Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Entropia, utopia Antwerpia ceregiele
W mej głowie słów tysiące
W mej głowie słów za wiele
Szukam wciąż powszechnej Formy
Znanej wszystkim, pełnej normy
Szukam, błądzę, nie znajduje
Węszę, patrzę
Podstęp czuję
I Eureka.. na mnie czeka
Formą moja będzie breakout

Przełam razem ze mną wzorce
Postmodernistyczne kolce
Przecież zawszem ja przy zmysłach
Przecież ja żem jest artysta
A z osobą dusz-anielską
Ty przygodę spędzisz sielską
Nie namyślaj swych protonów
Nie pożeraj ton batonów
Chwytaj mnie za pióro wieczne
Poznaj Formy te stateczne
A twój „mózg elektronowy”
Wnet z impetem spadnie z głowy
I tak wolny od staroci
Zasmakujesz słów łakoci

[sub]Tekst był edytowany przez kombz dnia 18-05-2004 10:32.[/sub]

Opublikowano

Hmmm jest cos w tych dosc banalnych rymach i jest to cos- przyjemne. nie jestem zachwycona forma ale podoba mi sie lekkosc wiersza

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Rymy jak mówisz są dość banalne...ale myśle że takie właśnie powinny być
Gdyż nie zastanawiałem się nad tym wierszem...sam wypłynął z mojej głowy

Pozdro...:)
[sub]Tekst był edytowany przez kombz dnia 18-05-2004 10:31.[/sub]
Opublikowano

witaj:)
wyśpiewało mi się ten wierszyk;-) zgodzę się z przedmówczynią -piosenka będzie z niego niezła(i to chyba hip-hopowa, hihi o ile dobrze rozróżniam obecne gatunki muzyczne)
serdecznie pozdrawiam
anka

Opublikowano

przede wszystkim nalezało by sie pozbyć archaicznych zwrotów typu: "mej" czy też "ja żem" ( chyba że w tym miejsu celowa stylizacja , kpina że artysta używa takiego języka);
ogólnie faktycznie jest to słowotok, pasujacy chyba bardziej na tekst pisoenki hip-hopowej. chociaż miło , że nawiązanie do Szymborskiej się znalazło.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • ładnie - piosenkowo   "Łatwo pisać o miłości" lecz dać miłość bardzo trudno się poświęcić być pomocnym dbać by życie było cudne   znieść ze skruchą wszelkie trudy być najlepszym przyjacielem wciąż coś tworzyć sobą slużyć niech dzień szary jest niedzielą :)
    • Stuknęliśmy się dzisiaj z przyjacielem ośmioma zero procent. Uczyniliśmy tak z toastem na zdrowie. A potem zaczęliśmy nieco rozrabiać. Gdyby napitek nie był zero procent, a dużo mocniejszy, to może by nas nieco zmogło, a zatem nie powstałby ten swego rodzaju bałagan, również, a może przede wszystkim, intelektualny. Taka to teoria na poczekaniu. Teoria dobra – jak każda inna – w świecie, który już na wszystko ma teorię, na niejedno po kilka ich nawet, jedna mądrzejsza od drugiej, druga głupsza od drugiej, aż kłócą się ze sobą i wzajemnie wykluczają. A co z praktyką? Cóż, praktyka zwyczajowo nieco niedomaga, no ale w końcu jest przecież tylko nieco niedocenianą lub ciut przecenianą praktyką.   Pod Olsztynem, 24.07.2025r.
    • @Waldemar_Talar_Talar mam nadzieję, Waldemar, że tak to brzmi.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Dziękuję i pozdrawiam.
    • @Roma Podpowiem Ci:   Konduktorze łaskawy Byle mnie do Warszawy.
    • lekko jak piórko na wietrze  spotkać szczęście można  w przypadku w kobiecie  budować szklane domy  z betonu pewności szkicować  ferii  barw życie pozoru  a gdy po latach  grunt stracony  pieniądze uczucie dewaluują  a w Twoim spojrzeniu pustka  politowanie  zimne dłonie od deszczu pożądania  na kanapie noc zasypia za dnia nawet kot umarł  beznamiętnie w tym domu  fasada jest  za nią zimna Ty
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...