Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Drukowalność


Rekomendowane odpowiedzi

Często wypływa na wierzch temat publikowania w dziale 'poezja współczesna'. Co zrobić, żeby nie było tam gniotów? Moderować?

Ja osobiście proponuję jako podstawowe kryterium publikowania w zetce przyjąć kryterium drukowalności naszych utworów. Definicja tutaj:

www.poewiki.org/index.php/Drukowalno%C5%9B%C4%87

Przyznaję, że nie jest to zbyt wysoko postawiona poprzeczka, ale przynajmniej jakaś w miarę namacalna granica.

Apeluję, żeby przed zamieszczeniem wiersza w dziale Z., rozważyć, czy nasze dziełko jest drukowalne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez szans

choćby z powodu założenia, które przyjęto w definicji

ta umiejętność konfrontacji niekoniecznie pojawia się u każdego, kto ukończył kurs języka polskiego na poziomie szkoły średniej

niestety

mówiąc krótko: można mieć maturę i mimo wszystko być idiotą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można zastosować jakich procedur, żeby blokować możliwość wklejania w Z fatalnych gniotów, osobom takie piszącym, do których w dodatku nie dociera żadne tłumaczenie?
Nie koniecznie dożywotnio, ale np. kiepski wiersz byłby przenoszony do warsztatu obligatoryjnie, a następnego wiersza autor nie mógłby zamieść w Z przez 1-2-3 tygodnie.
I niech nikt mi nie mówi, że nie wiadomo co tym mianem powinno się określać, bo najczęściej tylko sam autor (nie wiedzieć czemu) nie wie, że gniot napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka to nie sztuka demokracji.
Zetka powinna być moderowana (usuwanie złych tekstów do P lub W, z komentarzami lub bez).
Przez kogo? To jest własciwe pytanie do rozważań.
Wszelklie kombinacje z głosowaniem, limitami opublikowanych wierszy itp. to zawracanie głowy.
pzdr. b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie ma dobrego sposobu, poza zdrowym rozsądkiem czytelników-komentatorów

przynajmniej w tym kształcie tego forum

moderacja taka, jaka była, jest bez sensu: owszem, jakieś ciało, gremium, którego autorytet czytelnicy godzą się uznać - ale to jest w tym kształcie nierealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


bójka?...:)
ładna wizja świata, był moderator - nie ma moderatora, taki jest efekt tej "bójki", ale czy to była strata? (pomimo całej sympatii do kolegi P. :)
Wiersze były przenoszone do góry i do dołu, sam robiłem to ze sto razy (przed stu laty, gdy byłem młodym i pięknym moderatorem ;)
pzdr. b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


bójka?...:)
ładna wizja świata, był moderator - nie ma moderatora, taki jest efekt tej "bójki", ale czy to była strata? (pomimo całej sympatii do kolegi P. :)
Wiersze były przenoszone do góry i do dołu, sam robiłem to ze sto razy (przed stu laty, gdy byłem młodym i pięknym moderatorem ;)
pzdr. b

wiec należałoby ewentualnie przyzwrócić formułe i poinformować, że regulamin się zmienił. ot cała filozja. :)
Regulamin się nie zmienił - cytowałem: stoi w nim jak byk
(byc może miałaś zakodowane jakeiś błedne pojęcie)
pzdr. b
ps. a słówko bójka się przyczepiło do ciebie, bo już po raz wtóry je wsadzasz - przypadek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...