Czym jest Serwis TIR?

Zastanawiacie się Państwo jak wygląda mobilny serwis aut ciężarowych? W poniższym artykule znajdziecie Państwo odpowiedź na pytania czym charakteryzuje się mobilny serwis tir ciężarowe samochody oraz od czego zależą ceny naprawy aut ciężarowych.

 • Dlaczego badania techniczne pojazdów są tak ważne?
 • Jak wygląda naprawa samochodów ciężarowych?
 • Zakres naprawy samochodów ciężarowych i usług
 • Czym jest mobilny serwis tir? 
 • Jakie zalety ma mobilny serwis samochodów ciężarowych?
 • Serwis mobilny TIR - ile to kosztuje?
 • Dlaczego badania techniczne pojazdów są tak ważne?

  Okręgowa stacja kontroli pojazdów (OSKP) daje możliwość pełnego zakresu badań, które powinien mieć samochód ciężarowy. Te profesjonalne usługi gwarantują większe bezpieczeństwo na drodze. Profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem mogą pomóc Państwu sprawdzić samochód przed kupnem oraz potencjalnie wyliczyć kwotę szkód komunikacyjnych i ile może kosztować naprawa tira. 

  Jak wygląda naprawa samochodów ciężarowych?

  W mobilnych naprawach samochodów ciężarowych niezwykle ważna jest szybkość reakcji. Po zgłoszeniu awarii (najlepiej za pomocą kontaktu telefonicznego) samochodów ciężarowych tir zespół jak najszybciej znajduje się na miejscu awarii. Może to być na terenie całej Europy. Wieloletnie doświadczenie pracowników firm często pozwala na pierwszą analizę. Często potrzebna jest np. wymiana opon aut dostawczych. W przypadku mobilnego serwisu tir może dojść np. do szybkiej naprawy zawieszenia. Jeżeli nie ma innej opcji i potrzebny jest szczegółowy serwis TIR, konieczne może się okazać holowanie tir. Do naprawy specjaliści używają nowoczesnego sprzętu. 

  Zakres naprawy samochodów ciężarowych i usług

  W przypadku mobilnego mechanika zakres działań może obejmować:

  • Diagnostykę komputerową
  • Wymianę: filtra powietrza, paliwa, oleju, kabinowego
  • Wymianę: oleju, płynu hamulcowego, płynu chłodniczego, oleju w manualnej skrzyni biegów
  • Wymianę: klocków hamulcowych, tarcz hamulcowych, szczęk hamulcowych, przewodów hamulcowych, pompy hamulcowej, bębnów hamulcowych, linki hamulca ręcznego
  • Wymianę elementów tj.: amortyzator, sprężyny, drążek kierowniczy, łącznik stabilizatora, guma drążka stabilizatora, wahacz, przegub wewnętrzny, przegub zewnętrzny
  • Wymianę elementów jak: pasek klinowy, napinacze, rolki
  • Wymianę: rozrusznika, alternatora
  • Naprawę lub wymianę układu wydechowego
  • Starter 24 godziny – uruchomienie auta (w przypadku wyładowanego akumulatora)
  • Dowóz paliwa
  • Kontrolę, jaką temperaturę zamarzania ma płyn chłodniczy
  • Wdrożenie potrzebnych czynności do przeglądu rejestracyjnego

  Mobilny serwis ciężarówek to skuteczna naprawa pojazdów ciężarowych w trasie. Jak widać, obszar działania jest duży.

  Czym jest mobilny serwis tir? 

  Mobilny Serwis TIR jest to realizacja wyjazdów do awarii samochodów ciężarowych tir w Polsce oraz na terenie Unii Europejskiej. Mobilny serwis ciężarówek realizowany jest w trasie po diagnozie usterki oraz konsultacji z kierowcą. Poza profesjonalnej pomocy z usterkami firmy wykonują mobilnie także serwis opon w samochodach ciężarowych (TIR).

  Firma dojedzie do Państwa w dowolne miejsce awarii do aut, które znajdują się w trasie. 

  Przeprowadzane są naprawy samochodów ciężarowych w nocy, na drogach dojazdowych, krajowych, jak również na tych, na których natężenie ruchu jest duże, ale również w ustronnych miejscach.

  Niezawodna pomoc wie, jak niezwykle ważny jest czas oraz profesjonalna pomoc, tak aby móc kontynuować dalszą jazdę. Specjaliści posiadają odpowiednie narzędzia i mogą szybko dokonać naprawy. Mechanicy podchodzą z cierpliwością do swoich klientów i szybko rozpoczynają naprawę. Naprawa samochodów ciężarowych możliwa jest na terenie całej Unii Europejskiej. Mobilny serwis tir najczęściej jest możliwy w takich państwach jak: Słowacja, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Włochy, Austria, Słowenia, Grecja, Chorwacja.

  Jakie zalety ma mobilny serwis samochodów ciężarowych?

  Jeżeli zastanawiacie się Państwo, jakie zalety ma truck service to możliwe jest serwisowanie w najlepszym dla klienta miejscu i czasie. Oferowana jest dla Państwa pomoc drogowa, jak również serwisowanie samochodów ciężarowych w dowolnym miejscu wskazanym przez klienta.

  Następnie istnieje możliwość wykonania usługi w przypadku sezonowego ograniczenia ruchu pojazdów ciężarowych. Kolejna zaleta to usunięcie niespodziewanej awarii na drodze. W naprawie samochodów ciężarowych liczy się czas stąd jak najszybsze pojawienie się na miejsce awarii. 

  Istnieje również dla Państwa możliwość kompleksowej usługi w wielu pojazdach - zapewniony jest serwis mobilny TIR w wielu pojazdach. Nie trzeba angażować do tego bardzo kierowcy.

  Serwis mobilny TIR - ile to kosztuje?

  Cena, którą należy wydać na naprawę pojazdów ciężarowych jest zależna od kilku kwestii m.in. jest to odległość do miejsca wezwania, jak również rodzaj awarii. Na stronach firm oferujących serwis mobilny TIR znajdą się często przybliżone ceny. Firmy naprawiają najczęściej takie marki jak: TIR MAN, Serwis samochodów ciężarowych MERCEDES, mobilny mechanik SCANIA, truck serwis DAF, mechanik ciężarowy VOLVO, serwis RENAULT, IVECO oraz naczepy, w tym: KRONE, SCHMITZ, KÖGEL. Oferta mobilnego warsztatu samochodów ciężarowych, naczep, przyczep i opon najczęściej kierowana jest do usług transportowych oraz właścicieli pojazdów ciężarowych.

  Czy byliście kiedyś Państwo wśród klientów i potrzebowali pilnej naprawy samochodu?


  Czytaj dalej: Rodzaje grzechów

  Ostatnia aktualizacja: 2023-04-04 23:54:50