Skup książek online, czyli współczesna alternatywa dla antykwariatów

Skup książek online, czyli współczesna alternatywa dla antykwariatów

Są tacy, którzy twierdzą, że książek nigdy za wiele. Jednak w którymś momencie miejsce na półkach się kończy, a my musimy szczerze przyznać, że do niektórych lektur prawdopodobnie już nigdy nie wrócimy. Kiedyś próbowaliśmy oddawać je do bibliotek i antykwariatów, lub wystawiać je na aukcjach. Dziś mamy na to jednak o wiele prostszy sposób.

 • Na czym polega skup książek?
 • Skup książek online — o czym należy pamiętać?
 • Jak sprzedać książki w skupie online?
 • Skup książek online — zalety
 • Jakie tytuły możesz znaleźć w skupie książek online?
 • Na czym polega skup książek?

  Skup książek to usługa, z której może skorzystać niemal każdy, kto chce sprzedać swoje lektury. Dzięki rozwinięciu formuły online możesz dokonać transakcji z dowolnego miejsca, w którym się znajdujesz. Nie musisz już martwić się o to, czy w swojej miejscowości znajdziesz odpowiedni skup ani o jego odległość od miejsca zamieszkania. Aby podjąć współpracę ze Skupszopem — największym skupem książek online — wystarczy zapoznać się z krótką instrukcją, zamieszczoną na stronie internetowej.

  Skup książek online — o czym należy pamiętać?

  Do skupów trafiają różnorodne książki — klasyki literatury i najnowsze bestsellery, egzemplarze nowe i używane. Nie oznacza to jednak, że ich właściciele mają obowiązek przyjąć od ciebie każdą lekturę, bez wyjątku. Przedstawiciele Skupszopu jasno określają zasady sprzedaży, które prezentują się następująco:

  1. Aby móc oddać poszczególne egzemplarze do skupu książek, muszą one posiadać czytelny numer ISBN.
  2. Książki mogą nosić ślady użytkowania, jednak powinny pozostać w dobrym stanie. Skup nie przyjmie egzemplarzy z wydartymi stronami, plamami czy licznymi podkreśleniami.
  3. Skupowanie książek nie obejmuje egzemplarzy recenzenckich.
  4. Książki nie powinny być wybrakowane. Dotyczy to tytułów, do których pierwotnie dołączono na przykład płytę CD lub zabawkę.
  5. Jeśli egzemplarz był wcześniej własnością instytucji publicznej, na przykład biblioteki, powinien zostać odpowiednio oznaczony przed sprzedażą.

  Jak sprzedać książki w skupie online?

  Transakcje sprzedaży przebiegają w Skupszopie szybko i sprawnie. Aby oddać wybrane lektury do skupu książek, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

  1. Przygotuj wszystkie egzemplarze, które zamierzasz sprzedać. Pamiętaj, że ich wartość wyznaczona przez skup musi wynieść minimum 40 zł. Cena za poszczególne książki jest ustalana na podstawie roku wydania, stanu magazynowego, stanu przedmiotów oraz zapotrzebowania.
  2. Wprowadź numery ISBN do bazy Skupszopu. Możesz wpisać je ręcznie lub skorzystać z aplikacji mobilnej.
  3. Podaj swoje dane osobowe i numer konta bankowego, na który zostaną przelane środki.
  4. Wydrukuj egzemplarz umowy kupna-sprzedaży, podpisz go i włóż do paczki.
  5. Wybierz termin odbioru paczki przez kuriera i poczekaj na potwierdzenie.

  Po otrzymaniu przesyłki, pracownicy Skupszopu zweryfikują stan nadesłanych książek. Jeśli będzie on zgodny z zadeklarowanym, zaproponowana wcześniej kwota trafi na twoje konto. Jeśli natomiast wyślesz do skupu książek egzemplarz, który nie będzie nadawał się do dalszej sprzedaży, zostanie on przekazany do utylizacji, o ile w formularzu nie zaznaczyłeś chęci jego zwrotu do właściciela.

  Skup książek online — zalety

  Internetowy skup książek pozwala ci zaoszczędzić mnóstwo czasu, który musiałbyś spożytkować na poszukiwania stacjonarnego antykwariatu lub wystawianie poszczególnych tytułów na pojedynczych aukcjach. Ponadto możesz oddać do niego książki należące do dowolnej kategorii. Fantastyka, horrory, powieści młodzieżowe i obyczajowe, podręczniki i poradniki… oferta Skupszopu codziennie powiększa się o wszystkie wymienione tytuły!

  Oddanie książek do skupu oznacza również przekazanie ich do tzw. drugiego obiegu, co jest zarówno ekologicznym, jak i ekonomicznym rozwiązaniem.

  Jakie tytuły możesz znaleźć w skupie książek online?

  Jeśli skupowanie książek kojarzy ci się wyłącznie ze starymi tytułami i zniszczonymi egzemplarzami, koniecznie zapoznaj się z ofertą Skupszopu. Znajdziesz w nim nawet najnowsze bestsellery! Jak to możliwe? Cóż, z pewnością sam otrzymałeś kiedyś nietrafiony lub zdublowany prezent. Jeśli jest nim książka, możesz oddać ją do skupu, aby inny czytelnik nabył ją w atrakcyjnej cenie. 

  Jeśli chcesz skompletować wybraną serię książek, warto przeglądać skupy w okolicach premiery kolejnych tomów. Wiele osób, spodziewając się zwiększonego zainteresowania, wystawia je wówczas na aukcje lub oddaje do internetowych antykwariatów.

  Asortyment Skupszopu został podzielony na kategorie takie jak:

  • literatura obyczajowa,
  • fantasy i horrory,
  • książki dla dzieci,
  • książki dla młodzieży,
  • biografie,
  • kryminały,
  • poradniki,
  • wiersze,
  • komiksy,
  • literatura obcojęzyczna,
  • książki o sztuce,
  • książki medyczne,
  • przewodniki.

  Skorzystaj z narzędzi ułatwiających wyszukiwanie i już dziś zdobądź wymarzone lektury w atrakcyjnych cenach lub sprzedaj do skupu książek te, których już nie potrzebujesz.
  Zdjęcie główne: pixabay


  Czytaj dalej: W jaką grę pokemon zagrać?

  Ostatnia aktualizacja: 2023-10-19 14:18:36