Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory

W tym dziale możesz umieścić wyłącznie w pełni dopracowany utwór. Krytyka przez innych użytkowników forum jest dozwolona. W wierszach gotowych można opublikować 1 tekst na 24 godziny. Jeśli nie jesteś pewien (pewna) paru strof, skieruj się do działu Warsztat.


ZANIM DODASZ komentarz i/lub wiersz
Zamierzasz dodać swój wiersz do działu dla poetów. Będzie on poddany publicznej ocenie i krytyce. Krytyce tym ostrzejszej, że Czytelnicy mają prawo zakładać iż:

- Pisanie wierszy jest dla Ciebie czymś więcej niż niedzielną rozrywką. Masz ambicje i chcesz być w pisaniu coraz lepszy.

- Orientujesz się zarówno w historii poezji jak i w poezji współczesnej. Czerpiąc w większym lub mniejszym stopniu z tej tradycji chcesz pisać oryginalnie i tworzyć coś własnego.

- Rozumiesz, że upubliczniasz swój wiersz. Tym samym powinien on mieć znaczenie nie tylko dla Ciebie lub dla bezpośredniego adresata, ale także dla szerszej publiczności.

- Zdajesz sobie sprawę, że poezja to dziedzina twórczości, w której czytelnika mniej interesuje osoba autora, a bardziej jego dzieło. W momencie publikacji wiersza to, kim jesteś, jak się czułeś pisząc wiersz i jak głęboko przeżyłeś jego treść jest ważne tylko w takim stopniu, w jakim udało Ci się to przekazać w wierszu.

- Poezja to sztuka. Liczy się nie tylko głęboka treść, ale także forma w jakiej została przekazana. Jeżeli chcesz po prostu coś opowiedzieć, wybierz pisanie prozą.

Marcin Jagodziński

Od piszącego trzeba wymagać, ale od Swojego odbioru też wymagajmy. Czasem już nuży mnie tłumaczenie zastosowń kolejnych środków artystycznych (na przykład w moich tekstach) - które są naprawdę klarowne i nawet nie takie trudne do zrozumienia i nie naciągane (co nie znaczy, że jak rzeczywiście napiszę coś głupiego - nie umiem się do tego przyznać) - a które Osoba, która prawdopodobnie czyta tekst zupełnie pobieżnie z góry krytykuje, nie próbując się w ogóle przyjrzeć treści i ew. celom tekstu. Rzadko komentuję - jeszcze rzadziej w tonie krytycznym - ale jak już się odważę, to po dokładnym przyjrzeniu się temu, o czym mówię - bo krytyka czegoś, czego nawet nie staraliśmy się dobrze zbadać, jest po prostu nie fair i całkiem niepoważna. Wiem, że tutaj nie stosujemy komentarzy wielce naukawych - i dobrze, bo chyba każdy miałby dosyć po krótkim czasie, ale nie warto przesadzać w drugą stronę i uprawiać zmanierowaną, popisową pseudokrytykę "naskórkową". Starajmy się zrozumieć istotę języka danego tekstu - dopiero potem krytykujmy, albo w ogóle dajmy sobie spokój i nie wygłupiajmy się.

Izabella_Sendor



1. Na www.poezja.org oceniamy utwór, nie autora.

2. Twój tekst czasami będzie czytany i komentowany przez nieznanych Ci czytelników.

3. Każdy zarejestrowany czytelnik ma prawo skrytykować Twój wiersz. Przyjmij godnie wszelką krytykę. Uszanuj zdanie innych, jeżeli sam(a) chcesz być szanowany(a).

4. Nie komentuj wierszy niedbale, pobieżnie. Jeżeli nie masz czasu, chęci, nie komentuj wiersza.

5. "Jeżeli oczekujesz tylko pochwał i uważasz, że już jesteś naj, 'że Twoja poezja jest prawdziwa', że 'przekazujesz tylko swoje uczucia i nic nikomu do tego', że 'nie obchodzi cię, co myślą inni' że pisanie nie wymaga pracy - nie publikuj. Po co? Daj żyć sobie i innym! Pójdź tam, gdzie Cię pochwalą." (przysłał oyey)

6. Bądź kulturalny. Pisz klarowne komentarze (zrozumiałe). Unikaj kolokwializmów, wulgaryzmów, sloganów. Nie awanturuj się. Nie mścij się na krytyku. Nie bądź złośliwy(a). Pisz bez błędów ortograficznych.

7. Moderator może zabrać Ci dostęp do konta, administrator do serwisu (nawet, gdy masz dynamicznie przydzielany adres IP), jeżeli uzna Twoje działanie za proantagonistyczne, złośliwe, racjonalnie niewytłumaczalne, sprzyjające tworzeniu kółek wzajemnej adoracji, szkodliwe dla serwisu.

8. Przestrzegaj regulaminu www.poezja.org i ww. zasad

Podfora

  1. Proza   (21 846 przekierowań)

113 916 tematów w tym forum

  1. Liczenia

    • 0 odpowiedzi
    • 247 wyświetleń
  2. Połówka

    • 18 odpowiedzi
    • 1,2 tys. wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 366 wyświetleń
  3. Po co nam słowa

    • 2 odpowiedzi
    • 323 wyświetleń
  4. Własny cień

    • 0 odpowiedzi
    • 254 wyświetleń
  5. Marzy dotknąć bram nieba

    • 4 odpowiedzi
    • 445 wyświetleń
  6. Verbum

    • 0 odpowiedzi
    • 292 wyświetleń
  7. Sen

    • 2 odpowiedzi
    • 307 wyświetleń
  8. W samolocie

    • 0 odpowiedzi
    • 196 wyświetleń
  9. DEGRENGOLADA

    • 0 odpowiedzi
    • 309 wyświetleń
  10. Kotek

    • 3 odpowiedzi
    • 686 wyświetleń
  11. Echo Czasu

    • 2 odpowiedzi
    • 292 wyświetleń
  12. Zagłosuj !!! 1 2

    • 22 odpowiedzi
    • 1,5 tys. wyświetleń
  13. Wy wszyscy

    • 0 odpowiedzi
    • 210 wyświetleń
  14. Zatraceni w duszy

    • 0 odpowiedzi
    • 293 wyświetleń
  15. Po kątach mówią

    • 4 odpowiedzi
    • 319 wyświetleń
  16. Jestem rodzicem...

    • 2 odpowiedzi
    • 323 wyświetleń
  17. Sen

    • 4 odpowiedzi
    • 396 wyświetleń
  18. Polska w ruinie

    • 16 odpowiedzi
    • 965 wyświetleń
  19. Opoka

    • 0 odpowiedzi
    • 361 wyświetleń
  20. Sumienie

    • 2 odpowiedzi
    • 435 wyświetleń
  21. Higiena

    • 0 odpowiedzi
    • 369 wyświetleń
  22. Pretekst żeby żyć

    • 10 odpowiedzi
    • 660 wyświetleń
  23. Były i są

    • 3 odpowiedzi
    • 314 wyświetleń
  24. Fantomy

    • 1 odpowiedź
    • 260 wyświetleń
  25. intryganci

    • 2 odpowiedzi
    • 299 wyświetleń
  26. jaka postać taki cień

    • 11 odpowiedzi
    • 743 wyświetleń
  27. Wiła część 4

    • 0 odpowiedzi
    • 290 wyświetleń
  28. Doczekać sennego świtu

    • 1 odpowiedź
    • 339 wyświetleń
  29. Kulka materii

    • 0 odpowiedzi
    • 437 wyświetleń
  30. Przestrzeń. 1 2 3

    • 41 odpowiedzi
    • 2,8 tys. wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 842 wyświetleń
  31. Zielone fale

    • 4 odpowiedzi
    • 372 wyświetleń
  32. Cały Świat 1 2

    • 33 odpowiedzi
    • 2,1 tys. wyświetleń
  33. Każda ma to coś

    • 4 odpowiedzi
    • 388 wyświetleń
  34. Pajęczyna

    • 3 odpowiedzi
    • 514 wyświetleń
  35. Płacz

    • 1 odpowiedź
    • 330 wyświetleń
  36. Ostatnie maliny

    • 2 odpowiedzi
    • 258 wyświetleń
  37. Maskotka

    • 1 odpowiedź
    • 901 wyświetleń
  38. Na peronie

    • 2 odpowiedzi
    • 577 wyświetleń
  39. Chora miłość

    • 11 odpowiedzi
    • 809 wyświetleń
  40. Niedosyt to najlepszy smak

    • 5 odpowiedzi
    • 485 wyświetleń
  41. Na dnie serca

    • 0 odpowiedzi
    • 241 wyświetleń
  42. ***

    • 0 odpowiedzi
    • 362 wyświetleń
  43. Dobranoc

    • 3 odpowiedzi
    • 358 wyświetleń
  44. Wieczór poety

    • 1 odpowiedź
    • 341 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 539 wyświetleń
  45. Przemijanie

    • 11 odpowiedzi
    • 1,3 tys. wyświetleń
  46. Obojętność

    • 3 odpowiedzi
    • 585 wyświetleń
  47. Strefa Gazy 1 2 3 4

    • 63 odpowiedzi
    • 4,1 tys. wyświetleń


×
×
  • Dodaj nową pozycję...