Para:)
Magda_Tara Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 i Twoje i Pary - piękne. :)) pozdrawiam, Marku.
cezary_dacyszyn Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 jeśli to debiut , to z grubej rury ! :-) Ten wiersz ma swoje jądro , a przypisane mu słowa krążą po właściwych orbitach . Z racji osobistych przeżyć , i prześmierci też - mogę z nim się w pełni zempatyzować . Przeloty z ramion do ramion ... Temat bolesny , tutaj dobrze podjęty . Brawo wyspiarzu ;-)
Anna_Myszkin Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Ten wiersz jest tak prawdziwy, że daruję sobie tym razem dłubanie przy pojedynczych słowach. No dobrze, o jedno zapytam: czy nie uważasz, że oprócz paru zaimków, można byłoby pominąć "opowiadasz"? Pozdrawiam świątecznie :-)
Marek_Dziekan Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Autor Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. De Mono, ale tamta pani nie jest ze mną i raczej nigdy nie zamierzała. trochę szkoda...
Marek_Dziekan Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Autor Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Podoba się, jestem ukontentowany.
Marek_Dziekan Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Autor Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Jak zwał tak zwał... Gdybym był złośliwy to napisałbym,że zadziałała kobieca solidarność. Tobie przypadło do gustu,mnie mniej. Potraktuj moją wypowiedź pod twoim komentarzem z przymrużonym okiem. Wiem, wiem do wiersza się odniosłaś. Dziękuję za życzenia i również pozdrawiam jeszcze świątecznie.
Marek_Dziekan Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Autor Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Jesli ktoś piszący jak Anna Para twierdzi, że coś tam jest nieteges to należy taką uwagę poważnie przemysleć. Chociaż w twojej wersji troszkę się zmieniło, zabrakło mojej osobistej stanowczej refleksji nad niezgrabnością moich i wyłącznie moich dłoni. A ja tak naprawdę nie mam pewności czy tamte inne dłonie były tak proste i niezgrabne czy może ich właścicielom nie zależało. Twoj wersja zmienia trochę sens tego co czułem i chciałem przekazać. wyznanie czyni mniej intymnym. Tak to odbieram... Pozdrawiam.
Marek_Dziekan Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Autor Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. A pokaż mi kawałki Pary czy Tary, które nie są piekne! Z moimi różnie jak sama wiesz bywa.
Marek_Dziekan Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Autor Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Oczadziałeś z tym debiutem, chociaż po tak długim czasie nie publikowania w tym dziale za wtórny debiut w pewnym sensie można to uznać. Temat bolesny ale za to jakże archaiczny, niczym świat. Empatyzuj się Czaruś, empatyzuj, może odlecisz, byle nie za daleko...
Marek_Dziekan Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Autor Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Ajak chcesz to dłub, dłub, może czegoś mnie nauczysz. Pominąć opowiadasz, nie jestem przekonany ale wcześniej o tym nie pomyslałem, być może powinienem się zastanowić? Również pozdrawiam jeszcze świątecznie.
Marek_Dziekan Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Autor Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Myśl zmarszczona, brzmi chyba nieźle. A twoich i swoich nie są to po prawdzie synonimy ale w tym wypadku oddają podobny sens, tak mi się wydaje.
Baba_Izba Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zgłoś Opublikowano 8 Kwietnia 2012 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Czytałam równiez przed poprawką, teraz lepiej, ogólnie podobało mi się od początku, 'pomarszczona skroń' - przemyśl za radą Ani, nie za dobra! Mokrego Dyngusa! Serdeczności - baba
Lilka_Laszczyk Opublikowano 9 Kwietnia 2012 Zgłoś Opublikowano 9 Kwietnia 2012 Przeloty z ramion do ramion... Tak poetycko brzmi chociaż nie jest w rzeczywistości poetyckie. Czyli udało Ci się stworzyć z przyziemności fajny przekaz. Gratulacje i to podwójne bo świąteczne Pozdrawiam Lilka
Marek_Dziekan Opublikowano 9 Kwietnia 2012 Autor Zgłoś Opublikowano 9 Kwietnia 2012 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Czytałam równiez przed poprawką, teraz lepiej, ogólnie podobało mi się od początku, 'pomarszczona skroń' - przemyśl za radą Ani, nie za dobra! Mokrego Dyngusa! Serdeczności - baba Przed poprawką, zmieniłem oryginał tuż przed opublikowaniem ale za chwilę się ocknąłem i powróciłem do pierwotnej wersji.Też sądzę, że jest lepiej.
Marek_Dziekan Opublikowano 9 Kwietnia 2012 Autor Zgłoś Opublikowano 9 Kwietnia 2012 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Cieszę się, że jednak chociaż nie jest poetycko to dostrzegłaś coś na co w/g ciebie warto było zwrócić uwagę. Pozdrawiam.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się