Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

oda do Marylki


Rekomendowane odpowiedzi

Sprytnie napisane, sprawnie uchwycone. Znam takie, koleżanki mojej córki i może lepiej, by się nie uśmiechnęła Marylka ani tym bardziej odezwała Jacku. A co z jej kolegami ze spodniami opuszczonymi na pół tyłka na ten przykład? To potrwa tylko chwilkę, niewiele dłużej, niż podróż tramwajem, a potem życie wciągnie je w swoją pralkę. Pozdrawiam. Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernadeta Tadych-Manuszew.;

witam Ciało Pedagogiczne! :))!

tak więc widzimy to samo - a ja liczę że panienki zaglądające na portale literackie przejrzą się w moim wierszu jak w lustrze i dojdą do wniosku, że charakter i osobowość nie tworzy moda, lecz mądrze wykorzystana wiedza którą warto zgłębiać...

pozdrawiam i życzę satysfakcji ciekaw reakcji -

J.S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROMAN RIOWIL;

poeta to przede wszystkim obserwator; im mniej widoczny tym więcej widzący...więc nie przesadzaj z rolą poety - w tym tramwaju był tylko tłem...

J.S

--------------------------------------------------------------------

Baba Izba;

- e tam...starość to uwiąd myślenia i wyobraźni, to niechęć do działania, brak pragnień - czyżby!?

:)J.S

---------------------------------------------------------------------

marianna ja.;
człowiek to też ssak - tyle że obdarzony rozumem; i naucz się wreszcie czytać metafory - bo te dosłowne odczytania nie stawiają Cię w dobrym świetle -

J.S
---------------------------------------------------------------------

Fred.;

- domniemywam jakiś rodzaj nieporozumienia;
pozdrawiam -

J.S
---------------------------------------------------------------------

Leszek Nord.;
-mogę tylko westchnąć nad własną cielęcą młodością, choć nie jarałem, nie alkoholizowałem się i nie "wystawiałem się" - bo czas spędzałem zamiast w knajpach w bibliotekach; nie żałuję ale też nie widzę różnicy, wszak to kwestia wyborów...
J.S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Jacku,
kolejny twój utwór wychowawczy, tym razem (jednak) wytrzymany w tonie żartobliwym prawie do końca (o jeden wers za daleko w poincie?).
Zaznaczony wers (nawias) narusza dobre obyczaje językowe (nie wiem, czy masz świadomość, że grzeszysz, patrz: lista słów zakazanych wg abp. Dziwisza - opublikowana chyba w grudniu ub. roku). Poza tym - on niczego nie wnosi do wiersza (poza obrazem głodnego satyra; który nb. chce się jawić tu jako nauczyciel - czego?).
Zabawne animizacje, można by tak długo - to chyba asumpt do stwierdzenia, że obyczaje i gusta (i ludzie) nam zwierzęcieją...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara Janas;

chyba nie ma powodu "się bać" - ale dziwować się będzie powód...!

:))!
J.S

--------------------------------------------------------------------
Robert Siudak.;

w tym stadium przepoczwarzania się z gąsieniczki w motyla nie ma szans na dotarcie - aby zobaczyć istotę potrzeba dystansu....
pozdrawiam!!!
J.S

----------------------------------------------------------------

dawniejbezet;

mea culpa! grzeszę od pierwszej samodzielnej myśli, od pierwszego wiersza - i ja, koczkodan dobrze się czuję w zoo -
!
:))!

J.S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


My się chyba już znamy, Jacku! I wiemy, co za nami! A jeśli nie dana nam ta wiedza, to przynajmniej potrafimy sobie trochę wyobrazić.

Wygląda mi to bardziej na próby ujęcia/uchwycenia Marylki, niż "sugerowaną" systematyzację. Bliżej temu do poszukiwania desygnatu niż piania nad symbolem. O to poszukiwanie idzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...