Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pod literą O


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy dobrze, ale 'zielony' w ostatnim wersie pierwszej strofy kojarzy mi się z piosenką Osieckiej - 'zielono mi'. co prawda przedmiotem wypowiedzi nie jest wyrażanie zachwytu nad drugą osobą, czy związkiem, ale daje się zauważyć pewnego rodzaju nadzieję czy radość.

tekst ma zdecydowanie charakter pochwalny na co wskazywać może dedykacja. podmiot liryczny mówi o życiu, twórczości naszej wielkiej poetyki, autorki wielu piosenek. podmiot liryczny dowiaduje się, że nawet w niebie jest ona niezmiernie chętnie czytana.

ciekawy tekst. mnie on przekonuje. zgrabna metaforyka, słowa występują w odpowiedniej ilości, wiersz nie narzuca się odbiorcy, czyli: dobra forma, podoba mi się ona. podobnie jak i tematyka. ładny wiersz.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu po raz któryś z kolei, i stwierdziłem : Tak. To dobry tekst żeby oddać A. Osieckiej co się należy takim ludziom. Problemem wierszy tego typu jest zazwyczaj zbytnia patetyczność, przerysowanie itp. Natomiast tutaj wszystko jest jak ulał, bez zbytniej podniosłości, a i tak z wielkością Pani Agnieszki.
Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...