Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

studia podyplomowe-twórcze pisanie


Atena

Rekomendowane odpowiedzi

tylko pomarzyć. Jeśli ktoś skończył filologię, to chyba nie będzie tym zainteresowany.
Ale jakiś inżynier, np. geodeta :) co to uczy się wszystkiego czego mu nie dane było;)
to na skrzydełkach by tam poleciał pobierać nauki.
tylko
primo - za daleko
secundo - trzeba dysponować stosowną pulą czasu
tertio - trzeba mieć te "przyzwoite" lata :( a nie z końcówką - siąt :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam zaraz siątki. :)
Nie sądzę aby na takich warsztatach kogoś nauczono jak być poetą, ale trudno nie docenić nowych kontaktów, nawiązania nowych znajomości, poznania znanych osób. Wiedza jaką będą próbowali przekazać, też nie bez znaczenia. Ja myślę, że warto, chociaż problem z siątkami pozostaje. Ale dotyczy zsiątkowanego, reszcie te siątki najczęściej nie przeszkadzają. W końcu trzeba się wykazać talentem a nie urodą czy odpowiednim rocznikiem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba iść na dzienne na jakąś filologię, tak po prostu, chyba, że komuś nie przysługują już z racji wieku, ewentualnie praca nie pozwala znaleźć czasu, ale w tym wypadku, czy nie lepszym wyjściem byłoby jakieś stowarzyszenie artystyczne? Pełno tego przy różnych ośrodkach sztuki, sporo ram uznanych poetów i chyba lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że to kolejny sposób publicznej szkoły wyższej na wyciąganie kasy z naiwnych ludzi

ja rozumiem - warsztaty, letnie najlepiej, płatne - jak najbardziej

ale zrobić z czegoś takiego studia podyplomowe...

powinni jeszcze dopisać: kandydacie! z pewnością nie masz talentu, ale po 4 semestrach naszego przeszkolenia - będziesz mógł brylować w internecie i to za jedyne... 5600zł!

porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie rację. Tam pewnie nikt nikomu w niczym pomagać nie ma zamiaru. Ale to co napisałam powyżej jednak nie jest bez racji. Oczywiście internet to też możliwość poznawania ludzi, którzy mają takie same zainteresowania, ale na te studia chyba jest jakaś selekcja, mająca na celu wyłonienie talentów, a nie liczy sie tylko kasa. Chociaż może zbyt naiwnie do tego podchodzę :)
Chciałabym usłyszeć podobny anons naboru do szkoły, w którym by fundowano stypendia najzdolniejszym. Albo zaproszenie na warsztaty niepłatne dla konkretnych, wybranych, zdolnych osób wyłonionych np. ze stron internetowych :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



popieram!

moim skromnym to bez sensu, to jak 'szkoŁa
dla poetów'; podobno coś takiego istnieje
w Krakowie. o ile dobrze mnie poinformowano,
piszę się tam wiersze 'na zamówienie'.
masakra, to gorsze niż malowanie
martwych natur na uczelni :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dobrze gadacie dzie wuszko. Mnie też w zasadzie o to chodziło.
Pewności nigdy nie ma, a szczególnie jeśli chodzi o bycie poetą po ukończeniu podobnych studiów. Ale jest to jakieś nowe doświadczenie i tylko od osoby, która takie studia skończy zależy czy tę wiedzę wykorzysta. Problem chyba w tym, aby nie skończyło się wyłącznie na spotkaniach towarzyskich w tych kawiarenkach, o których piszą w anonsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...